Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan a lányok jobban...

Komolyan a lányok jobban szeretik az apjukat? (Normális viszonyú családban)

Figyelt kérdés

Ahol az apa és az anya is kiveszi a részét, foglalkozik a gyerekkel.

Nem rég született meg a kislányom, és mindenkitől azt hallom na majd milyen apás lesz, a lányok apásak, jobban szereti majd az apját. Már herótom van ettől, és már az a baj hogy rosszul is érzem magam emiatt.

Tudom van nagyobb probléma is a világon ,ezt aláírom, de nekem most ez nyomja a lelkem.


Nektek mi a tapasztalatotok?



2023. jún. 28. 17:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk a húgom inkább volt apás.
2023. jún. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
23%
Mert nem ismered magadat sajnos. Te is elkövetted azt a hibát, hogy nem jártál önismeretbe a gyermekvállalás előtt és úgy fogod leélni az életed, hogy mások mit gondolnak, vagy mondanak. És erre építesz. Emiatt érzed magad rosszul. Nincs baj azokkal, akik ezt mondják. Még itt tartanak. El kell fogadni. Azzal van baj, amit belőled kiváltanak. Neked van azzal dolgod, hogy mégis miért zavar ez annyira, hogy rosszul érzed magad. Ki szeret téged igazán? Vagy ki nem szeretett, ami nagyon fájt neked? Mert attól félsz, hogy nem fog szeretni a gyerek. Ez világos.
2023. jún. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
Lány vagyok és mindig is sokkal közelebb álltam anyukámhoz. Ez csak egy sztereotípia, ne foglalkozz vele. Ha mindketten jó szülők vagytok, mindkettőtöket szeretni fog.
2023. jún. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
99%

Magamról nem tudok nyilatkozni, mert csak anyám van, de a lányom nagyon apás. Ha jelen van apa, mindenki más le van szarva. Apa a minden, apa a lényeg.

Mondjuk engem ez egyáltalán nem bánt. Én is érzem, hogy szeret, nagyon is. Még csak három éves, alakulhat bárhogy, de ha így marad, az sem fog zavarni. Nekem az a lényeg, hogy jó anyja legyek, nem várom, hogy én legyek az első neki.

2023. jún. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 hosszúhajú ***** válasza:
84%
én családi tapasztalatról írok. uncsitesó rettentő apás volt. lánygyereke lett aki szintén rettentő apás. azért függ össze a kettő mert mindenki a látott minta szerint él kötődik, és ha te nagyon apás voltál, akkor valószínűleg egy fiúgyerekkel jobban összehangolódsz ( a más nemmel való könnyebb kötődési minta alapján ) mint lánygyerekkel. a gyerek ezt vágja le ösztönösen. de ez nem egy törvény, én ezt figyeltem meg családon és barátokon belül. lányos anyáknál pedig ugyanezt figyeltem meg, hogyha a lány anyás, akkor az ő lánya is inkább anyás, és vele tud inkább egyezni. szóval nagyon családfüggő, azt figyeld meg nálad milyen volt a családfádnál és a párodnál ez a vonal.
2023. jún. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban nagyon apás voltam, de ennek elsősorban az volt az oka, hogy apu volt az engedékenyebb szülő. Anyukám próbált fegyelmezni, de kevés sikerrel. Sajnos később megromlott a viszonyunk, és nem is jött helyre soha.
2023. jún. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, van rá pszichológiai kutatás, hogy a lányok inkább apásak, a fiúk inkább anyásak. De ez inkább csak kiskorukban jellemzőbb.

És kiemelném, hogy INKÁBB, tehát nem kötelező érvényű, hogy az ellenkező nemű szülő van rajongva. Plusz, attól, hogy valakiért jobban rajong, az nem jelenti azt, hogy idősödve ne ugyanúgy szeretné mindkét szülőjét.

2023. jún. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
89%
Én is apás voltam/vagyok. Húgom úgyszintén, mindketten lányok vagyunk.
2023. jún. 28. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
86%
Ez gyerekkorban jellemzőbb.
2023. jún. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
85%
De mi ezzel a baj, miért van ettől ellenérzésed? Én 27F vagyok, 6 hetes a kislányunk. Ha inkább anyás lesz, az is jó, ha inkább apás, annak is nagyon fogok örülni. Főleg, mert én jövök majd GYEDre. :)
2023. jún. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!