Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám párja megsértődött rám,...

Apám párja megsértődött rám, mert beszóltam neki az alkoholizálás miatt, hogyan békítsem ki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már gyerek, közel vagyok a 30-hoz, de pedagógus vagyok, otthon élek.

Tudni kell, hogy Anyukám alkoholista volt, egész gyerekkorom alatt, minden nap ivott. 10 évesen én takarítottam a hányását, én segítettem fel az ágyra, mert eldőlt részegen, közben tanultam, kitűnő voltam. Az egész ház bűzlött a pia szagtól, ilyenkor beszélni sem tudott, és több alkalommal veszélyeztetett (részegen elárasztotta a házat vízzel, felgyújtotta tesóm ágyát, stb).


A lényeg, hogy vele nem tartom a kapcsolatot, Apukámmal és a párjával élek. Apa minden nap iszik egy kis Martinit, ennek sem örülök, mert minden egyes nap, kihagyás nélkül, utána pedig estére bevesz egy fél szem frontint, hogy tudjon aludni.


Apám párja hetente egyszer iszik, de akkor eléggé. Ezzel sem lenne bajom, ha nem látszana rajta. Ilyenkor rengeteget lelkizik velem, mondja nekem a dolgait (de nem szólhatok közbe, mert arra nem figyel), néha ő is dülöngél, rengeteget ölelget, stb.


A lényeg, hogy múlthéten volt a szülinapom, és már vette elő a sört, én pedig szóltam neki, hogy már megint iszik? És elmondtam neki, hogy engem zavar, mert meglátszik rajta.


Na azóta lelki terror van. Rideg velem, alig néz rám, nem reagál arra, amit mondok neki, és Apának is mondta, hogy én is mindenhez hozzáfűzök valamit. nyilván mit szólok bele, de azért nekem ez nem kellemes, hogy folyton a Martini meg sör előkerül. Főleg, hogy utána a fél szem frontin is, és egyszerűen felidézi a gyerekkori rossz élményeket. El fogok költözni idén december körül albérletbe, és utána nem tervezem tartani velük a kapcsolatot, viszont addig nekem ez borzasztó enhéz, főleg, mert készülnék a tanévre, stb, de folyton gyomorgörcsöm van.


És azóta ilyen feszültség van anya és közöttem, emgkérdeztem tőle, hogy mi a baj, és rám üvöltött, hogy nincs semmi. Tehát esélyem sincs megbeszélni vele.


2023. aug. 1. 09:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ezt nem fogod tudni megbeszélni vele. Olyan opció nincs, hogy előbb költözz mint december?
2023. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Miért kell ezt megbeszélni? Van mit?
2023. aug. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%

Az nem zavar, hogy apád is alkesz?

Eddig se kellett volna velük élni, de most már épp ideje elkoltozni

2023. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon sajnalom, hogy ilyen kornyezet jutott neked. Itt mindenki kokemenyen alkoholista.

De az a baj, hogy egy fuggo csak akkor fog leszokni, ha ezt o maga latja be es akarja. Te nem tudsz mit csinalni vele.

2023. aug. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Előbb sajnos nem tudok költözni.

A pedagógus bér nem sok, és most találtam kiegészítő állást, viszont ugye kell valamennyi, hogy legyen pénzem a nekiindulásnak.

December körül lesz meg az elegendő összeg, hogy ne kelljen visszafordulnom.


De zavar, hogy apám is alkesz, csak rajta szerencsére nem látszik, nem veszekszik, nem köt belém, stb, ezért "törődtem bele" és fókuszáltam a párjára a kérdésemben.


Köszönöm, hogy írtatok nekem, akkor viszont nem is próbálkozom nála azt hiszem, hanem hagyom, és a mielőbbi elköltözésre fókuszálok.

2023. aug. 1. 09:55
 6/18 anonim ***** válasza:
42%

Kedves Kérdező,

Hátha ők tudnak segítő tanáccsal-megoldással segíteni: [link]

2023. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%

Szolgálati lakás nem opció?

Sok pedagógus kap, unokatestvérem is olyanban él, nagy segítség, mert nem kell albérletet fizetni.

2023. aug. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, hogyan tudna beszélni két ember, aki teljesen más valóságban van.

Kérdező, sosem ott gyógyulsz, ahol a sebeket kaptad.

Magyarul, ezt a családot el kell felejtened, terápiában pedig feldolgozni, ha még valaha rendes életet akarsz.

2023. aug. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
34%

"A pedagógus bér nem sok..."


Nem, a besült, életképtelen pedagógusok bére kevés, akik valami vidéki általános iskolában oktatnak mert ennyire képesek.


Én is pedagógus vagyok, óraadóként dolgozom egy iskolában 5500 forintos órabérrel, mellette magán órákat és érettségi felkészítőket vállalok valamint az online térben is árulok digitális tartalmat különféle témakörökből. Tavaly és idén sem volt olyan hónap, hogy nettó 700 alatt kerestem volna, a rekord pedig mindig tavasz környékén van, volt hogy 1 milliót is átlépte a bérem.


Ezzel csak annyit akartam mondani hogy ne használd kifogásnak hogy: "jajj pedagógus vagyok akkor evidens hogy nem viszem semmire mert alacsony a bér" ha jobb életet akarsz akkor tudsz tenni érte, ha meg megelégszel a langyos fossal hogy egyetlen iskolába beülsz leoktatni azt az x*45 órát és ennyi akkor érd be hogy alkeszekhez kell alkalmazkodnod.

2023. aug. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
40%

Kifogások vannak.


Én 21 évesen költöztem el havi 120-ból. De nem is kifogásokat kerestem, miért NEM tudok elhúzni, hanem megoldást, hogyan tehetem, akkor is, ha nem egyszerű.


Megoldás pl társbérlet: összecuccolsz 1-2 csajjal, máris oszlanak a költségek - ezt megtehetted volna már rég, és akkor nem kell elviselned, hogy mások isznak.


Én is iszok majd minden este fél-egy pohár bort, de aki ezen pattogna, mondanám, merre mehet. ;)

2023. aug. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!