Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha a 13...

Mit szólnátok ahhoz, ha a 13 éves gyereketek a születésnapjára kapott zsebpénzt majdnem teljes egészében a menhelyi kutyákra költené?

Figyelt kérdés

Merthogy ez történt meg velünk itthon, pénteken volt a kisfiam születésnapja, kért 1-2 apróságot, illetve zsebpénzt kért.


Szombaton pedig arra lettem figyelmes, hogy tele van az előszobánk kutyakajával (száraztáp, jutalomfalat, nedves táp, játékok) nem is tudom, hogy hozott ennyi mindent haza, ha csak nem több részletben, viszont nincsen kutyánk.


Itthon megkérdeztem, hogy ez itt micsoda, és mondta a fiam, hogy a saját zsebpénzéből vette ezeket a menhelyi kutyáknak, vigyük őket ki együtt.


Elsősorban szeretném leszögezni, hogy egy nagyon nemes dolognak tartom ezt, pláne ahhoz képest, hogy én milyen szinten voltam ennyi idősen, engem csak az zavar egy picit, hogy ránézésre az egész zsebpénzét elköltötte.


Nem akarom letörni a lelkesedését, ezért úgy beszéltük meg itthon a feleségemmel, hogy most ebbe nem szólunk bele, hanem legközelebb úgy adunk zsebpénzt, hogy mondjuk 10 ezer magadra, 5 ezer a menhelyi kutyákra, illetve az is felmerült ötletként, hogy havi szinten elmegyünk együtt bevásárolni a kutyának, és akkor nem a “saját pénzét”költi, hanem a miénket, és az Övé megmarad.


Viszont nem akarom semmiféleképpen ezt a tulajdonságot kiölni belőle, lehet Neki az ad örömet, hogy ezt saját maga csinálja, a saját zsebpénzéből.


Ti hogyan kezelnétek ezt?


2023. szept. 25. 11:15
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon büszke lennék rá:) és elmondanám neki, amit leírtál.

Ha megengedhetitek magatoknak, talán bizonyos időnként, X összeget adj neki erre a célra.

2023. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
98%
Örülnék hogy nem cigire meg piára költi a pénzt. Adjatok neki 5 ezret csak erre és ahogy írtad a többit tegye el.
2023. szept. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
98%

Egyetértek veled, nagyon jólelkű a fiad, maradjon is ilyen.

Az általad vázolt megoldást is jónak tartom.

2023. szept. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
18%
Hogyha ettől boldog akkor csinálja. Habár ennyierővel az afrikai éhező gyerekekre is költhette volna. Habár az annyira nem divat. Az állatok már elsőbbséget élveznek. Ettől függetlenül ez egy szép cselekedet.
2023. szept. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
98%
Én örülnék, ez nagyon kedves tőle. Biztosan megdicsérném, hogy ilyen nemes célra költötte. Elmondanám neki, hogy nyugodtan költhet magára is, nem kell mindent a kutyákra, és amit írtál, felajánlod, hogy rendszeresen vásároltok majd a menhelynek.
2023. szept. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
88%

4-es, az megvan, hogy bármit küldesz, abból az afrikai éhezők semmit nem látnak, mert sohasem jut el hozzájuk?


Kérdező: nagyon büszke volnék rá, de megkérném, ha ilyen ambíciói vannak, szóljon nekünk, elmegyünk együtt, és megvesszük, ne a saját magára szánt pénzét költse ilyesmire.

2023. szept. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
42%

Minek adtok zsebpénzt neki, ha meg akarjátok mondani neki, hogy mire költse? Ennek semmi értelme.

Akkor vegyétek meg neki azt, amire szerintetek szüksége van.

2023. szept. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon bűszke lennék rá, és továbbra sem korlátoznám azt, hogy mire költi a zsebpénzét!


Az övé, ha menhelynek vesz belőle tápot, akkor azt vesz belőle!

2023. szept. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
15%

Egyrészről valahol meghatna, mert reflektál a környezetére, ami manapság egy ekkora gyereknél ritka. Másrészről viszont beszélnék vele erről, mert ennek nem sok teteje van.


Négyest jól kiosztották piros pacsikkal, de nem jár rosszfele az analógiával. Ez olyan mint az afrikai éhezők segítése. Nemes, de értelmetlen cselekedet. Egy csomó hasznos idiótát látni a közösségi médiábab, akik elvakultan öntik bele a pénzt a menhelyi állatokba, néha százezreket egy egy szerencsétlen játszótéri keverékbe. Minek? Hogy utána újra az utcára menjen vagy elcsapja az autó, esetleg leoltsák a harmadik befogás után. Tök felesleges.


Nyilván nem kell egy 13 éves arcába ezt belevágni, de többre megy ha inkább besegít időnként, sétáltat és hasonlók.

2023. szept. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
37%
Ezzel, meg pont kifogod ölni belőle azt a dolgot... Miért nem mindegy neked, hogy mit csinál a pénzével? Neked hogy esne, ha megmondanák, hogy ezt vehetsz és punktum? 10-20 év múlva meg majd senkinek sem ad semmit, legalább gazdag lesz, de kapzsi is...
2023. szept. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!