Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit szólnátok ahhoz, ha a 13...

Mit szólnátok ahhoz, ha a 13 éves gyereketek a születésnapjára kapott zsebpénzt majdnem teljes egészében a menhelyi kutyákra költené?

Figyelt kérdés

Merthogy ez történt meg velünk itthon, pénteken volt a kisfiam születésnapja, kért 1-2 apróságot, illetve zsebpénzt kért.


Szombaton pedig arra lettem figyelmes, hogy tele van az előszobánk kutyakajával (száraztáp, jutalomfalat, nedves táp, játékok) nem is tudom, hogy hozott ennyi mindent haza, ha csak nem több részletben, viszont nincsen kutyánk.


Itthon megkérdeztem, hogy ez itt micsoda, és mondta a fiam, hogy a saját zsebpénzéből vette ezeket a menhelyi kutyáknak, vigyük őket ki együtt.


Elsősorban szeretném leszögezni, hogy egy nagyon nemes dolognak tartom ezt, pláne ahhoz képest, hogy én milyen szinten voltam ennyi idősen, engem csak az zavar egy picit, hogy ránézésre az egész zsebpénzét elköltötte.


Nem akarom letörni a lelkesedését, ezért úgy beszéltük meg itthon a feleségemmel, hogy most ebbe nem szólunk bele, hanem legközelebb úgy adunk zsebpénzt, hogy mondjuk 10 ezer magadra, 5 ezer a menhelyi kutyákra, illetve az is felmerült ötletként, hogy havi szinten elmegyünk együtt bevásárolni a kutyának, és akkor nem a “saját pénzét”költi, hanem a miénket, és az Övé megmarad.


Viszont nem akarom semmiféleképpen ezt a tulajdonságot kiölni belőle, lehet Neki az ad örömet, hogy ezt saját maga csinálja, a saját zsebpénzéből.


Ti hogyan kezelnétek ezt?


2023. szept. 25. 11:15
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
21%

Büszke lennék rá, bár a kérdés, hogy milyen embert akarsz belőle faragni?


Egy önzetlen, segítőkész embert, akiből lesz mondjuk szociális munkás, ápoló, gyógypedagógus vagy valami hasonló. Amelyek egytől egyik nagyon nemes szakmák. Emberileg ötös. De mind tudjuk, hogy anyagilag mivel járnak.


Vagy azt várod tőle, hogy koncentráljon önmagára, legyen önző, törtető. Amivel végül valószínű sokkal jobb életet tud magának biztosítani sok szempontból.


Szülőként ez marha nehéz kérdés. Talán itt is a legjobb az aranyközépút.

2023. szept. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
18%

Én nem lennék rá annyira büszke, hogy 10 ezreket kutyákra költött. Persze, ha akarja költsön rájuk valamennyit, de az egészet? Így sose tanulja meg beosztani a pénzét vagy takarékoskodni.

Plusz segíteni állatmenhelynek máshogy is lehet. Elvinni sétálni stb. Ezek ugyanolyan szép gesztusok, de ingyen vannak + élmény is számára.

Nem cseszném le, de megmondanám neki hogy legközelebb gondoljon magára is. Bármikor kellhet hirtelen egy új nadrágot vennie amikor mi nem tudjuk elkísérni, nem baj ha van nála x ezer vészhelyzet esetére stb.

2023. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
34%
#11 Feltehetőleg a kérdező és családja nem egy Disney filmben élnek, ahol az általad felvázolt két lehetőség lenne csak adott. Remélem neked is sikerül hamarosan kinőni ebből a fekete-fehér világnézetből és érett felnőtté válnod. ^^
2023. szept. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 anonim válasza:
81%
Én 13 évesen könyvet kaptam, nem zsebpénzt :D de egyébként a sétáltatást szintén jó ötletnek tartom ha ennyire szereti a kutyákat
2023. szept. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
91%

Az semmiképpen nem jó ötlet szerintem, hogy ti veszitek meg az állatos cuccokat. Épp ez az egyik lényege a dolognak, hogy ő döntötte el, hogy az ő pénzét mire akarja költeni.

Azt se szabnám meg, hogy egyik részét erre, a másikat arra.

Arról lehet beszélni neki, hogy a zsebpénzesdinek az az egyik célja, értelme is, hogy megtanulja beosztani a pénzt. És ennek nem a legjobb módja, az ahogy most ő csinálja. De hagynám.

2023. szept. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
90%

jaj de edes!!!! De tudom mire gondolsz.

34 vagyok...mar nekem is van egy gyerekem igaz 2 eves...


Szerintem jo otlet hogy most ezt igy elfogadjatok es következöre megbeszelitek ezt el lehet költeni masra (kutyakra) es ezt a reszet a bankszamlajara pl hogy sporoljon

2023. szept. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:
84%
Ill. felmerül kérdésként, hogy fordul e utána hozzátok azzal, hogy fizessétek olyan dolgait, amit elvileg zsebpénzből is lehetne?
2023. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 anonim ***** válasza:
90%
13: nem írtam, hogy csak a két véglet lenne. Ott írom a végén, hogy talán az aranyközépút a legjobb.
2023. szept. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy mások is írták: legyetek büszkék rá, hogy jószívű.


Azt nem tartom jó ötletnek, hogy ti határozzátok meg, hogy mire költheti. Pont az a lényeg, hogy tanulja meg beosztani a pénzt. Lehet, hogy majd rájön, hogy nem kellett volna annyit költeni a kutyákra, mert nem maradt semmi másra, és akkor legközelebb csak kisebb összeget adományoz el.


Beszélgetni persze lehet vele erről, hogy nagyon büszkék vagytok rá, nagyon kedves tőle, de mindenképp érdemes végiggondolnia, hogy akkor másra nem jut (pl nem tud félretenni valamilyen nagyobb dologra). Lehet, hogy neki így is jó, akkor legyen így, az ő döntése.

2023. szept. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
22%
Megmondanám, hogy szép gondolat, de ezzel nem segít rajtuk. Az a pár táp elfogy hamar. Az ivartalanítást kell támogatni, nem pedig etetni őket.
2023. szept. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!