Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szeretnék hazamenni...

Nem szeretnék hazamenni dolgozni, hogy mondjam meg? Várjak ezzel?

Figyelt kérdés

Gimisként nem tudtam, mi szeretnék lenni, hol szeretnék továbbtanulni. Naivan a környezetemre, családomra hallgattam, így a jogászképzésre jelentkeztem, részben azért, mert anyukám férje ügyvéd és így milyen jó lesz majd nekem. Viszont már most látom, hogy nem lenne az...

4 év eltelt, jövőre fogok végezni (ha minden jól megy). Ezidő alatt anyukám férje elkezdett leépülni, idegileg nagyon labilis. Mindenért ordít, magán kívül van apróságok miatt is. Káromkodik, üvöltözik, nem lehet mellette megmaradni. Anyagilag sem érezném sok előnyét, garantált bérminimum összegét kapnám meg.

Emellé jön az, hogy vidékre kéne költöznöm, haza, ahol semmi nincs. Keleti kisváros, nyáron vannak turisták, de amúgy halott az egész. Semmi kikapcsolódási, vagy szórakozási lehetőség nincsen. Az összes fiatal elköltözik onnan, legalábbis akikkel én jóban vagyok, csak látogatóba mennek haza néhanapján.

Én meg azért Budapesten eléggé megszoktam a "nagyvárosi" életet, vagy hogy mondjam... Szeretem azt, hogy minden közel van, bármihez van kedvem, csinálhatom. Nem szeretnék pro-contra listát írni, mindenki tudja gondolom, miért tetszik jobban egy fiatal lánynak Budapest, mint a 30 ezer fős vidéki kisváros.


Ráadásul abban sem vagyok biztos, hogy a későbbiekben a joggal szeretnék foglalkozni. Érdekel, szeretem, elvégzem a szakot, mert rengeteg mindent adott, nagyon sok mindennel gazdagodtam ezalatt a 4 év alatt. De vannak más elképzeléseim is a jövőre nézve.


Anyukám viszont már most kérdezgeti, nekem akkor hogy is lesznek a záróvizsgáim, mikor fogok végleg hazamenni, mert hogy ezt jó lenne pontosan tudni majd (úgy, hogy addig még lesz két rendes vizsgaidőszakom is, tehát ez még bőven a jövő zenéje). Neki nagyon hiányzom, ő szerintem még a mai napig sem dolgozta fel, hogy felnőttem, elköltöztem, hogy nem azt a helyet tekintem már az elsődleges otthonomnak. Ezért sem volt szívem mondani neki eddig, hogy számomra az, hogy a férje mellett dolgozzak, kb. utolsóutáni opció.

A másik része meg, hogy anyagilag végig támogatva voltam, nem kell dolgoznom, tényleg csak az egyetem a "munkám", a tanulásra tudok koncentrálni maximálisan. A nevelőapám szerintem valamiféle befektetésként is gondolt rám, erre az egészre, mert anno mikor az ő két gyereke állt a pályaválasztás előtt, és nem a jogra mentek, ki volt akadva, hogy nem is érti őket, ott van az irodája, tudna nekik segíteni mindenben, lenne honnan elindulniuk és egyik sem akar ezzel élni... Így meg ugye nem kéne feladnia az élete munkáját, ha már nem tud dolgozni, mert ott lennék én, aki átveheti. Csak éppen nekem ehhez nincs kedvem, nem vonz a vidéki élet.


Egyedül a nagyimmal beszéltem erről, ő azt tanácsolta, hogy egyelőre ne mondjak anyáéknak semmit, legyek a célegyenesben, legyen a kezemben a diplomám és ha akkor is azt érzem, hogy nem érdekel ez a pálya, akkor mondjam meg nekik. Felesleges előre beharangozni, mert sosem tudni, mit hoz az élet. Csak közben mikor anyukám mondja, hogy ő mit hogyan gondol, hogy kéne, annyira szemétnek érzem magam, hogy hallgatom, helyeslek, közben meg eszem ágában sem lenne állandóra visszaköltözni.



