Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más családokban se szokás...

Más családokban se szokás nevén nevezni a dolgokat?

Figyelt kérdés

A szüleimmel lakom, pár hónapja fejezték be egy ház építését és így a tömbház amiben eddig éltünk szabaddá vált. A tesóm abban a városban él ahol a férje felnőtt, ott van családja és gondoskodnak az anyósáról is.

Én ezerrel mondom a szüleimnek, hogy adjuk ki a régi lakást, mert nem lesz az úgy jó, hogy télen két fűtésszámlát kapunk, meg alapból is pazarlásnak tartom azt, hogy lehetne kapni valami után havi 50-100 ezer forintot tisztán de mi nem "hajolunk le" érte.

A tesóm meg épp az ellenkezőjét mondja, hogy ne adjuk ki, mert számtalan rémtörténetet hallani, hogy lopták el a berendezést, lakták le az ingatlant. Egy esküvőn egy rokonnak mesélte a testvérem, hogy nem fog ott megvénülni ahol most él ha az anyósa kikerül a képből (elég idős már az anyós és nincs a legjobb állapotban). De a szűk családnak ezt sose mondta, hogy mik a távlati tervei.


Aztán tökre fura ez nekem, hogy a szüleim is sértésnek veszik ha próbálok erről beszélni velük, hogy mégis mit akarnak kezdeni a lakással, a tesómmal se beszélnek róla és a tesóm se mondja, hogy mit akar. Mert lehet tévedek de feltételezem, hogy azért van annyira a kiadás ellen és ajánlta fel, hogy akár fizetik a számlákat is(ebbe a szüleim sose mennének bele amit ő is tud, mert inkább ők segítik anyagilag a tesómékat, mintsem fordítva), mert igényt tartana a lakásra.



2023. aug. 9. 17:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
80%
Jogos vagy nem jogos, ha nem működik nincs mit tenni. Erőltetheted a kérdést, de ha erre szüleidnek és tesódéknak nincs igénye, hogy normálisan átbeszéljétek a lehetőségeket, terveket, kinek mi van a fejében a jövőre nézve stb. akkor nagyon nem tudsz mit tenni. Sajnos abban igazad van, ohgy ezekből lesznek aztán az olyan ügyek, hogy majd x év múlva vita lesz, hogy de ők úgy gondolták, hogy így vagy úgy lesz, meg azt gondolták, hogy te így vagy úgy tervezed. De lehet, hogy semmi ilyesmi nem történik. Esetleg megpróbálhatsz még egy közös családi összejövetelen egy megbeszélést kezdeményezni, de ha nem megy hát nem megy, fölösleges újabb köröket futni vele, végül is nem a tiéd.
2023. aug. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

En ertem, hogy mi bajod van, szeretned tudni, mi lesz a sorsa (es emellett nyomatod ezerrel, hogy legyen kiadva, wtf).


De neked meg azt kene megertened, hogy ezek szerint nem hajt a tatar, nem surgos senkinek eldonteni a lakas sorsat. Vagy egyszeruen csak meg nem tudjak, hogy mi legyen.


Akkor is, ha szerinted ez nem logikus, tetszik,nem tetszik, el kell fogadnod masok donteset.

Majd biztos lesz meg rola szo.

2023. aug. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem kell senkinek és nem akarják kiadni, mert félnek, akkor adják el.
2023. aug. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
73%

"Egy családban/közösségben nem jogos elvárás, hogy ha valaki valamit csinál akkor legalább meg tudja mondani, hogy miért csinálja?"


NEM, NEM JOGOS ELVÁRÁS! A saját vagyonával mindenki azt csinal, amit akar és ebbe senkinek nincs joga beleszólni, illetve senkinek nincs joga számonkérni, miért tesz vagy nem tesz valamit.

Ami nem a te dolgod, arról nem kell beszámolniuk

2023. aug. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
59%
13-as: ugyan miért adnának el egy ingatlant, föleg most????
2023. aug. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%
15: és miért tartogatnák a semmire?? A pénzből vehetnek máshol lakást, amit tudnak használni. Vagy vehetnek bármi mást, amire szükségük van
2023. aug. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
68%

Minek eladni és venni másikat, amikor ott van egy lakás, amit nem használnak, mert nincs szükség rá.

Másrészt most eladni egy lakást elég értelmetlen dolog, mert nagyon ár alatt megy csak el, és egy kevesebbet éröt tudnának esetleg venni érte, emellett egyéb veszteségek is vannak az eladás-vétel során.


Most OTT VAN egy lakás, az jobban megtartja az értékét, mint a pénz, teljesen fölösleges bármit is variálni vele, nekik ez így rendben van.

2023. aug. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

De alapból senki nem válaszolt a lényegi kérdésre, hogy nálatok hogy mennek ezek? Ti is féltve őrzitek a titkot, hogy mit csináltok és semmit se beszéltek meg otthon, hanem mindenki a saját vagyonával/erőforrásaival a saját belátása szerint rendelkezik?


ma 19:00

Én felvázoltam, hogy szerintem mit kéne vele csinálni. De se a szüleim akiknek ez a tulajdona és dönthetnek róla nem képesek mondani, hogy mire várnak, se a tesóm nem képes mondani, hogy miért tartja jobbnak ha fizetünk évi 200-300 ezret a semmiért. (vagy ő legalább mondja, hogy szerinte miért azt kéne csinálni csak épp kurvára kamu szaga van)

És ez a bajom, hogy nem képesek mondani, hogy mégis miért érünk rá az ő meglátásuk szerint, sőt még ennyit se mondanak, hogy ráérünk csak felhúzzák magukat ha rákérdezek, hogy mit akarnak vele csinálni.


ma 19:15

Egy családban van ilyen, hogy saját vagyon? Akkor én pénzt kéne kérjek amikor kaszálom a telken a füvet, mert nem a sajátomat vágom hanem az övékét?

2023. aug. 9. 20:53
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

,,De alapból senki nem válaszolt a lényegi kérdésre, hogy nálatok hogy mennek ezek?"


Nálunk egy telek van, ami egyszerre lenne hármunké a két tesómmal. Mivel én messze költöztem onnan, ezért lemondtam róla, és ezt anyán keresztül kommunikáltam a többiek felé, mert anyával mindenki szót ért. Apum nehéz eset.

Remélem sikerül megoldani. Lehet, hogy nálatok mindenki a másikra vár, mert feltételez valamit... Nyugodtan kezdeményezd te a beszélgetést.

2023. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk és a férjem családjában is szokás normálisan megbeszélni az ilyen nagyobb dolgokat (pl. mikor apósom meghalt, akkor volt családi megbeszélés, hogy hogyan tovább a nagy családi házzal, ahol életvitelszerűen már egyik gyerek sem lakott), de ezt te a hajadra kenheted, láthatóan a szüleidnek és a testvérednek nincs erre igénye.
2023. aug. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!