Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szálka sokak szemében,...

Miért szálka sokak szemében, ha valaki anyagilag segíti a gyerekét még felnőttként is?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam, az oldalon ez sokakból heves indulatokat hoz elő.

Például ha kiderül, a szülők segítségével lett valakinek 20-22 évesen saját ingatlan, saját autó. Vagy ha szponzorálták az egyetemi tanulmányokat, az első diploma megszerzéséig nem kellett az adott személynek dolgoznia.


Ez miért ekkora "bűn", hogy emiatt azonnal neki kell esni a másiknak, beleállni, kötözködni?


Szerintem sokkal inkább ez a modell lenne a követendő, nem az, hogy még nem is dolgozol főállásban, de a diákhitel a nyakadon van, az egyetem és a diákmunka között próbálsz egyensúlyt találni, hogy ne is égj ki másodévre teljesen, de ne is halj éhen.


2023. máj. 24. 18:45
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
97%
Aki mindent a szüleitől kapott meg, az ne bölcselkedjen a munkával kapcsolatban. Tök jó, hogy kaptok, ezzel nincs baj, én is fogok adni a gyerekeknek. Csak akkor ne csináljatok már úgy, mintha ti tettek volna érte bármit is. Nem mindenki ugyanonnan indul, van, aki nulláról építi fel az életét.
2023. máj. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez csak akkor szálka, ha utána az illető osztja az észt a minimálbérből élő albérletesnek, hogy vegyél te is lakást, látod neki is van. Ja, csak azt épp elfelejtette, hogy mások adták össze neki, meg a lenézett sógorától szedték fel a kölcsönöket hozzá.


Könnyű más fszával verni a csalánt!


Nem az a baj, ha valakit támogatnak, ha valaki támogat.

Hanem az, ha a támogatott azután lenéz másokat meg osztja az észt és veri a mellét arra, amiért nem ő dolgozott meg.

2023. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
84%

Anyagilag segiti meg felnottkent is...az nem ugyanaz, amit te irsz, hogy allja a diplomaszerzesig a koltsegek javareszet vagy ha teheti besegitenek i gatlanba stb.

Ugyanis ezek egyszeri dolgok. Olyasmi mint egy merfoldko, amit lehet teljesiteni.


En azt gondolom inkabb olyanoknak nem tetszik es foleg az nem tetszik, ha a meg valoban felnott (azaz dolgozo kulonelo) gyermeket valaki folyamatosan pumpalja penzzel es ezt a gyerek egyreszt termeszetesnek veszi meg talan dicswkszik is vele meg a viselkedese nem megfelelo es masreszt ez a fajta pu.palas mas erdeket sert. Ilyen tipikusan amikor a szulonek masodik feszekalja van vagy van meg kisebb testver akinek rosszul megy a sora vagy tanul meg es akkor nyilvan ezt valaki ugy eli meg a csaladbol hogy nekik jut kevesebb.


De en se nagyon olvastam itt ilyen kerdest es valaszokat. Vagy ha igen, akkor pont nem ez volt a lenyege, hanem egy adott olvasott helyzet hozta elo. Olyanra gondolok amikor valakinek itt sir a szaja hogy anyuek nem vesznek a gyereknek akandekot, holott mar kaptak lakast, autot, kinaipiacrol 5 diplomat es akkor most aabudos anyuek a koloknek hogy nem akarnak adni egy iphonet....szoval ha ilyen lenne menne az anyazas joggal.


Egyebkent meg semminek nem kellene se atlagnak se elvarasnak lennie. Egyszeruen aki ahogy erzi es tudja. Csoro szulo hiaba szorgalmas nem fog tudnk lakast venni a gyerekeinek. Aki meg onzo, gazdag vagy olyan a felfogasa az ha vehetne se fog venni. Masnak meg arrol szol csak az elete hogy a genetikai masolata ala toljon mindent ha kell belegebed. Megint mas meg elissza a sajat ingatlanat is es a gyerekenek oroksege se lesz nemhogy az elwtben segitseget kapna. Stb stb.