2023. máj. 15. 13:51
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
78%
Gazdaglány diplomázik😁
2023. máj. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
37%

"nem szeretnék hazamenni dolgozni"


Nem, te dolgozni nem szeretnél, kiscsillag, mert büdös a munka. Szánalmas.

2023. máj. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező, azért ezt is írhattad volna, mert ha néhány kommentelő nem hozza elő a témát nem derül ki, hogy mi is a valós helyzet. De akkor azt mondd meg, hogy ha mindig is tudtad, hogy nem a joggal akarsz foglalkozni miért tanultál 4 évig? Miért nem kerestél másik szakmát vagy mentél el helyette dolgozni? Én is azt látom, hogy nem igazán tudod mi az a munka, nem is érdekel egyáltalán, hogy dolgozz, milyen pénzt keresni, mert csak elkölteni tanultad meg.
2023. máj. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
13%
Milyen alapon kértek bármit számon a kérdezőtől? Erre való ez az oldal? Mindenkinek joga van más munkára váltani, mint amit tanult egy 18 éves korában szülői nyomásra meghozott döntés után. Semmit nem változtat az életen, hogy ezalatt kiderült számára, hogy más területen akar dolgozni.
2023. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
70%
#44 Csak hogy ő egyáltalán nem akar dolgozni. Én az ilyeneket nem tartom többre, mint egy piócát. Mindig valaki máson élősködik. Ha valaki nem bírja a kritikát, az ne írjon kérdést egy ilyen oldalra.
2023. máj. 16. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:

Nem tudtam ezt anno, hogy nem ez lesz a nekem való pálya. Szerintem nagyon sokan nem azt csinálják felnőttként, amit 17-18 évesen kigondoltam.

Ettől függetlenül a jognak egyes részeit érdekesnek tartom, az egyetem is nagyon jó alapokat adott. Ezáltal ismertem meg a páromat, rengeteg kapcsolatot alakítottam ki itt. Szóval igenis fontos része az életemnek, de van más is, ami érdekel. Ettől függetlenül nem fogom feladni a zv-k előtt 1 évvel.


45-ös, szerintem nem tudod, hogy működik az oldal. Nem a kérdezőkről kell "kritikát" írni, ocsmány és bunkó stílusban. :)

2023. máj. 16. 08:51
 47/52 anonim ***** válasza:
79%

Én kerek-perec közöltem velük, miután csak nem kattantak le a témáról, hogy NEM költözöm haza a Teremtő háta közepére, ahol semmi nincs.


Munkalehetőség? Hagyjuk már, nulla, szóval nyugodtan megbékélhetnek a gondolattal, hogy a fővárosban maradok. Ha nem tetszik, így jártak.

2023. máj. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
84%

Ja, de ha te melózni sem akarsz, akkor más a pálya. Kérdés: mi lesz, ha a pasid kidob, mert nem csinálsz semmit?


Én el sem végeztem az egyetemet, mert tudtam, hogy nem akarok azzal foglalkozni, de elkezdtem munkát keresni és utána a covidot leszámítva végig melóztam.


Eszem ágában nem volt vakarászni.

2023. máj. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
82%
A tulajdoni lap szerint az enyém. - ez mondjuk pont semmit nem jelent, ha pl anyukád a haszonélvező 😁
2023. máj. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
71%
Sajnálom a kérdező anyját. Az egyik kommentben leírta, hogy egy dolgos nő. Gondolom a mostohaapáddal együtt jó sokat güriztek azért, hogy kijárd az egyetemet meg lakást vegyenek neked, hogy aztán közöld, hogy hát te ugyan nem mész haza, mert Pesten milyen jó, hogy ott van a reptér és MÁS pénzén neked milyen király lesz utazgatni. Nem azzal van a probléma, hogy nem költözöl haza,hanem azzal, hogy súlyos értékendbeli problémáid vannak. Nem tudom, az ilyen mégis mit képzel magáról... egy semmirekellő pénznyelő vagy.
2023. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!