Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon mi a megoldás, esetleg...

Vajon mi a megoldás, esetleg mit tehetnék?

Figyelt kérdés

20/L

Nagy elkeseredésemben és kétségbeesésemben írok most nektek a jó tanácsaitokért.

Tavaly nyáron költöztem el otthonról, először nyári munka miatt, majd a tanulmányaim miatt, ugyanis azt a fővárosban folytatom. Egyedül vagyok itt, nincs itt a családom, sem rokonok, senki, csak az itt szerzett barátaim. Igencsak hirtelen csöppentem ebbe bele, hirtelen kellett gondoskodnom magamról, és nincs itt anya apa, akik segítenek, csak én, egymagam. Persze, ezzel nem is volt és nincs is semmi gond, mindent megoldok. Néha viszont nehéz, a távolság, sokkal kevesebbet találkozunk és beszélünk. Ők külföldön vannak, ritkán jönnek haza és sokat dolgoznak, hogy nekünk (van egy ikertestvérem) jó legyen.

Van egy párom, aki még otthon él a családjával, ő is messze van, de mindig meg tudjuk oldani, hogy legalább hétvégén találkozzunk, van mikor hét közben is együtt vagyunk. Ezzel sincs probléma, persze van, hogy hosszabb idő kimarad, mikor szüleim hazajönnek, én is hazamegyek és a testvérem is, olyankor együtt vagyunk mi négyen. A barátom és én 1 éve vagyunk együtt. Édesapám tudja, hogy van barátom, viszont még nem találkoztak. Édesanyám az elején nagyon kedvelte a barátom, viszont az első találkozás óta már nem így van. Mikor a barátom nálunk járt, édesanyám nagyon csúnyán beszélt vele és megalázta őt. Ennek, hogy anya nem kedveli őt több oka van. Mikor a barátom feljön hozzám, nem segít egyáltalán a házimunkában, néha kiakadtam és ennek hangot is adtam, mert csak hátráltat ilyenkor, fekszik, és csak nézi, ahogy teszek-veszek össze-vissza. Őt a szülei nem támogatják anyagilag, havi 80.000Ft-ot keres a gyakorlati munkájával, abból gazdálkodik. Napi étel a munkában/suliban, szórakozás stb. Ezekre 1-2 hét alatt elmegy az összes pénze. Ezután ha együtt vagyunk, a boltban mindent én fizetek mindig. (Főzéshez alapanyagok, nasi, innivalók, étel rendelés, stb.) ez mind rengeteg pénz, édesanyám ezért úgy érzi, hogy ő kihasznál engem és elvesz belőlem, pedig nem. Megértem az ő oldalát is, mivel ő a férfi és mindig mindent egyedül állok, ez így nem járja. De neki nincs pénze, enni pedig kell és ő itt nálam vendég, nincs szívem nem kifizetni az ő dolgait is.

Anya egyáltalán nem támogat a kapcsolatomban, nem is érdeklődik felőle egyáltalán. Sőt, ha mégis szóbahozza nagyon csúnya hangnemben beszél róla és sértő, trágár szavakat használ rá. Nyugodt pillanatában pedig csak annyit mond, ha neked jó, nekem is.

Én nagyon szeretném, hogy megismerjék őt a szüleim, hogy valójában milyen ember is és rájöjjenek nem kell aggódniuk és szeretném, hogy jól kijöjjenek.

Édesapám még mindig úgy tekint rám, mint a pici lányára, és mindig elmondja, nem aludhat nálunk senki, se fiú, se lány, mindenki aludjon otthon. Az pedig nem lenne megoldható, hogy ne aludjon majd nálunk, ugyanis 5-6 óra az út neki haza tőlünk.

A barátom családja az eleje óta nagyon befogadóak, kedvesek és jószívűek velem. Érdeklődnek felőlem mindig és nagyon jól kijövünk egymással. Nekik is írt édesanyám sokáig, hogy a fiuk hagyjon engem békén. Emiatt megingott kissé a kapcsolatunk, sok volt a feszültség és a nyomás, de tudtuk rendezni a barátommal.

Nem tudom mégis mit tehetnék, nagyon bánt ez az egész, hogy két tűz között vagyok és tehetetlennek érzem magam.

Arra is gondoltam már, hogy nem erőltetem, hogy találkozzanak, megismerjék egymást és egyelőre nem viszem be a rokonság közé sem. Habár nagyon rossz látni, hogy nagy családi rendezvényeken, ünnepeken, bulikon mindenkinek ott a párja, annak is akik csak pár napja vannak együtt. Rólam pedig van aki nem is tudja, hogy van, ha csak nem követ a social médián.

Bárkiről is van szó, a szülők elfogadják a gyerekük párját, bárki is ő és bármilyen ember is.

Édesanyám a legjobbat akarja nekem, mégsem elfogadó. Ez nagyon bánt és elkeserít.

Néha túlhajszol. Rengeteg otthoni hivatalos ügyet, feladatot rám bíz. Jelenleg tanulok nappali tagozaton. Azt szeretné emellett egy hétvégi sulit is végezzek el és a nyelvvizsgáimat is fejezzem be. De egyszerűen néha úgy érzem, besokalltam és nem bírom tovább.

Hirtelen csöppentem ebbe az életmódba, nem voltam rá felkészülve. Felnőttnek lenni nem nehéz, csak nagy felelősség és néha úgy érzem, túl sok probléma ez nekem mind, (ugyanis emellett nekem is vannak elintézendő dolgaim, feladatok és a tanulás). Fiatal vagyok, a barátaimmal is szeretnék lenni és jól érezni magam, kikapcsolódni. Ez viszont nem megy. Nem tudom elengedni magam, mert mindig a problémákon kattogok és azon, hogy vajon helyes-e, amit csinálok, szüleim vajon büszkék rám. Hatalmas bennem a megfelelési kényszer és senkinek sem szeretnék csalódást okozni. Mindenkit magam elé helyezek.