2023. máj. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
84%
20# Szívemből szóltál. Ugyan így látom ès gondolom.
2023. máj. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
92%

Hát figyi, én 40 éves vagyok, havi 240 órát dolgozom, hogy el tudjam tartani a gyerekeimet, jól is keresek, az átlagbér dupláját, mióta jó állásom van, de így is kb 10 év még, mire tudok egy leharcolt panellakást venni Pesten. Mert a szüleim szegények és 4 testvérem is van. Múltkor az egyik kolléganőm kiselőadást tartott, hogy rámegy az életem erre a sok túlórára, minek ez, éljek egy kicsit már, stb. Édes szive 30 sincs még, de kapott egy 70 nmes lakást a Corvin negyedben a szüleitől és amikor mondtam neki, hogy amije neki alapból van, azért én még vagy 30 évig kell dolgozzak, azt mondta "nem minden a pénz"

Te se haragudnál, ugye? :)

2023. máj. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
93%

Valamelyik válaszból: "Ismerek nem egy olyan családot, ahol látom, a szülők kuporgatva élnek, a legolcsóbb, legsilányabb élelmiszert veszik maguknak, csak hogy a gyereküket tömni tudják pénzzel, aki mellesleg sokkal nagyobb lábon él, mint ők."

Ez szúrja az én szememet is. Mikor azt látom, hogy idősödő szülők megvonnak maguktól dolgokat, sanyargatják magukat, hogy a rá sem szoruló felnőtt gyereküknek adjanak. Nem veszik feljebb a fűtést, nem veszik meg a gyümölcsöt, hogy a gyereknek tudjanak adni, hogy ő 25 fokban, gránátalmát nassolva vehessen még egy fasza sneakert.

Én is kaptam lakást (egy kicsit, itt, vidéken, és óriási segítség volt), hálás vagyok érte. De apám is hajlamos arra, hogy önfeláldozva adjon, mikor se nem szorulok rá, se nem kértem. Ő bezzeg nem fogadna el semmit. Annyira nem örülök neki, hogy szinte már inkább idegesít. Én nem szerethetem, nem akarhatok jót neki, nem lehetek hálás, nem akarhatom kímélni? Pedig szeretném minimum azzal meghálálni neki, hogy miután így "elindított", többet ne legyen rám gondja. Minimum!

Furcsa, hogy ehhez képest sokan a végtelenségig vidáman veszik ki a szüleik kezéből az összespórolt apanázst.

2023. máj. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
61%
Valoszinü egy jo adag irigység az oka, mert hát öt támogatják neki meg nem votl iylen.
2023. máj. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
93%

nekem egyszer az unokanoverem mondta hogy ő neki már 25 évesen saját lakása volt, bezzeg én.


én meg mondtam neki hogy igen.. de nekem úgy rémlik, hogy a nagymamadtol orokolted. (attól a nagymamajatol aki nem a közös nagymamánk)


szóval hiába nyomta nekem a menőzést, azt nem ő vakarta össze..


na de sebaj, azóta nekem is lett lakásom de büszkén állíthatom, abba nem tett senki semmit bele csak mi a férjemmel.

2023. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
80%

Nekem kedvenc mikor azt mondjak huszonpar evesen, hogy kaptak egy lakast a szulotol, azert hogy el tudjanak indulni az eletben..

Elindulaas?? Az mar celba eres az eletben bakker, sokan meloznaj 50 eves korig mire kikohognek egy hitelmentes lakast

2023. máj. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
95%

igazabol sokan 20 évet dolgoznak hogy hitelkepesek legyenek egy lakás erejéig..


én nekem már az nagy lépés hogy vehettem fel ennyi hitelt amiből kijött egy lakás 😂😂

2023. máj. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!