Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A mai 30-40-es korosztály...

A mai 30-40-es korosztály vajon már vállalni fogja a felelősséget azért, ha rossz kapcsolata lesz a felnőtt gyermekével?

Figyelt kérdés

Azt látom, az idősebb generációk még mindig abban a világban élnek, ahol a szülőt tisztelni, látogatni, szeretni kell akkor is, ha amúgy az illető mocsok rossz szülő volt. Mert "csakazanyám" és hasonlók, és természetesen a mai fiatalokkal van a baj, mert önzőek, lesz*rják a szüleiket, pedig azok biztos mindent megtettek értük, tudjátok, a szokásos szöveg.


Több idős szülökről szóló cikk alatt is olvastam ilyen kommenteket, hogy anya csak egy van, meg hogy mennyi rossz gyerek van, aki nem foglalkozik a szüleivel, pedig azok biztos szerették. Persze, biztos.


De manapság ugyebár inkább az dívik, hogy a gyerek nem akart megszületni, ergo nem tartozik hálával és nincs kötelessége, ha jó szülei voltak, úgyis foglalkozik majd velük szimplán szeretetből. De vajon a mai 30-asok, akik ezt vallják, 20 év múlva elismerik majd, ha ők maguk rossz szülők voltak?



2023. aug. 10. 13:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
A rossz, mérgező szülő sosem szokta beismerni a hibáit a már felnőtt gyerekének. Ha a gyereke felhozza a gyerekkori problémákat, a szülő olyankor elkezd hazudni, ködösíteni, "gaslighting"-olni, hogy rosszul emlékszel, az nem is úgy volt stb. Továbbra is a gyerek lesz hálátlannak tartva, ha az a sérelmei miatt nem akarja olyan szinten tartani a kapcsolatot a szülővel. Szerintem ez nem korfüggő, ez kb. a mérgező szülők alap pszichológiája.
2023. aug. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
14%

Nem értem miért lett lepontozva a válaszom.


A net előtt csak a nyitott emberek olvastak pszichológiát.


Ez a töredéke a társadalomnak, a többség tudatlan parasztként nevelte a gyerekét.


Ma már nem az a baj, hogy nem jut el kellő irodalom a szülőkhöz, hanem, hogy felgyorsult a világ, kevés idő jut magukra is, nemhogy elmélyedjenek a pszichológiában, gyereknevelésben.


Ezért tart itt az ország, ezért van narancsbanda, mert a felnőttek nagy része egy nagyra nőtt gyerek, valami személyiségzavarral vagy bántalmazták őket testileg és/vagy lelkileg gyerekkorban.


A korral akarnak tekintélyt parancsolni, nem a viselkedéssel.

2023. aug. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
65%

Felsorolok párat, amit gyerekkorban hallottam a szülőktől, rokonoktól, felnőttektől:


-Csak az apád/anyád

-A férfi a család ura

-A nő tudja hol a helye

-Bezzeg a szomszéd gyereke

-Azért kaptál, mert rossz voltál

-A szüleimtől annyi szeretet kaptam (adtak neki enni)

-Nagynéném rossz lány volt, mert mentális betegsége volt.

-Azért nem foglalkoztam veletek, mert dolgoznom kellett.

-Azért házasodtam össze anyáddal, mert jött utánam.

-Azért iszok, mert anyád/apád miatt.



Lehetne még sorolni. .

2023. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ez attól függ milyen " korból " származik valaki.
2023. aug. 11. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!