Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna egyetemistaként, ha...

Zavarna egyetemistaként, ha az egyik szülőtök nagyjából semmi más iránt nem érdeklődne veletek kapcsolatban azt leszámítva, hogy hogy sikerült a vizsgátok?

Figyelt kérdés

Mert engem zavar. Anyám napok óta nem írt rám, nem keresett(mindig én keresem őt, de már unom, néha megvárom, hogy ő ír-e magától). Említettem neki, hogy mikor vizsgázom, mert lesz egy családi esemény, és akkor úgy lesz tervezve, hogy a vizsgáim után. Láttam írt üzenetet, mondom milyen meglepő, na majd most, hátha, váltunk pár szót üzenetbe. Megkérdezem mi van vele, semmi válasz, csak annyit ír, hogy "Vizsga?????" írom vissza, hogy majd megyek javítózni (ha nem nehéz tárgy, akkor köztudottan hármas eredmény után is elmegyek újra) Erre írkál nekem, hogy "Megbuktál????" meg "??????", majd mivel két percig nem írtam vissza ír egy olyat, hogy "Milennehavisszaírnál???" meg elkezd hívogatni. Engem ez annyira zavar.

Mindig csak akkor keres, ha tudja, hogy vizsgáztam, vagy ha már annyi ideje nem írtam, hogy az sérti az önérzetét. Egyébként nem is érdekli semmi.

Más is tapasztalt ilyet? Titeket ez hogy érint érzelmileg?

(Most nem a megoldás érdekel, mert amint végzek, én szakítom is meg a kapcsolatot, de annak más oka is van)


2023. jún. 22. 20:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
84%

"Egyébként nem kértem kommentárt arra, hogy....."


Amikor felteszel egy kérdést, engedélyt adsz arra, hogy annak minden pontjara reagaljanak a valaszadok.

Amúgy meg nem, ha én magasról tennék az anyamra és csak a pénze miatt tartanám vele a kapcsolatot, marhára nem érdekelne, hogy kíváncsi vagy sem velem kapcsolatban bármire is, hiszen engem se érdekel vele kapcsolatban semmi, csak pénze.

2023. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
81%

Nos nem tudom a helyedbe képzelni magam, mert öregebb lehetek anyukádnál, úgyhogy amikor egyetemre jártam, még vonalas telefonunk se volt, levélben értekeztünk.

Gyerekeim viszont vannak, és nekik a heti egy mobil hívás untig elég volt.

Most hogy van ez a csetelős csoda, nem nagyon tudom hova tenni magamat. Bár használom, de ugye ha véletlenül épp ráér a gyerekem , megy oda- vissza pár mondat, ha meg nem, akkor két nap múlva kapok egy mosolyt válaszul. Ez van. Amennyire jó, hogy nem zavarog az ember, annyira személytelenné és sablonossá is válhat, ha nincs a kezemhez nőve a telefon.

2023. jún. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
39%

Fizeti az iskoládat jóhogy az érdekli h feleslegesen-e vagy sem ...


Tanuljál mert anyuci nem fog életed végêig pénzelni.


Mint szülő lehet ezt megfinanszírozza neked utoljára h szabaduljon tőled amilyen kis gennyláda vagy.

2023. jún. 24. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
44%

Tehát mégis kell a muter pénze

Mert ha csak tanulnál...

De annyit nen tanulsz h átmenj a vizsgákon,de annyit meg mégse dolgozol h anyuci nélkül boldogulj. Ergo arra se foghatod h azért buksz, mert sokat dolgozol

2023. jún. 24. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:

Egyébként still nem az értékítélet érdekelt, pláne, hogy nem mentem bele a kérdés szempontjából irreleváns részletekbe. Az erre irányuló megjegyzések feleslegesek és haszontalanok. Az meg nem sok észről árulkodik, ha valaki ezeket felpontozza, i'm just sayin'

A pontozás elvileg a hasznosság értékelésére van, nem pedig arra, hogy "Höhő, beszólt a rózzz elenszenvezs kerdezsőnek, ez tecciik".

2023. jún. 24. 14:47
 26/41 anonim ***** válasza:
20%
Pedig akár tetszik akár nem a részletek igenis fontosak ;)" I am just sayin" :p
2023. jún. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:
#26 Nyilván azok, de nem ebben a kérdésben, ezért nincs leírva.
2023. jún. 24. 16:17
 28/41 anonim ***** válasza:
14%
A lényeget már leírtad a többi meg speciel engem nem érdekel. Egyébként meg anyádat kéne megkérdezni
2023. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
91%

#28 Az a kérdése a kérdezőnek, hogy kit hogy érint érzelmileg, hogy a szüleit kvázi nem érdekli, hogy mi van vele. Erre te nagyon agyhalott, ideírod, hogy hát kérdezze meg az anyját. Szövegértés, meg ilyenek, látom nincs. Aztán majd ez is jól meg lesz nyomkodva zölddel, mint azok a további haszontalan kommentek, amik a kérdező inzultálásáról szólnak. Gratulálok az összes ilyen csökkentett értelmi képességűnek, de tényleg.


Kérdezőnek: Hasonló a helyzetben vagyok, nyilván okkal ilyen a kapcsolatotok. Velem előfordul, hogy látom, hogy másoknak milyen klassz a kapcsolata az anyjával, és akkor rámjön az, hogy én is szeretnék ilyet. Csak ez esélytelen, mert ehhez két ember kell. Én hiába dumálok neki, ha leszrja a téma nagy részét. És akkor ott a felismerés, hogy a magánéletem nem érdekli, a tanulmányaimat nem érti, csak veszekedés van belőle. Retekrossz érzés, hogy látom, hogy a szobatársaim szomorúan elmesélnek egy bukást, őket megvigasztalják miatta otthon, én meg elmesélem, hogy hármassal átmentem az egyik nagyobb szórótárgyon, amin kb mindenki bukik elsőre, erre le vagyok bszva, hogy milyen szr jegyet kaptam. Ha valami négyes-ötös, az meg alap, egy jó szó nincs rá. És akkor ott vagyok, hogy mit hozzak ki a kapcsolatból, amiből nekem jó bármi is, és nyilván ez érzelmileg semmit nem ad, csak nyomasztó, maradt az, hogy ok, elfogadom az anyagi támogatást, amíg szükségem van rá, aztán adok mégegy esélyt a kapcsolatnak, amikor független leszek(ahogy te is tervezed). Ha ott se jön rendbe, akkor ne én rohadjak már meg, hogy nincs bűntudatom. Oka van annak, hogy ide jutott a kapcsolatom vele

2023. jún. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
23%
A kérdezőt nyílván zavarja okoska
2023. jún. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!