Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családtól elszakadt gyermekeme...

Katonca kérdése:

Családtól elszakadt gyermekemet hogyan győzzem meg, rossz úton jár?

Figyelt kérdés
Lányom mindig egy családszerető gyermek volt, aki imádta a testvéreit, minket a szüleit, a nagyszülőket. Szerette az együtt töltött családi programokat, üdüléseket, soha el nem felejtett egy születésnapot, egy névnapot. Megismerkedett élete első szerelmével, aki sajnos se külsőleg, se belsőleg nem hozzá való. A kedvéért a lányom elírtotta a két kis barátnőjét, lemondott a sportról amit űzött, és egyik-napról a másikra lelépett itthonról. Ekkor volt 18 éves. Mondhatnánk már nagykorú, hát Istenem... Eltelt másfél év, alig látjuk. Középiskolába még jár, de már nem kitünő, bukdácsol. Ha havonta előkerül, zokog, semmije nincsen. Betétre sincs pénze, éhes, lassan ruhája is alig van. A barátja szüleinél laknak, minket nem engednek be. Annyit tudunk, a srác nem dolgozik, vagy csak napokat. A lányom suli mellett keres némi pénzt, amit oda ad a barátjának. Próbáljuk megérteni a helyzetet, rószazsín köd, miegyéb, de a lekünk megszakad. Miért nem látja azt amit mindenki. Kihasználják! Ha próbálunk vele beszélni, úgy áll bosszút, még havonta se jön. Ha eljön hozzánk, érzelem mentes. Úgy látom nem jelentünk neki már semmit sem. Nem érdeklik a testvérei, a nagyszülei, senki. Ha kisegítjük, kap valamit, még köszönömöt se hallat. Elviszi, ennyi. Ha ráírok neten, vagy nem válaszol semmit, vagy egy smiley, és ennyi. Kezdem feladni. Úgy érzem talán erre is megy ki a játék, tőlünk végleg elszakítsák. Még ha boldog lenne, se tudnék beletörődni, hogy többé ne lássam. Hát még így! Ha kérdezem tőle, haragszol ránk? Az a válasz: - Tudhatnád, hogy szeretlek titeket!- Mi lenne ha utálna? Tényleg el kell dobja az ember az egész családját mert szerelmes? Én nem értem...

2023. szept. 28. 23:15
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
74%

Hát nyilván, ötös, te már csak tudod. Nem ketten vagyunk testvérek és pont nem én voltam a kivételezett. És érdekes módon addig nem volt a családdal semmi baja, míg ez a fickó a képbe nem jött. De hiszen te mar csak tudod, hiszen ismersz minket. Ja nem.


Semmi alapja nem volt a hazugságainak. Értsd úgy, a háziorvosnak azt mondta, apám verte meg a férjét, amikor azt a haverjai verték meg, mikor apánk akkor már évek óta nem élt.


De volt, akinek azt mondta, hogy kikötve tartottak mindhármunkat a szülők a kertben. Lehet, hogy ez nekem is feltűnt volna, nem?


Vagy hogy nem voltak tiszta ruháink, éhesen jártunk iskolába, amit a tanárok is észrevettek volna, ha igaz lett volna.


Ezeket gőzöm sincs miért találta ki, de valóságalapja nem volt.


19 éves koráig teljesen rendben élt velünk, ez a fickó kb két hónap alatt kiragadta a családból és pl arra is rávette, hogy lopjon neki vodkát...


Kilences voltam.

2023. szept. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
36%
11) az ember intelligens lény, tehát hiába írsz egy regényt, attól még csak a te verziódat tudjuk megismerni.
2023. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Hogy a kérdésekre válaszoljak... Igen, ez volt a lányom első kapcsolata, és máig az egyetlen. Tehát nincs tapasztalata kapcsolati ügyekben, milyen az amikor önzetlenül, tiszta szívből szeretnek. Nálunk is megtörtént, hogy visszahallottuk, hogy az iskolában mikor mondták az osztálytársai neki, hogy megőrültél, hogy leléptél otthonról? Ő elkezdte terjeszteni, azért lépett le mert vertük otthon. Napokig sírtam, összeomlottunk. Soha egy pofont nem kapott életében! Természetesen felhívtuk, jöjjön el, beszélnünk kell valamiről. A testvérei is jelen voltak, megkérdeztük tőle miért terjeszt ilyeneket. Szemünkbe hazudta, soha nem mondott ilyet! Pedig több tanú van rá. A tanárnő szerint önigazolást gyárt ezzel a tettére, hogy jól döntött. Sajnos ez csak a jéghegy csúcsa volt, sokat füllent azóta is.
2023. szept. 30. 21:37
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

