Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikortól teher szerintetek...

Mikortól teher szerintetek otthon lakni szülőkkel?Mikor érzi a szülő,hogy valami nincs rendben,hogy még mindig itthon lakik?

Figyelt kérdés
2023. febr. 16. 12:20
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a legtöbb szülőt nem zavarja, ha a gyereke otthon él.

Én 20-24 között éreztem, hogy teljesen egyedül akarok élni, teljes önállóságban. Pedig nem volt rossz otthon, jóban voltunk/vagyunk a szüleimmel. De mégiscsak gyerek vagy, amíg otthon élsz.

2023. febr. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
95%
a szüleidnek te akkor is a gyereke leszel, ha a holdon élsz. Mindig így fognak tekinteni rád, 60 éves korodban is.
2023. febr. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
3%
18 fölött
2023. febr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
33%
Utolsó lehet max 16.
2023. febr. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
88%

Gyerekként én alig vártam, hogy különköltözzek, bármi áron, pedig nem voltam rosszban anyuval. Szóval 18 évet még be sem töltöttem, albérletbe mentünk a párommal. Nagyon nagyon jó döntés volt, így tudtam meg igazán beosztani a pénzt, ebédet főzni a "semmiből", stb. A nehézségek ellenére soha nem kértem segítséget és nem bántam meg.

Szülőként a lányom a diploma után költözött el a párjával, de már addig se sokat volt itthon a koli miatt. Ennek ellenére megsirattam a költözését.

Itthon maradt 2 fiú, akiknek megmondtam, hogy bármeddig és az után is maradhatnak természetesen, de mindkettő hangoztatta, hogy köszönik, de amilyen hamar csak tudnak, külön szeretnének költözni és megállni a saját lábukon.

A nagyobbik fiam lediplomázott, elkezdte a mesterszakot és váratlanul elhunyt. Mielőtt elkezdhette volna a nagybetűs életet...

Maradt itthon 1 szem fiam, aki idén megy egyetemre, ráadásul elég távolra jelentkezett a lakhelyünktől, úgyhogy ő is viszonylag hamar fogja kezdeni a leválást.

Normálisan gondolkodó szülő szerintem azt szeretné, ha a gyereke megállná a lábán egyedül is, minél hamarabb(még ha vérzik is a szívünk), ehhez pedig óhatatlanul el kell költözni. Ez az élet rendje.

A családban van olyan, aki idén költözött el és a 35-öt tölti. Úgy érzi, esélye sincs már saját családra nőként.

2023. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
96%

Nagynéném például sose ment férjhez, sose költözött el “otthonról”

(Azat, igen, de a mamával), egész életében az anyjával lakott. Mostohaapám nővére szintén, apai nagybátyám is.

2023. febr. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
86%
Bírom ezeket a “18 felett ciki” kiskamaszokat.
2023. febr. 16. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
59%

21 évesen éreztem azt először,hogy már a magam útját szeretném járni.

28 évesen költöztem be a saját lakásomba.

Szerintem legkésőbb 30 évesen el kell otthonról költözni,különben örökre gyerekstátuszban maradsz.

Én már a 28at is későinek gondoltam

2023. febr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
82%

Én is későinek gondoltam, szintén 28 voltam.

Amúgy, engem, ha hazamentem, továbbra is gyerekstátuszban kezeltek, hiába költöztem külföldre majdnem 20 éve… vannak ilyenek, akik képtelenek megérteni, hogy felnőtt a gyerek.

2023. febr. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
88%
Az se mindegy pl mekkora a ház?
2023. febr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!