Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha a 13...

Mit szólnátok ahhoz, ha a 13 éves gyereketek a születésnapjára kapott zsebpénzt majdnem teljes egészében a menhelyi kutyákra költené?

Figyelt kérdés

Merthogy ez történt meg velünk itthon, pénteken volt a kisfiam születésnapja, kért 1-2 apróságot, illetve zsebpénzt kért.


Szombaton pedig arra lettem figyelmes, hogy tele van az előszobánk kutyakajával (száraztáp, jutalomfalat, nedves táp, játékok) nem is tudom, hogy hozott ennyi mindent haza, ha csak nem több részletben, viszont nincsen kutyánk.


Itthon megkérdeztem, hogy ez itt micsoda, és mondta a fiam, hogy a saját zsebpénzéből vette ezeket a menhelyi kutyáknak, vigyük őket ki együtt.


Elsősorban szeretném leszögezni, hogy egy nagyon nemes dolognak tartom ezt, pláne ahhoz képest, hogy én milyen szinten voltam ennyi idősen, engem csak az zavar egy picit, hogy ránézésre az egész zsebpénzét elköltötte.


Nem akarom letörni a lelkesedését, ezért úgy beszéltük meg itthon a feleségemmel, hogy most ebbe nem szólunk bele, hanem legközelebb úgy adunk zsebpénzt, hogy mondjuk 10 ezer magadra, 5 ezer a menhelyi kutyákra, illetve az is felmerült ötletként, hogy havi szinten elmegyünk együtt bevásárolni a kutyának, és akkor nem a “saját pénzét”költi, hanem a miénket, és az Övé megmarad.


Viszont nem akarom semmiféleképpen ezt a tulajdonságot kiölni belőle, lehet Neki az ad örömet, hogy ezt saját maga csinálja, a saját zsebpénzéből.


Ti hogyan kezelnétek ezt?


2023. szept. 25. 11:15
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
13%

Nem a 29-es vagyok, de egy 13 éves az már nem gyerek, hanem kamasz, akinek pont, hogy hamarosan el kell kezdenie már nem csak érzelmi alapon döntéseket hoznia (de igazából már egy kisgyereknél is jelen van ez, ha télen papucsban akar kimenni az utcára, akkor sem hagyjuk, mert ő ezt akarja, hanem elmondjuk, hogy nem lehet, mert megfázik).

A felelős állattartás meg pl pont egy olyan téma, amire nem lehet elég korán kezdeni a nevelést. Amúgy is ha pl a srác elmegy pár év múlva önkénteskedni menhelyre, ott a csapból is az ivartalanítás fog folyni. Amit nem mellesleg már 13 évesen is fel tud fogni, a te kommented szellemi szintje kb az óvodáskorhoz passzol…Ennyire ne nézz már hülyének egy tinédzsert.

2023. szept. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
Ok, 34, te milyen döntést hoztál 13 évesen, ami megfontolt és átgondolt volt?
2023. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Mindet azért nem kéne.
2023. szept. 26. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
91%

Arra költi amire akarja.Az ajándék pénz amugy is.Én is szoktam menhelyeket támogatni.

Valaki itt nagyon okoskodik az ivartalanításban.Az ivartalanitott jószágnak is kell ennie Értem,hogy fontosabb a megelőzés,de az még mindig lasabban halad a lakosság körében,mint egy menhelyen.És azzal,hogy tápot ad a menhelynek,lehet,hogy spórolt annyit a menhelyek,amennyibe egy gazdás kutya ivartalanitasa kerül,amit a gazda nem tudott volna magatól kifizetni.Sokan segítenek rászolrultaknak ivartalanításba,mivel ők nem tudnák kifizetni.

2023. szept. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Felpofoznám. Az én pénzemen ne jótékonykodjon.
2023. szept. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
95%
De az már nem a te pénzed.Kedves szülő vagy.
2023. szept. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
16%
Őszintén? Szomorú lennék, hogy az egészet elverte kutyákra.
2023. szept. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
76%
Valóban sokkal hasznosabb lenne, ha ráülne, és megvárná, amíg elérteéktelenedik. </szarkazmus>
2023. szept. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
62%
Valóban, sokkal hasznosabb volt, hogy elverte kutyákra. </szarkazmus>
2023. szept. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
71%
Jól van lóri.
2023. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!