Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet tenni egy nem...

Mit lehet tenni egy nem fizető lány ellen?

Figyelt kérdés

Nővérem, én és anyukám egy lakásban lakunk. Testvéremmel elmúltunk már 18 évesek. Ő dolgozik, rengeteg fizetést kap, én továbbtanulok, és azért nem kell fizetnem a rezsibe, mert árvaságit kapok. Nővérem viszont munka mellett sem akar fizetni. Nem kap már árvaságit, mert már nem iskolába jár.

Mindeközben pokollá teszi az életünket, felelőtlen, állandóan beleszól mindenbe, ordibál velünk, és bántalmaz is engem, pofoz, üt, karmolászik.

Mit lehet ellene tenni? Az kéne, hogy elköltözzön, de magától nem fog.



2023. jún. 4. 11:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
52%
Nem viszik be egy karmolásért.
2023. jún. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
81%

"bántalmaz is engem, pofoz, üt, karmolászik"

Ebből én nem azt gondolom, hogy egy karmolásról van szó.

2023. jún. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%
Több karmolásért se viszik be. Ez komolytalan. Ilyen szinten a kérdezőnek is meg kellene tudnia magát védenie. Mondjuk lefognia a kezét, ha karmolásra nyúlik.
2023. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
73%
Ha én egy 110 kilós, brutál kigyúrt izomagy vagyok és betámad egy 50 kilós nyurga gyerek ugyanúgy ráhívhatom a rendőröket, pedig nyilván esélye se lenne ellenem. Ez nem így működik, hogy meg tudom e magam védeni. Amúgy a karmolászás nagyon tetszik neked, nem tudom az ütés részét miért ignorálod. Szóval szted hagynia kell magát, hogy a testvére terrorizálja? Ez a normális?
2023. jún. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
44%
Egy szóval nem mondtam, hogy hagyja magát. Pont azt mondtam, hogy védje meg magát. De nem a rendőrséggel, mert ez még a testi sértést se meríti ki. 110 kilós kigyúrtan neked se kellene rendőrért kiáltani, hanem saját hatáskörben megoldani. A rendőrség olyan súlyú esetekre való, amikor az illető veszélynek van kitéve és nem tudja magát megvédeni. Nem cicaharcokra.
2023. jún. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
35%

Na most rá is kerestem a police.hu-n és ugyanezt írják, pedig esküszöm, nem olvastam! "Mi a vészhelyzet?


Olyan ember, állat, műszaki hiba, elemi erő, természeti esemény, baleset, betegség vagy élettani körülmény okozta helyzet, ami az életben, testi épségben, anyagi javakban okozott kárral, illetve a természetes és mesterséges környezet fokozott megrongálásával vagy ezek veszélyeztetésével jár, és amelyet a segélyt kérő személy, illetve a környezetében lévők a készenléti szervek helyszíni segítsége nélkül önállóan megoldani nem képesek." Például ha "közvetlen vagy közvetett életveszély áll fenn, az érintett nagy mennyiségű vért veszít, láthatóan nem kap levegőt, eszméletvesztés után nem tér magához, csillapíthatatlan fájdalma van, baleset, súlyosabb sérülés érte (csonttörés, elállíthatatlan vérzés), zavarttá válik, nem lehet vele kommunikálni, ön- illetve közveszélyes"

2023. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
69%
Kommunikációs problema lehet a csaladban, ha ide jutottak. Es genetikai hatter is beleszól.
2023. jún. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Aha, akkor anyukára a házastársa halála után haszonélvezeti joggal rendelkezik. Oda csak az teheti be a lábát akit anyukád enged.
2023. jún. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim válasza:
76%
Anyátoknak van haszonélvezeti joga a ti tulajdonrészeteken? Ha igen nyugodtan kiteheti, haszonélvezőként akkor is kitehetné ha 100 %-os tulajdonjoga lenne a nővérednek
2023. júl. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!