Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék édesanyámért?

Mit tehetnék édesanyámért?

Figyelt kérdés

Édesanyám elmesélte a nagyobbik húgom születését. Szülés előtt mosta a húga haját, ide-oda rohangált, majd magának hívta a mentőket, mert nem bírta tovább. Ennyire számíthatott apámra és a családjára. Na és ez a pont az amikor megértem anyámat, hogy miért nem mond el senkinek semmit, miért tart magában mindent, nem bízik senkiben, stb. Ilyen nyom*rultakat, és az a legviccesebb, hogy kisgyerek korom óta mindig engem néztek sz*rnak ezek az emberek, mindig engem okoltak édesanyám bajaiért, stb.


Mit tehetnék édesanyámért?



2023. jún. 22. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Hát, én ebből nem sokat értek.
2023. jún. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ebből a sztoriból sok minden kimaradhatott, és így időközben értelmét vesztette.


Miért baj az, ha valaki várandósan segít a testvérének hajat mosni?

Ilyenkor nem csak feküdni lehet (sőt, pont azt nem esik jól, és ugye hetekről beszélünk, bármikor beindulhat a szülés)


Miért baj, ha valaki magának hívja a mentőt?

Kb fél óránként voltak fájásaim,amikor magamnak hívtam a mentőt. Ilyenkor 2 percet majd meghalol, utána 28 percig az ég világon semmi bajom. Nyugodtan tölthetem szerintem ezt egy 1 perces telefonálással.


Szerintem még nem voltál terhes, ha ezeket teljesíthetetlennek érzed.

2023. jún. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Beszelgess vele. Ha van/lesz penzed vidd el minel tobb helyre kettesben legyen za sima fagyizas vagy egy welness hetvege. Hogy kikapcsolodhasson es legyenek uj elmenyei, amik nem azokhiz az emberekhez kotik, akikben mar sokat csalodott.
2023. jún. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Szedd össze újra, mert valahogy tényleg hiányoznak belőle dolgok.
2023. jún. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Te semmit. Ha egyszer egész életében nem jutott el odáig, hogy segítséget kérjen, mert gondolom az ciki, meg abban lett szocializalva, hogy csak magára számíthat, az eletet el kell viselni, blablabla, ez nem fog így menni. Főleg, hogy te sem tudsz segíteni, hiszen tőlünk kérdezel.

Traumákat csak terápiában lehet feldolgozni.

2023. jún. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

Az édesanyád nehéz időszakon ment keresztül, és nyilvánvalóan sokat szenvedett a családja és más emberek elítélő magatartása miatt. Nagyon fontos, hogy támogasd őt és legyél mellette ebben az időszakban.

Hallgasd meg fontos, hogy figyelmesen meghallgasd őt, ha szeretne beszélni a gondjairól vagy a múltbeli traumáiról. Adj neki lehetőséget arra, hogy kifejezze az érzéseit, és biztosítsd róla, hogy veled biztonságban van.

Légy türelmes az ilyen helyzetekben a türelem rendkívül fontos. Lehet, hogy az édesanyád sokáig tartó gyógyulási folyamaton megy keresztül, és időbe telik, mire teljesen megbízik másokban. Legyél türelmes és állj mellette.

Adj neki támogatást biztosítsd róla, hogy mellette vagy, és támogatod őt azáltal, hogy elmondod, hogy szereted és értékeled őt. Adj neki erőt és bizalmat, és emlékeztesd arra, hogy nem vagy egyedül az érzéseivel és harcaival.

Keresse fel egy szakértő segítségét ha édesanyád továbbra is nehezen boldogul a múltbeli traumák vagy lelki nehézségek miatt, fontolóra veheti egy szakértő segítségét. Egy terapeuta vagy tanácsadó képes lehet támogatást nyújtani neki, hogy feldolgozza ezeket a traumákat és újra megtalálja az egyensúlyt az életében.

Védelmezd őt ha észreveszed, hogy más emberek negatívan vagy elítélően viselkednek az édesanyáddal szemben, lépj közbe. Állj ki mellette, és ne engedd, hogy mások megalázzák vagy kritizálják őt. Biztosítsd róla, hogy ő egy értékes és szeretett ember a te életedben.

Fontos, hogy megértsd, hogy bármit is teszel, az édesanyád felépülése és gyógyulása hosszú folyamat lehet.

2023. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Anyukám mindig tereli a témát, lehetetlennek érzem, hogy elérjek nála bármit is.:(

2023. jún. 26. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!