Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Zavarna egyetemistaként, ha...

Zavarna egyetemistaként, ha az egyik szülőtök nagyjából semmi más iránt nem érdeklődne veletek kapcsolatban azt leszámítva, hogy hogy sikerült a vizsgátok?

Figyelt kérdés

Mert engem zavar. Anyám napok óta nem írt rám, nem keresett(mindig én keresem őt, de már unom, néha megvárom, hogy ő ír-e magától). Említettem neki, hogy mikor vizsgázom, mert lesz egy családi esemény, és akkor úgy lesz tervezve, hogy a vizsgáim után. Láttam írt üzenetet, mondom milyen meglepő, na majd most, hátha, váltunk pár szót üzenetbe. Megkérdezem mi van vele, semmi válasz, csak annyit ír, hogy "Vizsga?????" írom vissza, hogy majd megyek javítózni (ha nem nehéz tárgy, akkor köztudottan hármas eredmény után is elmegyek újra) Erre írkál nekem, hogy "Megbuktál????" meg "??????", majd mivel két percig nem írtam vissza ír egy olyat, hogy "Milennehavisszaírnál???" meg elkezd hívogatni. Engem ez annyira zavar.

Mindig csak akkor keres, ha tudja, hogy vizsgáztam, vagy ha már annyi ideje nem írtam, hogy az sérti az önérzetét. Egyébként nem is érdekli semmi.

Más is tapasztalt ilyet? Titeket ez hogy érint érzelmileg?

(Most nem a megoldás érdekel, mert amint végzek, én szakítom is meg a kapcsolatot, de annak más oka is van)


2023. jún. 22. 20:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
75%

Megértelek. Nagyon rossz lehet egy ilyen érzelmileg közönyös szülő. De van ennek egy jó oldala is: sokaknak épp az ellenkezőjével van bajuk. Sok a rátelepedő, a felnőtt gyerekét élni, leválni nem hagyó, érzelmi terrorista szülő. Annál jobb a tiéd.

Én a helyedben egy minőségi párkapcsolat építésébe kezdenék, olyan párt keresnék, aki érzelmes, törődő, akivel megélheted azt a melegséget, ami a születési családodból hiányzik.

2023. jún. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
71%
Mi lenne ha megkérdeznéd tőle hogy ez miért van?
2023. jún. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
87%

Azért te is furcsa vagy kérdező..nyilván akkor ír anyád ha tudja hogy van esemény. A vizsga ilyen. Ezek szerint számon tertja, apám azt se tudta milyen szakra járok, csak mondom. Amúgy mi a tök történik a mindennapokban amiről annyit kell brszélni? Na meg neki ez fontos, mert neked is az, az életed egy fontos szakasza, és nem vagy tőle függetlrn, érinti őt is a téma. Mi is anyámmal napokat nem beszélünk de ha dokinál volt, vagy tudja hogy volt valami akkor rákérdez. Én ebben nem látok hibát. És igen van olyan hogy a szülő varja hogy te keresd ,pl azért hogy ne zavarjanak. Ez megszokás kérdése, mamámmal nem tudok ez ügyben mit krzdeni. Amikor meg próbálkozott magától hívni pont eltalálta mikor nagyon beteg voltam és nem vettem fel , szóval megerősítrttem benne hogy nekem kell hívnom..ez van. A sok kérdőjel elhiszem hogy idegesítő, de csak figyelemfelhívásnak használhatja, ebben sincs semmi szerintem. Téged meg fokozottan idegel a helyzet hisz ki szeret arról csevegni hogy megbukott. De ez a te ideged nem anyád tehet róla. Na meg anyám pl a szájnyalogatós emojira azt hitte hogy puszit küld, a masik rokonom a csodalkozósra hitt valami tök mást, szóval nem feltŕtlen esik le bizonyos embereknek hogy miylen hatása van az irásának. Ja a mostohaapám mindent nagybetüvel ír, mert hogy azt jobban látja..

És igen anyám is hív ha mrghalt valaki, szintén nem tudok vele mit kezdeni, de vegül is ki a közömbös érzelmileg ha nem hallgatom meg? Csak neki kell az én nyűgeimet hallgatni? Nem hiszem. Kivancsi lennek anyád verziójára is.

2023. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
Kérdező, amint lediplomáztál, ilyen nővel szóba sem kell állnod. Ha meg most sem kapsz tőle 1 büdös buznyákot töle, most sem.
2023. aug. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
100%
33: anyám inkább ne tudta volna, milyen szakra járok, minthogy azért hívjon, hogy üvöltsön, mert nem hívtam fel vizsga után, amit még csak meg sem ígértem...
2023. aug. 28. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:

Nem az a bajom, hogy rámír a vizsga miatt, hanem, hogy CSAK ilyen esetekben ír rám, MIKÖZBEN Ő azt akarja, hogy ha nincs semmi, akkor is írjunk egymásnak minden kbsztott nap. Neki fontos, nem nekem, ehhez képest semmit nem tesz az ügy érdekében csak ha nem írok neki, akkor hisztizik, hogy mi az, hogy nem.

Nekem semmi bajom nem lenne, ha csak hétvégente telefonálnánk egyet, meg megejtenénk egy-egy üzenetet, ha van valami.

