Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha a 13...

Mit szólnátok ahhoz, ha a 13 éves gyereketek a születésnapjára kapott zsebpénzt majdnem teljes egészében a menhelyi kutyákra költené?

Figyelt kérdés

Merthogy ez történt meg velünk itthon, pénteken volt a kisfiam születésnapja, kért 1-2 apróságot, illetve zsebpénzt kért.


Szombaton pedig arra lettem figyelmes, hogy tele van az előszobánk kutyakajával (száraztáp, jutalomfalat, nedves táp, játékok) nem is tudom, hogy hozott ennyi mindent haza, ha csak nem több részletben, viszont nincsen kutyánk.


Itthon megkérdeztem, hogy ez itt micsoda, és mondta a fiam, hogy a saját zsebpénzéből vette ezeket a menhelyi kutyáknak, vigyük őket ki együtt.


Elsősorban szeretném leszögezni, hogy egy nagyon nemes dolognak tartom ezt, pláne ahhoz képest, hogy én milyen szinten voltam ennyi idősen, engem csak az zavar egy picit, hogy ránézésre az egész zsebpénzét elköltötte.


Nem akarom letörni a lelkesedését, ezért úgy beszéltük meg itthon a feleségemmel, hogy most ebbe nem szólunk bele, hanem legközelebb úgy adunk zsebpénzt, hogy mondjuk 10 ezer magadra, 5 ezer a menhelyi kutyákra, illetve az is felmerült ötletként, hogy havi szinten elmegyünk együtt bevásárolni a kutyának, és akkor nem a “saját pénzét”költi, hanem a miénket, és az Övé megmarad.


Viszont nem akarom semmiféleképpen ezt a tulajdonságot kiölni belőle, lehet Neki az ad örömet, hogy ezt saját maga csinálja, a saját zsebpénzéből.


Ti hogyan kezelnétek ezt?


2023. szept. 25. 11:15
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
46%
Hasznosabb,mint valami szart venni.
2023. szept. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
32%
Örülj neki. 1-2 év, és piára, cigire meg fűre fogja költeni.
2023. szept. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

nagyon büszke lennék rá!!!

ha egyszer gyerekem lesz, remélem ilyen lesz! ♥

sok ilyen gyerek kéne a világra mint ő ♥

febr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!