Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban se szokás...

Más családokban se szokás nevén nevezni a dolgokat?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakom, pár hónapja fejezték be egy ház építését és így a tömbház amiben eddig éltünk szabaddá vált. A tesóm abban a városban él ahol a férje felnőtt, ott van családja és gondoskodnak az anyósáról is.

Én ezerrel mondom a szüleimnek, hogy adjuk ki a régi lakást, mert nem lesz az úgy jó, hogy télen két fűtésszámlát kapunk, meg alapból is pazarlásnak tartom azt, hogy lehetne kapni valami után havi 50-100 ezer forintot tisztán de mi nem "hajolunk le" érte.

A tesóm meg épp az ellenkezőjét mondja, hogy ne adjuk ki, mert számtalan rémtörténetet hallani, hogy lopták el a berendezést, lakták le az ingatlant. Egy esküvőn egy rokonnak mesélte a testvérem, hogy nem fog ott megvénülni ahol most él ha az anyósa kikerül a képből (elég idős már az anyós és nincs a legjobb állapotban). De a szűk családnak ezt sose mondta, hogy mik a távlati tervei.


Aztán tökre fura ez nekem, hogy a szüleim is sértésnek veszik ha próbálok erről beszélni velük, hogy mégis mit akarnak kezdeni a lakással, a tesómmal se beszélnek róla és a tesóm se mondja, hogy mit akar. Mert lehet tévedek de feltételezem, hogy azért van annyira a kiadás ellen és ajánlta fel, hogy akár fizetik a számlákat is(ebbe a szüleim sose mennének bele amit ő is tud, mert inkább ők segítik anyagilag a tesómékat, mintsem fordítva), mert igényt tartana a lakásra.



2023. aug. 9. 17:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
2%
Ha nincs használatban a lakás minimális fűtés elég neki, hogy ne menjen tönkre, az pedig nem lesz 50.000-es számla. Egyébként abban igazuk van, hogy még meg sem halt a néni már kiadni a lakását elég undorító dolog. Ne legyél keselyű, ha nem vagytok rászorulva.
2023. aug. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Nem a néni lakását akarjuk kiadni, hanem a sajátot amiben eddig éltünk és ahonnan kiköltöztünk a házba. Nincs egyéni fűtés, ez egy tömbház és a lakók között négyzetméter alapon egyenlő részben van elosztva a költség.


De nem is az a lényeg, hogy télen 50 ezer lesz a rezsi egy hónapra vagy csak 10, hanem az hogy vinni fogja, míg ha kiadnánk akkor meg hozná a pénzt.


Vagy szerinted az normális, hogy 1 családnak 3 ingatlana van(mert van még egy öreg ház amit fel kéne újítani, hogy lakni lehessen benne), 1-ben laknak és a másik kettő meg csak viszi a pénzt?

2023. aug. 9. 17:28
 3/25 anonim ***** válasza:
96%

Nem az anyós lakását akarja kiadatni, hanem a szülőkét.

Ha szerződéssel, kaucióval adjátok ki normális embernek, nagyon nem lehet probléma szerintem. Számlák az új lakó nevére, így azzal sem lehet gond.

Amúgy lehet tényleg nővére pályázik rá, de akkor azt miért nem mondják meg neked? Vagy olyan jól állnak anyagilag, hogy nincs szükség arra a pénzre?

2023. aug. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
55%

A szüleidé a lakás így ők döntik el, hogy mit akarnak vele csinálni. Ebbe Te ne szólj bele!


Meg van az előnye és a hátránya az albérletbe való kiadásnak és ugyanez igaz a lakás üresen tartásának. A szüleid az utóbbit választották. Ezt fogadd el!

2023. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
95%

Első vagyok, elnézést, úgy látszik a mai szövegértésem egyes😅

Ésszerűbb lenne kiadni, bár normális bérlőt találni is nagyon nehéz. Viszont sajnos ebben nincs semmi beleszólásod, így jobban teszed ha nem is mondasz semmit, mert feszültség lesz belőle és te iszod meg majd a levét

2023. aug. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
62%
A sajat lakasodat majd kiadhatod, ha ugy tartja kedved.
2023. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A fő bajom nem azzal van, hogy nem azt csinálják ami szerintem ésszerű, hanem azzal hogy senki nem mondja mit és hogyan akar kezdeni azzal a lakással. Én az első körben szóltam, hogy nekem nem kell (fel volt "ajánlva"), mert túl nagy és nem akarok fenntartani 3 szobás lakást egyedül. De se a szüleim, se a tesóm nem mondja, hogy mire játszik.

Aztán szerintem ez nem pálya egy családban, hogy mindenki hallgat mintha odaszart volna és nem bírja kommunikálni azt, hogy ő mit gondol, miért azt csinálja amit csinál.


Fájna mondani, hogy fenntartják az unokáknak vagy reménykednek, hogy majd a tesómék hazajönnek és nem akarják bonyolítani a kiadással? Vagy egyszerűen beismerni, hogy a hátuk közepére se kívánják a kiadással való bajlódást?

2023. aug. 9. 17:58
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Mivel nem akarnak foglalkozni a témával, nekik jó, ahogy van, ezért NINCS MIRÖL beszélni.
2023. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy még ők sem tudják, mit akarnak, ezért kivárnak.
2023. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

ma 18:04

Egy családban/közösségben nem jogos elvárás, hogy ha valaki valamit csinál akkor legalább meg tudja mondani, hogy miért csinálja? Vagy első körben szóljon, hogy ő azt úgy gondolja jónak és úgy fogja csinálni?


Konkréten erre vonatkozott a kérdésem is, hogy nálatok is mindenki csinálja azt amit jónak lát és közben nem mondja senkinek, hogy mit miért tesz?

2023. aug. 9. 18:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!