Rossz gyermekkorod volt?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Ennek ellenére tartod szüleiddel a kapcsolatot?
2023. aug. 7. 17:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%
Nagyon nehez gyerekkorom volt, nem tartom a kapcsolatot a csaladdal, Harry sussex hercege.
2023. aug. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Rossz gyerekkorom volt. A szüleim elváltak, anyám ott maradt egyedül több gyerekkel (mert az észlényem egy alkoholistának szült), aztán onnantól kezdve végig nélkülöztünk, nagyon szegények voltunk, anyám meg teljesen belekeseredett az elszúrt életébe, amit rajtunk vezetett le. Kontrollmániás, lelkileg bántalmak szülő volt.


Nem tartom vele a kapcsolatot.

2023. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Igen
2023. aug. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Késői, egyetlen gyerek voltam, anyai nagymamám egyetlen unokája, két anyai nagybátyám egyetlen unokahúga. Mindent megadtak nekem, amit az akkori körülmények között lehetett. Hiba volt, hogy túlságosan elkényeztettek, és túlféltettek. Ebből az következett, hogy meg voltam győződve, nekem mindez jár, én vagyok a világ közepe. Felnőtt koromban kellett rájönnöm, hogy ez bizony nem így van 😭
2023. aug. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz volt. Túl hamar kellett felnőnöm.

Tartom a kapcsolatot a szüleimmel, sokat javultak az évek során, mióta nem lakom velük sokkal jobb.

2023. aug. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Rettenetes volt.


Nevelőszülők... majd a javító.


Később jött a fiatalkorúak börtöne....


Ma már tudom, hogy hová tartozom... azóta viszont nem kerültem be a kaptárba...

2023. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, azert mert mind2en “összefogtak” tesómmal, akibol szerintem a vilag legjobb szinesznoje lenne olyanokat jatszott meg hogy kicsesszen velem. Szulok elott meg ő az egyetlen pici lànyuk aki artatlan és csak szopattak az evek alatt. Mar 9-10 eves koromban megutaltam mindet alig varom hogy penzt keressek, dolgozzak és elhuzzak az orszag masik felebe minimum!!
2023. aug. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Anyámmal tízévesen beeszéltem utoljára, apámmal húszévesen, az is csak kényszer volt, mert nem volt hol laknia, nem volt munkája, emellett még ivott is, mint a gödény, ezért 40 évesen a szüleihez költözött, ahol laktam én is. A miérteket túl hosszú lenne leírni, de annyi traumát okoztak, olyan mélyen, hogy évekig öngyilkosságon gondolkoztam, 3x majdnem sikerült is. Viszont apámnak köszönhetem a nagyzsüleimet is, akiket viszont imádok és hálás vagyok nekik, hogy sosem adtak fel.
2023. aug. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Lehetett volna rosszabb is :D

Szuleim 9 evesen elvaltak, egy jelenetre nagyon emlekszem, mikor orditva konyorogtem nekik hogy hagyjak abba erre megkerdeztek kivel szeretnek elni mert ez igy biztos nem fog menni.

Vegul apukamat valasztottam (ove volt a lakas biztos munkahely stb, de amugy buszken nezek magamra hogy 9 evesen igy le tudtam merlegelni a dolgokat :D)

Aztan utana jott a szopas amikor apam hazahozta azt a not akivel megcsalta anyamat plusz a lanyat akivel az elejen borzalmas volt a kapcsolatunk. Nagyon kis nyamnyila gyerek voltam, inkabb hagytam meg vegigszenvedtem minden verekedest meg vitat mert azt hittem akkor jobb lesz. Ma mar azert egesz jo a kapcsolatunk de engem peldaul lelkileg nagyon tonkretett mert sok ido kellett hozza hogy megtanuljam kivel hogyan viselkedjek/beszeljek hogy ne tunjon tamadasnak. Az bantja a lelkem egyedul hogy en probaltam meg alkalmazkodni, senki mas, ez igy a mostani eletben is visszakoszon peldaul hogy mindenkinek probalom kinyalni a segget teljesen nehogy egy rossz szot mondjanak rolam mert akkor teljesen osszetorok :D

Beszeljetek ki a dolgokat megha akar teljesen idegeneknek is, de jobb lesz a lelkednek en ugy hiszem :)

2023. aug. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is nehéz gyerekkorom volt.


Apám alkoholista volt,és ütötte verte anyámat a szemem láttára,szinte mindennap megverte. Minket soha nem bántott,de történt olyan párszor hogy életveszélyesen minket is meg fenyegetett,azért mert védtűk anyát hugommal. Aztán ahogy felnőtt lettem,komoly depressziós lelki beteg ember lett belőlem,sokat voltam kezelve,de végül úgy se gyógyultam meg. Így rá szoktam az alkoholra,és szinte mindennap iszom,hogy el nyomja a lelki fájdalmaimat. Emiatt nem tudtam le tenni a jogsit,nincs barátnőm,és normális barátaim sem. Ráadásul a világ is ellenem van,a régi gyerekkori barátaim családot alapítottak,boldogok,én meg csak feleslegesen szívom a levegőt! Annyi jó van az életemben,hogy végre apám le szokott az alkoholról,és boldogok anyával

2023. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!