Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért szálka sokak szemében,...

Miért szálka sokak szemében, ha valaki anyagilag segíti a gyerekét még felnőttként is?

Figyelt kérdés

Ahogy láttam, az oldalon ez sokakból heves indulatokat hoz elő.

Például ha kiderül, a szülők segítségével lett valakinek 20-22 évesen saját ingatlan, saját autó. Vagy ha szponzorálták az egyetemi tanulmányokat, az első diploma megszerzéséig nem kellett az adott személynek dolgoznia.


Ez miért ekkora "bűn", hogy emiatt azonnal neki kell esni a másiknak, beleállni, kötözködni?


Szerintem sokkal inkább ez a modell lenne a követendő, nem az, hogy még nem is dolgozol főállásban, de a diákhitel a nyakadon van, az egyetem és a diákmunka között próbálsz egyensúlyt találni, hogy ne is égj ki másodévre teljesen, de ne is halj éhen.


2023. máj. 24. 18:45
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
100%
Nem bűn. Amit felhoznak ilyenkor, az két dolog: 1, a gyerek nem dolgozott meg az adott dologért, így nem értékeli, illetve 2, a gyerek elvarja ezeket a dolgokat q szülő meg belerokkan a megteremtesukbe. Nyilván van mindezek ellenkezőjére is sok példa.
2023. máj. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is irigység. Én is irigylem azokat az ismerőseimet, akiknek szép nagy ingatlanjuk van, mert a szülőktől kaptak. Mi sem kaptunk a férjemmel, 34 voltam, mire tudtunk venni egy kis kétszobást, mondjuk nagyon jó helyen és hitel nélkül, de akkor is. Felújításra már nem igazán volt pénz és idő, mert jött a baba. Most itt vagyunk 2 gyerekkel a 2 szobásban és számolgatjuk, hogy mekkora hitelt kell majd felvenni a házhoz. Miközben ha ez a lakás már eleve meglett volna, simán összespóroltuk volna a szép nagy házra valót. És néha elkap engem is az irigység, hogy "de neki könnyű"... csak aztán veszek egy nagy levegőt és belegondolok, hogy de hát én is szeretnék a gyerekeimnek legalább önrészt adni majd.
2023. máj. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim válasza:
12%
Mert farokszagú boomerek,akik a gulyáskommunizmus utolsó sarjai akiknek a tévesen beidegződött eszmék miatt kapafétisük van,és számukra nem ember aki épp nem dolgozik,ha nő akkor épp nem szül.Az ilyeneket minimum úgy megszégenyíteni,hogy megfagy a sör amit épp fognak meccsnézés közben. :)
2023. máj. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Senkit nem az zavar, hogy a szülő támogatja a gyerekét, hanem amikor ezek a gyerekek úgy adják elő, mintha ők maguk teremtették volna elő a pénzt a kocsira, házra, stb, miközben munkájuk sem volt soha. Sokszor lehet olvasni 20-21 évesektől olyan kommenteket, hogy milyen gáz, ha valakinek 30 évesen sincs saját háza, autója, miközben neki van, de hát neki is csak azért van, mert valaki más megvette helyette. Magának ő sem tudta volna megvenni, mégis lenéz másokat, lekezelően beszél velük. Na ez az, ami kiveri a biztosítékot minden normális embernél.
2023. máj. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kommentelők nagy része nem is a szegény kategóriaba tartozik. " Csak úgy vettem apámnak egy autót" ahhoz jó fizunak kell lenni h akár hasznaltan is amik kb 300-tól indulnak tudjak venni. Gondolom itt nem a minimalbéren tengődők vannak.

Azoktól inkább olyan kérdések vannak h hogyan.spóroljak, mit csinaljak,

2023. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
87%
Mert őket nem segítették és irigyek.
2023. máj. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!