Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülōk, hagynátok, hogy a...

Szülōk, hagynátok, hogy a lányotok érettségi után férjhez menjen és levelezōn csinálja az egyetemet részmunkaidő mellett?

Figyelt kérdés
2023. szept. 25. 13:29
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
97%

Ne haragudj, de nem a szüleid a hibásak a saját elcseszett döntésed miatt, hanem kizárólag te.

18 év felett értelmezhetetlen a “hagynátok-e” kifejezés is, onnantól magadért felelsz, neked kellett volna átgondolnod ezt.

Bár egyébként 25 évesen semmivel sem vagy elkésve, bulizni, külföldi tapasztalatot gyűjteni meg lehet(ett volna) egyetem nélkül is. Lagzit is lehet később tartani, sok példa van erre anyagi okok miatt. Azon meg egy jó házasság esetében nem tudom, mi megbánnivaló van, hogy mikor mentél hozzá az illetőhöz.

Amúgy meg bocs, de pont azokra, akik utólag ennyire a szüleikre mutogatnak a saját hibájuk miatt, semmiféle hatással nincsenek az ilyen nagy hegyibeszédek. Persze, mondhatta volna anyu-apu, hogy ne menj férjhez 19 évesen, mert nincs pénz lagzira, nyilván nem azt mondtad volna, hogy nem számít, te csak az esküvőt akarod…

2023. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Azért azok az idők már elmúltak vagy 200 éve, amikor a nőnek, ha férjhez ment, megszűnt az addigi élete. Nyugodtan mehettél volna nappalira. Ha én lettem volna az anyukád, nyilván hagytam volna, ha ehhez ragaszkodsz, mert felnőtt voltál, a te életed, de felhívtam volna a figyelmedet arra, hogy a szüfrazsettek érted is harcoltak...
2023. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó eséllyel igazad van abban, hogy sok mindent veszít a nappalis egyetemi élet kihagyásával. Nekem legalabbis azok voltak életem legszebb évei, és nem hagynám ki semmiért. Sőt, ma már biztosan tudom azt is, hogy egyetlen fiúért sem. De ez kiszámíthatatlan és előrelathatatlan. Neki most ez a fontos, amit a fejebe vett, és valóban, ahogyan mások írták előttem, ugysem tudnád lebeszelni. A legtöbb, amit tehetsz, hogy "imádkozol", hogy jól sikeruljon neki így az élete, és a legjobbakat kívánod a jövőre nézve.
2023. szept. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%
#11: Igen, de ez leginkább azoknál figyelhető meg, akiket 18 éves korukig elzártak a világtól nagyjából, egyszer sem engedtek el szórakozni, meg semmi buli, aztán mikor betöltötte a 18-at azt csinál amit akar, érthető, hogy beakarja hozni a "lemaradt" 3 évet amikor már a társai mindent is csinálnak. A kérdezőnek: Én megpróbálnék beszélni vele ezzel kapcsolatban, hogy nehéz lehet bizonyos esetben 3 helyen megfelelni, főleg ha esetleg a tűrőképessége nem olyan jó mint másnak, de ha ő biztosan ezt válassza az azt jelenti, ő így érzi jól magát, és ha jól érzi magát, akkor miért ne?
2023. szept. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
97%
Ne az anyádra kend, amit te elrontottál! Ez jelenti a felnőttséget. Vállalni a felelősséget önmagunkért. Nem egy másik felnőttért!
2023. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hagyom-e? Pontosan hogy tudnék ilyen konkrét terveket megakadályozni egy érettségizett, tehát 18. életévét betöltött felnőtt esetében? Véleményt mondhatok, ha egyáltalán meg akarja hallgatni, de itt kifújt a hatásköröm.

Meg jöhetek válási statisztikákkal, de ez éppúgy benne lenne a pakliban, ha mondjuk 25 évesen házasodna. Húgom kicsit hasonló szituban házasodott, még úgy sem mondtam véleményt, hogy vele ellentétben tudtam, hogy nem lesz hosszú életű a házassága.

Az ő élete.

2023. szept. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
97%

"Nem úgy. Leülni beszélni vele, hogy nem.kell.ennyire rohanni. Vagy hogy meg fogja bánni, ha kivonja magát mindenből."


Hatott volna? Ne légy már nevetséges. De ha mutat valaki olyat, aki ilyenkor azt mondja: "igazad van, anya", és letesz a tervéről, megeszem a nem létező kalapom.

Ha ilyenkor mond valamit a szülő, az csak olaj a tűzre. Ez az a "mindentjobbantudok" időszak a fiatalnál.

Szokták mondani, mindenkit hagyni kell hibázni.

2023. szept. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Aztán 18 évesen nem jutott eszedbe h nincs bulika? Hapid hàny éves ? Hova jártatok el. Mit csináltál?
2023. szept. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Nem jött össze a közösség az osztállyal. Versenyistálló, törtető és kétszínű diákokkal. Azt hittem, hogy az egyetem is ilyen lesz majd/nem vagyok közösségbe való, ezèrt mentem fèrjhez.

A szüleim annyival tàmogattak a házasságban, amennyit félretettek nekem érettségig. Tehát ők bérelték a ruhát, meg az anyakönyvvezetős luxusokat, meg a nászút felét, amit érettségi utazásnak szántak. Tehát albérlet fele, ha megyünk, akkor viszünk kaját, ès születésnapra/karácsonyra drága dolgok.

2023. szept. 25. 21:26
 30/42 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk így sok értelme volt férjhez menni, hogy ők fizették a fele albérletet. Ha az ember lánya nagylánykodik, sőt: asszonnyá akar válni, az ugye elvileg magával hozná azt is, hogy nem a szülei tartják el, mint egy gyereket. Akkor sem, ha még tanul.
2023. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!