Pl Amit nagymamám halálakor leművelt az idén, az kriminális volt. Először felhívott, közölte a rossz hírt, ezzel semmi baj nem volt. Később felhívott, amikor már meglett a temetés időpontja, hogy azt közölje. Ehelyett mit csinált? Felhívott messengeren, videohívásban, felvettem, egy büdös szót nem értettem, nem volt jó a wifi, mobilnetem meg nincs, szóval kinyomtam, mert egy szót nem értettem. Megírtam neki, hogy mi van, írja meg inkább mit akar, vagy hívjon telefonon, mert annak semmi értelme, hogy ő dumál, én meg nem hallom. Erre hívogat tovább messengeren a videohívással. Fél órán keresztül. Meguntam, felvettem megint, akkor pont működött a hívás. Én kimentem a koliszobából a folyosóra, mert szobatársamnak online órája volt épp, tökre zavaró lett volna, ha egyszerre dumálunk. Anyám meg ahelyett, hogy közölte volna, hogy mikor lesz a temetés, elkezdett velem veszekedni, hogy hol vagyok, miért vagyok a folyosón, minek vagyok kisminkelve, és folyamatosan ezeket kérdezgette, aztán állítólag nem tetszett neki a válasz hangsúlya, mikor már századjára megkérdezte ugyanazt, kinomyta a hívást. ANÉLKÜL, HOGY MEGMONDTA VOLNA AZT, AMIÉRT HÍVOTT. Nem is írt vissza utána másfél hétig, majd a temetés előtti napon ilyet szól üzenetben, hogy "mikor óhajtasz hazajönni?", aztán amikor írtam, hogy másnap hanyassal, akkor elkezdett pattogni, hogy hát lekésem a temetést, amiről addig egy kva szót nem szólt, én meg már magamban azt hittem, hogy megvolt, csak elhallgatta, hogy ne hiányozzak óráról. Meg aztán otthon ott izélt nekem, hogy hát ha rajtam múlik, akkor lekésem a temetést. Hát bmeg, ha nem szólsz, akkor persze. Ne én pitizzek már, hogy szíveskedjen már visszaírni, amikor ahelyett, hogy megmondta/leírta volna az időpontot, mint a világon bármely normális ember, inkább elkezdett hülyeségeken vergődni...

2023. aug. 28. 06:59
 37/41 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a szülő-gyerek kapcsolattal csak az a baj, hogy az egyik fél egy hatalmas seggtitán. És nem a kérdező az.

Megoldás nincs, megváltozni az ilyen nem fog, ahhoz önreflexió kéne, de nincs, ha lenne alapból nem viselkednek így. Majd ha nem szorulsz rá, kedves kérdező, akkor várhatod, hogy javuljon, valszeg nem fog, szóval azért határidőnek ne azt lődd be, hogy amíg meg nem hal, addig elviseled, mert hátha megváltozik. Max egy év, közöld is vele, aztán ha így sem, akkor ennyi volt.

Sajnálatos. Tapasztalatból mondom, rossz érzés, ha neked nem jók a családi kapcsolataid, közben meg látod, hogy másnak milyen remek. Vágysz rá, de egyedül nem tudod megcsinálni, hogy neked is jó legyen, a másik fél meg nem tesz érte semmit. Ha beletörősz könnyebb.

2023. aug. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
89%

36 , máskor is ilyen vagy mamád halála hozta ki belőle? Ha csak most volt ikyen lehet megkattyult kicsit, ha allandoan ilyen az baj valóban.

Kicsit más de apósommal nehéz kijönni kissé fafajü. Egyszer meguntam a hulyesegeit , szépen leültünk és elmondtunk neki hogy vagy rugalmasabb lesz kicsit vagy szép lassan egyedül fog maradni..nem lett egy laza csávó nyilván de jobb a helyzet.

Anyádnak is meg kéne érteni hogy így a kutya nem nyitja majd rá az ajtót, be kéne fejezni a dilit. Valahogy ezek az emberek azt hiszik a végtelenségig feszíthetik a húrt , aztan csodalkoznak ha a másik lép. Sajnos akkor sem biztos hogy rajonnek hogy bennuk is hiba van.

2023. aug. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 A kérdező kommentje:

#38 Máskor is ilyen, maximum nem másfél hétig duzzog és kezd el utána passzív-agresszív üzeneteket hagyni, hanem pár nap múlva.

Az a baj, hogy meg se mondhatom neki, hogy ha így viselkedik ne lepődjön meg, ha egyszercsak rá se nyitom az ajtót soha többé, mert akkor előkapja az áldozatkártyát, hogy én milyen szr-szemét vagyok, meg azt, hogy anyagilag függök, tehát akkor kezdhetem most ezt a soha többé nem keresem dolgot. Nyilván tudja, hogy ez nem tud rögtön megtörténni, mert a tanulmányaim mellett esélyem sincs annyi bevételt szerezni, hogy nélküle tudjak működni.

2023. aug. 28. 11:07
 40/41 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy zsaroló nárcisztikusnak tűnik (mármint az anya). Megértem a kérdezőt, mi a problémája vele. Ilyen szülővel valóban nem érdemes szoros kapcsolatot tartani. Ha a kérdező befejezi a tanulmányait, próbáljon meg mielőbb anyagilag függetlenedni tőle. Az ilyenekkel ugyanis nem lehet megbeszélni, hogy zavaró a viselkedésük, mert minden kritikát azonnal támadásnak vesznek és a nárcisztikusságuk miatt magukat hibátlannak gondolják.
2023. aug. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!