Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az aki alig várja, hogy a...

Az aki alig várja, hogy a szüleire vagy az anyósáékra hagyhassa a gyereket és mellette nem is dolgozik, az minek akart gyereket?

Figyelt kérdés
A kérdés természetesen költői, csak egyáltalán nem értem, hogy mire számított az ilyen ember.
2023. jún. 6. 13:27
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
67%
Lehet véletlen csúszott csak be.
2023. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
87%

22-es, annyi hülyeséget összeírtál, hogy az valami hihetetlen. Az én szüleim pl. 3 gyereket vállaltak, de egyáltalán nem voltak szülőnek valóak, pláne nem memtálisan, teljesen tönkrevágtak minket lelkileg gyerekként.


Na, hát ezért aztán van értelme boldog-boldogtalannnak gyereket vállalnia, ők is önzésből vállaltàk, mert de cuki, meg fel lehet vágni mások előtt vele, még ez az élet rendje, aztán hallgathattuk, de megbánták az egészet, merthogy időbe, pénzbe, idegeskedésbe kerültünk. Bocs már.


Gyermektelenek meg 2 ezer éve is voltak, olyanok is, akik mindent megtettek a teherbeesés ellen, söt olyanok is, akik inkább kinyírták a gyerekeiket. Szerinted akkor mi értelme annak, hogy tömegesen vállaljanak gyereket az emberek?


Ez a gyermektelenség szimplán onnan jön - már azon túl, hogy manapság van lehetőség dönteni erről -, hogy az emberek hajlandóak beismerni végre, ha nem nekik való a gyerekvállalással járó teher és felelősség. Nem torzult gondolat az, hogy az "én életem, én döntésem", hát ki döntsön róla, gyk-s idegenek? :D


Szerintem pont jó, hogy manapság beismeri valaki, ha nem alkalmas szülőnek, legalább kevesebb lelkisérült lesz. Mondok ezt anyaként.

2023. jún. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
34%

"És pont az ilyenek sírnak mikor idősek, hogy a felnőtt gyereke és az unoka le se szarja.."


Te már csak tudod:D

Nem lesznek unokáim (a lányom annál sokkal normálisabb), de ha mégis, akkor is pontosan 11 ezer kilométerre vannak.

Amúgy én köszönöm, feltalálom magam, nem tudom, miért kellene sírnom.

2023. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
82%

Miért, szerinted a gyerek arra kell, hogy egész nap a nyakán lógjál?

A gyereknek is jobb, ha több különböző emberrel tud szocializálódni.

2023. jún. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
64%

24#


Bennem felmerül ilyenkor a kérdés Te minek szűltél? Most őszintén?


Mielőtt azt hinnéd ezt tartom az élet értelmének.. nem.

Nem hiszem, hogy mindenkinek kell gyereket vállalnia.

Azt sem hiszem, hogy mindenki nagymama típus, vagy annak kell lennie.

De látom nem sikerült értelmezni amit írtam.


Nem lesz unokád.. nekem ezzel semmi bajom. Azt sem hiszem, hogy garancia a gyermek az unokára. De te gyanítom a lányodnak kitűnő példája voltál, hogy elrettentsd a szülőségtől.. 🤔🤷

2023. jún. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
68%

Én otthon voltam 3 évig, de néhányszor a nagyira hagytuk a gyereket. Mégpedig azért, mert tudtuk, hogy boldog lesz tőle, és fontosak érzi magát az édesanyám.


Ráadásul esett rosszul az a kis gyerek nélkül töltött idő, amikor a szemünket nem vehettük le róla egy pillanatra sem.

2023. jún. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
84%
Nem esett rosszul.. Kimaradt a nem. 😀
2023. jún. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
67%

Kezd hajazni a színvonal a gyk-ra:DDDDDDDDDD

Amúgy az tök jó, hogy itt most gyerekes szid gyerektelent és fordítva, aki nem akar unokázni, de gyereke van, azt számon kérik a korlátolt idióták. És aki nem szándékozik unokázni, azt viszont ugyanúgy fikázzák a gyerektelenek is, mert hogy gondolja már egy ötvenes nő, hogy önálló saját élete legyen.

Én pl. szültem, akkor minden együtt állt ehhez (93-ban). Családi ház, férj, karrier is fel volt építve. De pl. van egy fiam és a menyem, hát náluk úgy mondják, nem lesz gyerek, de őket is megértem. Egy kis lakáshoz hozzá tudtuk segíteni őket, karrier még most van felfutóban a lánynak, és egyébként élni és utazni akarnak, és egy könnyű életet, amiben nem kell magukat hátra helyezni, ezt kifejtették, teljesen jól meg lehet érteni. Azt se felejtsük el, hogy nekünk (de anyáinknak főleg) elég ingerszegény életük volt. Most annyi, de annyi minden másra lehet költeni a pénzt, ami nem gyerek: Hobbira, utazásra, önmaga képzésére, stb...stb... Társadalmi nyomás sincs már a nőkön, szóval én megértem, nem is sírok unokáért.(Eleve még 10 évig dolgozni fogok pl.) Úgyhogy a nagy többség visszavehetne a stílusából. Ahogy látom, nagy irigység van a gyerekmentesen iránt, mert nekik kényelmesebb az életük (megsúgom, ha nem lett volna akkora a társadalmi nyomás, szerintem én sem szültem volna, pontosabban ha most visszamehetnék az időben, én is a könnyebb életet választanám.) Mondom ezt úgy, hogy a gyerekemért az életemet odaadnám akár holnap.

2023. jún. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
83%

#30

Szerintem hagyd, ez itt a nagy többségnek magas, többszörösen összetett mondatokban írtál, szerinted hány százalék tudja értelmezni?

2023. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
28%

Ott értelmetlen a kérdés, hogy egy kontextusából kiragadott provokáció az egész.


Hiszen miről beszélünk? Lehet szó arról is, hogy a szülő nem is akart gyereket, csak nyűg neki és akkor köpködhetjük. Meg lehet szó arról is, hogy a szülő évente egyszer szeretne a gyerektől függetlenül kimozdulni kicsit a 4 fal közül.

2023. jún. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!