Most nem ezzel kellene törődni, hanem azzal, hogy vissza merjen hozzátok menni. Szájatokat befogni, nem kritizálni, beszólogatni, én-megmondtam-ozni, hogy-nézel-ki-lányom-ozni, már-megint-mennyit-fogytál-ozni. Akkor sem, ha tényleg fogy, rémesen néz ki és hasonlók. Csak azzal szabad most törődni, hogy legyen bátorsága hazamenni, ne az legyen, hogy ugyan onnan már eljönne, de haza sem mer menni, mert majd mit szóltok.

Ha találkoztok, beszéltek vele, csak a szereteteket érezze, hogy rátok számíthat (ez nem azt jelenti, hogy elkezditek pénzelni a pasiját meg a családját!), az ajtó nyitva.

Reméljük idővel visszajön hozzátok, akkor pedig szintén csak örüljetek neki, ne kezdjétek el nyasztatni mindennel.

Mivel vannak közös ismerőseitek (gondolom innen jön vissza az infó a füllentésekről) közöttük is érdemes lenne elhinteni az információt, hogy igen, most külön költözött, de bármi is történt azóta, szeretettel várjátok vissza.

(#1 vagyok)

2023. szept. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

"És érdekes módon addig nem volt a családdal semmi baja, míg ez a fickó a képbe nem jött."

Kedves 11-es. Akár én is írhattam volna ezt! Mindenki szerint gyönyörű a lányom, száz barátot is talált volna magának, de tervei voltak, egyetemre szeretett volna menni, ezért sokat tanult, kiemelkedő volt sportolásban is. Szeretet járni edzésekre. Céljai voltak. Ma már semmi! Imádta a testvéreit. Most senki nem kell a családból, még a nagyszülők sem. A párja nagymamáját kísérgeti boltba, miközben az igazi mamája belehal a bánatba, hogy feléje se néz! Ha néha előkerül, kitalált történetekkel hozakodik elő, amiről később mindig kiderül, nem igazak. Akármerre megy diákmunkára, mindig kipenderítik onnan. Állítólag visszabeszél, kötekedik, csúnyán beszél másokkal. Eltűnt belőle az a szerethető, aranyos lány, aki volt.

2023. szept. 30. 21:55
 16/33 A kérdező kommentje:
Válasz 14-re: Őszintén megmondom, mikor haza látogat a lányom, már nem is merünk véleményt nyílvánítani semmiről sem, pont azért, mert akkor megbántódik és még ennyit se jön. Meghallgatjuk amiket mesél, próbálunk nagyon kedvesek lenni. A pénzelésben húztunk egy határt, egészségügyi dolgokban segítünk, na meg ünnepekkor is hasznos dolgokat kap, ruhákat stb... Pénzt a kezébe nem adunk, mert a pasijának adja.
2023. szept. 30. 22:02
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nincs más hátra mint várni és reménykedni, hogy visszajön hozzátok. Ha úgy érzed, nem bírod a terhet ne szégyellj segítséget kérni (pszichológus, de akár egy normális barátnő vagy családtag is sokat segíthet, a lényeg, hogy ne fojtsd magadba). Ez most kicsit olyan, mint amikor egy drogost próbálsz lehozni a szerről: el kell engedni ahhoz, hogy esélye legyen visszajönni. A döntés viszont az övé.
2023. szept. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha megengeded, néhány olvasnivalót szeretnék ajánlani:

Orvos-Tóth Noémi: Örökölt sors

Eric Berne: Emberi játszmák

Gondolom most a testvérek is sérülnek, vigyázz rájuk is, nehogy azt érezzék, ők most mindegyek.

2023. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Válasz 17-re: Hát sajnos valóban nincs más lehetöség mint reménykedve várni. Mindig azt hittem szeretettel mindent meg lehet oldani. Úgy látszik mégsem...
2023. okt. 1. 01:36
 20/33 A kérdező kommentje:
Válasz 18-ra: Köszönöm az ajánlott könyveket, elolvasom őket. A másik két gyermekemre vigyázok, szerencsére ők mindenben mellettünk állnak!
2023. okt. 1. 01:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!