Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nem...

Mit lehet tenni egy nem fizető lány ellen?

Figyelt kérdés

Nővérem, én és anyukám egy lakásban lakunk. Testvéremmel elmúltunk már 18 évesek. Ő dolgozik, rengeteg fizetést kap, én továbbtanulok, és azért nem kell fizetnem a rezsibe, mert árvaságit kapok. Nővérem viszont munka mellett sem akar fizetni. Nem kap már árvaságit, mert már nem iskolába jár.

Mindeközben pokollá teszi az életünket, felelőtlen, állandóan beleszól mindenbe, ordibál velünk, és bántalmaz is engem, pofoz, üt, karmolászik.

Mit lehet ellene tenni? Az kéne, hogy elköltözzön, de magától nem fog.



2023. jún. 4. 11:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%

Sokan azt hiszik, hogy a család az csak vagyonközösség. A csalad ennél több: elfogadas, megértés, toleralasa egymasnak, egymas hibainak, vedelem a kulvilaggal szemben, összefogas, konfliktusmegoldas, ha kell pszichológussal, nem ügyveddel es végreahajtóval

A család szövetség. Szent

2023. jún. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el te!
2023. jún. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

11. Ennek azért oda-vissza működnie kellene és nem úgy, hogy kihasználjuk a családtagjainkat. Azért a kérdező árvaellátása nem arra van, hogy a dolgozó testvér szükségleteit (mert a lakhatása, rezsiköltsége annak számít) fedezzék belőle.

Itt erősen az anyuka is hunyó a történetben nemcsak a nővér.

2023. jún. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
30%
Kitartás! Pár év múlva megoldod ezt a kérdést magadtòl ha hiszed, ha nem! Szurkolok! 2-3év az meg semmi majd ha visszagondolsz...
2023. jún. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
96%

#11 de aranyosan naiv vagy. Szerencsés vagy, ha nincs olyan közeli rokonod, akivel komoly bajok vannak. Rájönnél mi a gond ezzel, ha egy felnőtt embert neked kéne eltartani és még neki is állna feljebb, ha ezzel bajod van.


Kérdező: ha bántalmaz, én simán ráhívnám a rendőröket. Rohadékságnak tűnhet, mert hogy a testvéred meg ilyenek, de gondolj bele mit tennél, ha egy idegen csinálná ezt veled. Nyilván nem tűrnéd el.

Amúgy én imádom mind a két testvéremet, de ha bármelyik kezet emelne rám, onnantól vége lenne a rokonságnak az tuti.

Az elköltözés más téma, ott anyukádnak kellene lépni az ügyben.

2023. jún. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
84%
Nekem is megfordult a fejemben a rendőrség, dehát egy pofonra vagy karmolásra nem lehet rendőrt hívni. Az családi csetepaté, nem testi épség veszélyeztetése.
2023. jún. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
57%
Anyud ha engedi akkor nem elhet mit tenni.
2023. jún. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
84%
#16 azt írja, hogy üti, karmolja. Azért ennek vannak látható jelei. Ez simán családon belüli erőszak, főleg ha ez rendszeres.
2023. jún. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
81%
Egy kis karmolásért nem fogják elítélni. Az ütésnek meg még annyi nyoma sincs.
2023. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
81%
#19 én sem azt mondtam, hogy kap 10 év letöltendőt azonnal, de sztem ha 1-2x beviszik családon belüli erőszakért, akkor a 3. alkalommal meggondolja majd, hogy pofozkodik e.
2023. jún. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!