Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyerekes vagyok, ha 30 éves...

Gyerekes vagyok, ha 30 éves fejjel még szeretnék programokat csinálni a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Már régen el váltak, csak külön külön tudok velük találkozni. Édesanyámmal túrázni szoktunk, apával sétálni vagy be ülünk egy cukiba.

A páromat nagyon zavarja, hogy őt nem hívom. De ha családi összejövetel van és a szüleim párja is ott van akkor én is hívom a párom, olyan nagy probléma az hogy én szeretnék kettesben is időt tölteni velük?


2023. aug. 1. 12:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%
Én a hétvégén a 77 éves nagyapámmal mentem biciklitúrázni és szintúgy a szüleimmel is szoktam programozni. Nekem az a furcsa, ha valakinek elég félévente vagy évente egy találkozás vagy telefonhívás, de tisztában vagyok vele, hogy sajnos nem mindenki nőtt fel idilli családikörben.
2023. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
84%
Nem az, semmi baj nincs ezzel.
2023. aug. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%
Attól függ, milyen gyakran. Ha gyakrabban, mint a párod dal, akkor nem sikerült a leválás, nem sikerült felnőni. Ha ritkábban, akkor nincs baj.
2023. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%
Nincs gond ezzel
2023. aug. 2. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem teljesen normális, és tök jó dolog hogy közös emlékeket szereztek még felnőtt korodban is. Nálunk az a szokás hogy a rokonok átjönnek, és nézzük egymást, mint a befőtt... Néha mikor már elviselhetetlenné válik a csend elhangzik egy erőltetett kérdés, pl:

-És a Karcsi bácsi hogy van? Megvan még?

-Megvan, megvan, jó egészségnek örvend.

-Hála istennek.

És újabb 3 perces csend. Majd mikor a rokonok úgy élik meg hogy letudták a kötelező pofavizitet, távoznak. Ezt évente kb. 5x végig kell zongorázni, hatalmas élmény mondhatom. Szerintem ennél mérföldekkel jobb, ha éppen csinál valamit az ember, akkor már alapból kommunikatívabb és vidámabb mint mikor bágyadtan szétfolyik a székben a 10. zserbó után. Megpróbálhatsz kompromisszumot kötni a pároddal, hogy mondjuk délelőtt szüleiddel vagy, délután vele, vagy hogy bizonyos találkozásokra őt is viszed. Valamilyen szinten őt is megértem, ha nem olyan a kapcsolata a szüleivel, nem szokás ez náluk, akkor lehet neki fura.

2023. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!