Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám párja megsértődött rám,...

Apám párja megsértődött rám, mert beszóltam neki az alkoholizálás miatt, hogyan békítsem ki?

Figyelt kérdés

Nem vagyok már gyerek, közel vagyok a 30-hoz, de pedagógus vagyok, otthon élek.

Tudni kell, hogy Anyukám alkoholista volt, egész gyerekkorom alatt, minden nap ivott. 10 évesen én takarítottam a hányását, én segítettem fel az ágyra, mert eldőlt részegen, közben tanultam, kitűnő voltam. Az egész ház bűzlött a pia szagtól, ilyenkor beszélni sem tudott, és több alkalommal veszélyeztetett (részegen elárasztotta a házat vízzel, felgyújtotta tesóm ágyát, stb).


A lényeg, hogy vele nem tartom a kapcsolatot, Apukámmal és a párjával élek. Apa minden nap iszik egy kis Martinit, ennek sem örülök, mert minden egyes nap, kihagyás nélkül, utána pedig estére bevesz egy fél szem frontint, hogy tudjon aludni.


Apám párja hetente egyszer iszik, de akkor eléggé. Ezzel sem lenne bajom, ha nem látszana rajta. Ilyenkor rengeteget lelkizik velem, mondja nekem a dolgait (de nem szólhatok közbe, mert arra nem figyel), néha ő is dülöngél, rengeteget ölelget, stb.


A lényeg, hogy múlthéten volt a szülinapom, és már vette elő a sört, én pedig szóltam neki, hogy már megint iszik? És elmondtam neki, hogy engem zavar, mert meglátszik rajta.


Na azóta lelki terror van. Rideg velem, alig néz rám, nem reagál arra, amit mondok neki, és Apának is mondta, hogy én is mindenhez hozzáfűzök valamit. nyilván mit szólok bele, de azért nekem ez nem kellemes, hogy folyton a Martini meg sör előkerül. Főleg, hogy utána a fél szem frontin is, és egyszerűen felidézi a gyerekkori rossz élményeket. El fogok költözni idén december körül albérletbe, és utána nem tervezem tartani velük a kapcsolatot, viszont addig nekem ez borzasztó enhéz, főleg, mert készülnék a tanévre, stb, de folyton gyomorgörcsöm van.


És azóta ilyen feszültség van anya és közöttem, emgkérdeztem tőle, hogy mi a baj, és rám üvöltött, hogy nincs semmi. Tehát esélyem sincs megbeszélni vele.


2023. aug. 1. 09:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
13%
Vegyél neki valami piát
2023. aug. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%
A franc bekitene ki, meg te akarsz puncsolni? Apam ugyanez, verig volt sertodve mikor az eskuvom elott megkertem, hogy lesz szives megtisztelni legalabb azon az egy napon es nem leegetni a pialasaval. Nyilvan masnak nem kellett szolni, vajon miert..
2023. aug. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
91%
Idövel megenyhül.
2023. aug. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
50%
Akkor ne legyél pedagógus! Helpdeskesként a többszörösét keresed. Közel 30-hoz nagyon égő a szülőknél lakni, pláne alkoholistáknál.
2023. aug. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%

A helyzet az a ki az alkesz szakirodalmat korabban szinten alkesz apa miatt atragottan, hogy

apukad is alkoholista es a parja is.

Azaz kar egyiket mentegetni, masiknak meg beszolni. Ugyanis meg hivatalosan az is alkoholosta, aki mondjuk csak évente egyszer de akkor hatart nem ismerve iszik. Tehat ha apukad nem tud elleni napi egy martini nelkul akkor nincs mit szepiteni de fuggo o is. Ha a parja csak heti egyszer akarmennyit is iszik, de vagy nem ismer hatart olyankor vagy muszaj mindne heten egyszer beb..nia, akkor o is fuggo.


Tudom ez utobbi jobban emlekeztethet anyukadra es ezert esij rosszul es ezert nem birod ki beszolas nelkul, de talan epp ezt elmondhatnad neki, amit leirtal a kerdesedhez magyarazatkent (hogy 10 evesen a hanyasat takarotottad, hogy felgyujtotta tesod agyat stb.) es egyszeruen mondd nagyon rossz napod volt amikor beszoltal es aggodtal nehogy olyan legyen o is mint anyukad volt es tudod nem olyan, de valahogy feljott a sok emlek es elbprult az agyad es szomoru es duhos lettel, mert tehetetlennek erezted magad. Bocs. es nem kell.varni hogy azonnal oh ja ok kosz el van simitva lesz, (mert az alkoholistak nem hiresek arrol hogy hamar megbocsatanak ha valako ramutat az alkoholizmusukra), de te megkonnyebbulsz. Aztan mg lepj hatra kettot. Nem a te leeted, nem a te hazassagod. Nem te vagy se az apad, se a parja. Te te vagy, aki remelhetoleg sose lesz alkpholfuggo es idovel kevesbe viseli sziven azt ha mas meg igen.

2023. aug. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
18%
Azért engem eléggé zavarna, ha a saját otthonomban nem igaznék alkoholt heti 1x, vagy egy kis pohár martinit, pedig nem vagyok alkoholista, de van, hogy a vacsorához veszünk pl egy uveg bort, vagy a grillezéshez sört. 30 évesen otthon lakni, nincs párod vagy egy barátod akivel össze tudnál költözni? Vagy őket is cseszegetted? Csak hogy tudd, én is tanár voltam, már nem, versenyszférában dolgozom, de 20 éves korom óta külön élek, albérletben lakótársakkal majd párommal.
2023. aug. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Helyes, költözz el. Felnőtt emberek, te is az vagy. Nincs beleszólásod.
2023. aug. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Egy kocsmába menj el vele és igyatok át egy reggeltől délutánig tartó napot.

Utáni még gyógyszerezni is tud elalvás előtt, lenyugszik, kialussza magát és helyre jön a kapcsolat. A piálás miatt szólj rá ezután is. És ha veled akarna inni többet ne tedd, de látni fogja, hogy veled azért lehet beszélni, neki is kell kompromisszumot hozni a jó kapcsolat érdekében

febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!