A testvérem egy másik városban tanul, ő a legnagyobb támaszom, segítségem, ő tartja bennem a lelket és nagyon hiányzik nekem, nehéz nélküle is.

Köszönöm, hogy ezt kiírhattam magamból, és ha bárkinek lenne bármiféle jó tanácsa, tapasztalata, azt nagyon megköszönöm!



2023. szept. 22. 19:26
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de én sem tudok semmi vígasztalót írni, mivel anyukádnak adok igazat és a helyében én is nagyon dühös lennék.

A barátod sajnos élősködő, Te pedig már 20 évesen belecsúsztál a cseléd szerepbe, hiszen ezek a Te szavaid:

"Mikor a barátom feljön hozzám, nem segít egyáltalán a házimunkában, néha kiakadtam és ennek hangot is adtam, mert csak hátráltat ilyenkor, fekszik, és csak nézi, ahogy teszek-veszek össze-vissza. Őt a szülei nem támogatják"


Tehát nem elég, hogy a "vendég" pasidat 2 hétig eteted, még lusta is és így minden téren kihasznál. Ez a fiú, ha szeretne és tisztelne Téged, nem viselné el, hogy Te állod a költségei egy részét és nem nézné el azt sem, hogy körülugrálod, kiszolgálod. A fiú anyukája helyében én is nagyon kedvelnélek, hiszen Te vagy (illetve a családod...), aki helyettük gondoskodik a tanuló fiukról.


Javaslom térj észhez és gondold végig, mi az, amit ez a fiú megtesz érted, megtesz a kapcsolatotokért?

2023. szept. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
95%

"Ójaj, de nagyon nagy a baj! Fejem fogom."


Jobb is, ha fogod a fejed, le ne essen a rózsaszín szemüveg rólad. Ha leesik, akkor fog csak igazán a fejed fájni - ugyanis valószínűleg a falba vered majd, amiért akkora marha voltál, hogy elszórtál egy halom pénzt egy életképtelen here eltartására.

2023. szept. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
95%

Van egy mondás, hogy valamiből csak akkor tudsz kivenni, ha te is teszel bele. Ezt fordítsuk át arra, hogy a pároddal van egy közös zsákotok (ez a párkapcsolat ésaz esetleges közös jövő), amibe te beleteszel tanulást, munkát. Mondhatnánk, hogy a párod is, hisz' tanul, meg gyakorlatozik, de ha minden hétvégén árér és hét közben is tud menni hozzád, akkor ő mégsem valószínü, hogy eleget tesz abba a bizonyos zsákba. Viszont 2 hét után gyakorlatilag te tartod el, és nem ingyenélő... szerintem így érti anyukád, hogy kivesz belőled. Persze hogy aggódnak a szüleid?

Nyulván szereted a fiút, az itt válaszolók többsége meg csupa nem tetsző dolgot válaszol ami neked fáj... és ez így van jól... de egy kicsit gondolkozz el a miérteken.

2023. szept. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
93%

"Én nagyon szeretném, hogy megismerjék őt a szüleim, hogy valójában milyen ember is"


Épp ez az, hogy a szüleid már ismerik, csak még te nem.

2023. szept. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
83%
Nem kéne ennyi pénzt adniuk.
2023. szept. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez egy kamu kérdés,csak a kedélyeket akarta úgymondd fölkorbácsolni a kérdező,vagy,hogy szokták mondani. Mert egy tanult ember,nem lehet ennyire buta és naiv.
2023. szept. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 Kólauborkával ***** válasza:
81%

Megértem, ha szereted a párodat, nyílván szereted, de késöbb fel fogsz sülni, amikor lesz saját kereste és elmegy más asszonyhoz. Nem rossz indulatból mondom, de sosem lett volna pofám eltürni, hogy a hónap felében az asszonyon éljek, még a házi munkában sem segít, mert hát milyen má’ az egy férfinak.

Az nem jut eszébe, hogy extra munkát vállaljon? Akár egyszerü fünyírást meg hasonlókat, érted nem a világot kéne megváltani, csak ne anyudékon éljen.

Te is érzed, hogy nincs ez így rendben, remélem hamar felnyílik a szemed, fiatal vagy tehát “veszve” nincs semmi.

Abszolút megértem anyudék miért sérelmezik ezt.

2023. szept. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
18%
Konkrétan milyen házimunkában kellene segiteni a barátodnak? Ő nem szokott meghivni téged, a pénze elkoltésébol részesülsz? Budapesten nem tudtok találkozni? Azt írtad szuleid külföldön élnek, akkor miért baj az hogy nem aludhat ott a srác? Eleve kevés pénze van, nem is biztos, hogy erre tudna költeni. Vagy én értettem félre valamit?
2023. szept. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
8%
Mondjuk rejtély, miért kellene neki házimunkát végezni a lány szuleinél. Megvan a családi ebéd, utána mosogasson,porszivozzon? Sokan itt úgy tesznek, mintha ők ilyesmit megtennének. Pedig még a saját lakásukban sem, nemhogy idegennél.
2023. szept. 23. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
97%

Utolsó, a lány nem a szüleinél lakik, hanem külön, amit a szülők finanszíroznak.


Amúgy tuti kamu, nem lehet, hogy valaki ennyire ne lássa magát kívülről, pláne, miután ennyien leírták neki a valóságot.

2023. szept. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!