Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekes vagyok, ha 30 éves...

Gyerekes vagyok, ha 30 éves fejjel még szeretnék programokat csinálni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Már régen el váltak, csak külön külön tudok velük találkozni. Édesanyámmal túrázni szoktunk, apával sétálni vagy be ülünk egy cukiba.

A páromat nagyon zavarja, hogy őt nem hívom. De ha családi összejövetel van és a szüleim párja is ott van akkor én is hívom a párom, olyan nagy probléma az hogy én szeretnék kettesben is időt tölteni velük?


2023. aug. 1. 12:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

Miért lenne az?


Én is meglátogatni idős anyukámat, apukámat, tök jó velük elmenni beülni valahova, szétnézni valamerre. Beszélni a régi dolgokról. Nyilván én is élem az életem, de néhány hetente be kell hogy férjen.


Ez nem gyerekesség szerintem, hanem családi kötelék. (48/F)

2023. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%

Nem, de meg kell talalni az egyensulyt.

Milyen gyakoriak ezek az alkalmak?


Ha minden hetvege ezzel telik, az bosszanto tud lenni. Hiszen nyilvan a parod is idot akar tolteni veled, illetve en annak se latom akadalyat, hogy harmasban menjetek neha-neha.

2023. aug. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Egyáltalán nem probléma, sőt. Ezt a párodnak is meg kell értenie. Ő nem szokott találkozni a szüleivel?
2023. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Jezusom, dehogy vagy gyerekes! Inkabb becsulendo es csodalatos, hogy ilyen jo kapcsolatot apolsz a szuleiddel. Soha ne dobd ezt el ilyen ostoba gondolatok miatt.
2023. aug. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
71%

Nem gyerekes. Mi is szoktunk közös programot csinálni, 40 felett is, mert jóban vagyunk.

Azt csak te tudhatod, hogy van-e oka a párodnak arra, hogy zavarja. Pl. ha vele nem mentek, nem csináltok közös programot, sokkal ritkábban, mint a szüleiddel, akkor érthető, hogy zavarja. És az is fura kicsit számomra, hogy mindig ragaszkodsz ahhoz, hogy kettesben menj a szülőddel. Nálunk nincsenek ilyen szabályok. Jön, akinek van kedve és ráér. Nem zárunk ki így előre kategorikusan senkit.

2023. aug. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Amíg nem minden hétvégéd azzal telik, hogy a szüleiddel programozol, addig teljesen normális. Én is ha látogatom a tesómékat, vagy apámat (anyukám már nem él, de amíg velünk volt, akkor értelemszerűen mindkettejüket), nem hívom a párom. Van jobb dolga is, valamit csinál, vagy ő is elmegy a saját családjához, vagy ha éppen itthon fekszik, akkor az. Persze ha valami olyan program, születésnap, stb.van akkor természetesen jön ő is. Fordítva is így van, én se állítok oda vele állandóan a családjához, mert minek. Persze néha szoktunk csak úgy alkalom nélkül is egymás családjához menni, de ritkábban. Mi megbeszéltük, hogy a saját családját mindenki maga intézi, ha meg olyan esemény van, akkor úgyis együtt megyünk.

Mit mond, miért zavarja ez? Kontrollmániás, vele keveset programozol, vagy mi a gond? Esetleg megbeszélnétek, hogy időnként menne ő is?

2023. aug. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Nem gyerekes, hanem fura.

De mivel itt mindenki szerint normális, lehet én is fura vagyok. :D

2023. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

En 25 vagyok, ugyanigy programozom a szüleimmel es olykor utazni is jarunk harmasban. Edesapammal motorozunk is, anyukam soha nem mert elmenni vele, en meg imadom😄

Ezen semmi es senki nem változtathat, nem erdekel, hogy ki mit gondol rola vagy gyerekesnek tartjak e. Ok a szuleim.

Nyilván, akinek mas minosegu kapcsolata van a szuleivel vagy epp nincs koztuk egyfajta "baratsag" is, az nehezen tudja aterezni. En csak halas vagyok a jo kapcsolatunkert es azert, hogy idot tolthetek veluk, remelem ez meg sokaig igy lesz.

2023. aug. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
80%

"vagy epp nincs koztuk egyfajta "baratsag" is"


Itt a kulcs. Nekem ahogy nőttem, anyukám úgy lett egyre inkább barátom. Persze a gyereke is maradok, de két felnőtt vagyunk, akik szeretnek együtt lógni.

2023. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem akkor vagy sikeres szülőként, ha felnőttként is keresi a társaságodat a gyereked és nem a kötelező pofavizitekre gondolok, hanem minőségi időre. Akinél ez nincs meg, valószínűleg gyerekkorban sem volt meg az alapja, hogy később legyen még mire építeni és sajnos ez a gyakoribb, a távolodás, széthúzás, ezért furcsa sok ember számára az ellenkezője. Ők a saját tapasztalataikon es élményeiken keresztül látjak ezt.

A rokonság nagyrészével a büdös életbe nem ülnék le kávézni se, ha nem tartoznának a családhoz. Más értékrend, más érdeklődési kör és a legkevésbé sem haladószelleműek, felnőttként már erőteljesebben kiütköztek a generációs különbségek is. Ellenben a szüleimmel, bármikor szivesebben töltök időt velük, mint az ismerőseim 90 százalékával.

2023. aug. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!