Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Utálok itthon lenni, de nincs...

Utálok itthon lenni, de nincs elég pénzem arra, hogy elköltózzek, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, ez megy itthon. A szüleim állandóan veszekednek folyton a tesóimat és engem szidnak le mindenért és folyton kibeszélnek minket..

Apám az állandóan csak a sört issza és a tv-t bámulja, anyám meg a pénzt játsza folyton el a kaszinóba. Mind a ketten mindenbe csak a pénzt lássák.

Nem engedték hogy éljem saját életem, el érjem saját céljaim, nem engették hogy annak tanuljak ki ami szeretnék lenni a jövőbe. Az iskolát tavaly otthagytam a szüleim véget és elkezdtem dolgozni (ahova ők akarták hogy menjek) (takaritónői munka).

Folyton azt vágja hozzám az apám, hpgy amennyot már rám költött életem során és hogy a házában lakhattam/lakhatok mind vissza kell fizetnem, addig nem mehetek sehová se. Arátkoznj se engedtek sohase (mai napig) minden napomat itthon töltöm munka után mind eddigi egész életem során, de ezt már nem bírom tovább. Ezt a be zártságot, nem beszelhetek senkivel se személyesen családtagokon kívűl.

Minden nap sírok, hogy megint felkeltem és megint végig kell csinálnom ugyan ezt.

Amennyit keresek azt az apám elveszi. Az anyám folyton hátba szúr és a semmibe vesz.

Félek a holnaptól és a jövőtől, nem tudom mire számíthatok.

Pénzem nincs hogy elköltözzek, családtagokhoz nem mehetek , mit tehetek, hogy megszabaduljak tőlük?

Félek itthon lenni

19l



2023. máj. 15. 20:55
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyiss egy új bankszámlát, tartsd titokban. Jelentkezz a Balatonra szezonon munkára szállással. Kevés a munkaerő, jól kereshetnél. Ha felvesznek, jelenlegi helyeden mondj fel. Szüleid elől titkold! A nyár végére lesz annyi, hogy le tudd tenni a kauciót egy albérleti szobára. Költözhetsz. Picit javíts a helyesírásodon!
2023. máj. 16. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a 4-es válaszoló nem azt kérdezte, hogy a jelenlegi munkahelyed biztosít-e szállást, hanem azt üzente, keress olyan munkahelyet, ahol van szálláslehetőség is, ha annyira rossz a helyzeted otthon, mert jelen esetben ez az egyetlen jó megoldás, ha minden igaz, amit leírtál.

Ebből a helyzetből másképp nincs kiút, mert ha eddig nem szereztél olyan szakmát, amiből össze tudnál gyűjteni legalább egy albérletre valót és ha minden pénzedet odaadod a szüleidnek, akkor mégis milyen más megoldást szeretnél hallani?


Nagyon nehéz lesz, de megéri összeszedni minden erődet, bátorságodat és kilépni ebből a lehúzó közegből, mert ebből csak silány élet lesz.

2023. máj. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

Nem kell szálllásos meló. MELÓ kell, ÉS társbérletbe mész 2-3 másik lánnyal.


Én is így csináltam 21 éves korom után, mikorra beoskalltam abból, ami otthon volt.


18 évesen nyitottam bankszámlát, érettségi után elmentem dolgozni - addig sem voltam otthon -, és amint összegyűlt elég pénz, leléptem.

Gyakorlatilag pénteken közöltem, hogy hétfőn már nem ott lakok, ennyi volt.

2023. máj. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
13, az apja élvezi a pénzét. Amíg ezt le nem tudja állítani, nincs esélye elköltözni, hacsak nem szálláson melóval kezd.
2023. máj. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Reddit2021 válasza:
44%
Költözz hozzám 🙂🙂🙂
2023. máj. 17. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!