Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen idős szülők gyerekeként...

Milyen idős szülők gyerekeként felnőni?

Figyelt kérdés
Konkrét tapasztalatok érdekelnének ezzel kapcsolatban, ha valaki késői gyerekként született vagy van ilyen a környezetében. Másként éltek-e, mint a kortársai, a fiatal szülők gyerekei, máshogy nevelték-e őt?
2023. febr. 5. 17:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
80%
Sz.r, nekem legalábbis az volt. Az oszt.társaim többségének csinos, fiatal anyukája volt, az enyém meg iskoláskoromban már fel sem tudott emelni, szegény, mert már fájt a dereka, apunak szintén. Megtettek ők mindent, ami tellett tőlük, de nagyon irigyeltem azokat a barátaimat, akiknek a fiatalos szülei még minden mókában benne voltak.
2023. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

Ma már az a fura, ha valakinek fiatal szülei vannak.


A gyerekem most hatodikos.En vagyok a legfiatalabb anyuka az osztályban, 38 évesen. (25 évesen szültem) Emlékszem, megdöbbentem elsőben az első szülőin, akkor voltam 32, a többi szülő kivétel nélkül mind 45+os volt sőt, az egyik anyuka már az 50-et is betöltötte.

2023. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
95%
#1 Ha nem túl intim, megkérdezhetem, hogy hány évesen vállaltak téged a szüleid?
2023. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy halad előre az idő, hamarabb érkeznek el olyan problémák, hogy egyre kevésbé lehet velük közös programot szervezni, mert fáradékonyabbak, betegségeik jönnek elő. Anyám már nyugdíjba ment, amikor még egyetemre jártam, nem lehettem annyit otthon egyedül, és anyagilag is nehéz időszak volt.

Nem lett gyerekem, már valószínűleg nem is lesz, de már nem tudnának besegíteni a nevelésébe, ha szükség lenne rá, hogy vigyázzon valaki a gyerekre, vigye különórákra stb. És jó eséllyel fiatalabb korában veszíti el az ember a szüleit, ami nyilván nehezebb, mint ha később következik be.

Probléma lehet, ha nagyon más generációból vannak, kevesebb a közös pont a szülők és gyerekek között. Ilyesmit személy szerint nem nagyon tapasztaltam, de lehet, hogy feltűnt volna a különbség, ha kipróbálhattam volna, milyen fiatal szülőkkel.

Ha idősebbek a szülők és csak egy gyerekük van, mert nehezen jött össze, sokára jött össze, akkor általában jobban féltik, többet aggódnak érte, jobban elkényeztetik a gyereket, ami szintén hátrány.

2023. febr. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem gond, akkor követem ezt a kérdést, mert érint a téma. Sajnos vagy nem sajnos, bizonyos okok miatt 42 évesen lettem apa. 44 éves voltam, amikor a második gyerekem megszületett. Tudom, hogy kicsit későm, de az is nagy csoda, hogy nekem ez megadatott. A feleségem 6 évvel fiatalabb. Most 46 éves vagyok, egy 2 és egy 4 éves lányom van. Kicsit tartok tőle, hogy milyen érzés lesz nekik, hogy legalább 10 évvel idősebb vagyok, mint a kortársak apukái. Mondjuk mi fiatalosak vagyunk, sokat sportolunk, futóversenyekre járunk. A mókázással nincs gond, minden hülyeségben benne vagyok, a párom azt is szokta mondani, hogy neki 3 gyereke van. Egyetlen dologban érzem magam egy kicsit előnyben, az az egzisztencia. Mire megszülettek a gyerekek, meg volt a ház, a két kocsi és már semmi hitel. Nem kell azért agyon hajtani magunkat, hogy ezek meg legyenek, kényelmesen megélünk. De tényleg kiváncsi vagyok a válaszokra és bevallom, félek, hogy mi lesz 10 vagy 20 év múlva, amikor én már 56 vagy 66 éves leszek, ők meg 12 és 14 éves vagy 22 és 24 éves. Van olyan kollégám, aki még nincs 50 és nagypapa...
2023. febr. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem az, aki kívülről leírja, az más, mintha így nő fel…
2023. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
96%
Anyám 19 évvel volt fiatalabb apámnál. 52 éves volt apám mikor születtem. Nem akart már gyereket, így anyám eltitkolt a 4. hónapig. Abortusz kilőve. Mikor kisiskolás lettem, szégyelltem hogy akkor már 60 éves apukám volt. Mindenki a nagyapámnak nézte, még tinédzser koromban is. Aztán jött a fordulat, anyám 43 évesen meghalt daganatos betegségben. Apám nyakán maradtam... Nagyon nagyon nehéz volt így felnőni, és most már én is bánom hogy megszülettem. Apukám nem játszott velem, nem olvasott mesélt, érzelmileg semmit sem mutatott ki. Meg is lett a böjtje ennek. 87 éves, még él, én 35 leszek nyáron. Nem könnyű...
2023. febr. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%

Anyu 37, apu 40 volt, amikor születtem. A generációs szakadék igazából kamaszkoromtól datálódott, nagyon nem értettük meg egymást. Aztán mire elértem ebbe a korba, el is vesztettem mindkettőjüket.

N

2023. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
61%
Ne vállalj gyereket idősen. A gyerek és a szülő között generációs szakadék lesz, ami abban nyilvánul meg, hogy a szülő nem érti meg a gyerekét, mivel az ő idejében teljesen mást jelentett a gyermekkor és az akkori neveltetést próbálja ráerőltetni majd a gyerekére is. Végeredmény, a gyerek elmarad a korosztályától, rákényszerítik, hogy az elavult múltban éljen. Aztán mire éppen belép a felnőtt korba, a szülő "jobb esetben" lerobban és ápolásra szorul, rosszabb esetben hamar meghal és minden a gyerek nyakába szakad. Éppenhogy elkezdhetne élni kicsit, máris a szülőjét kell ápolnia vagy temetnie. Szép kilátások.
2023. febr. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
89%
Én anno nagyon büszke voltam anyukámra, hogy ő volt a legfiatalabb az osztályban az anyukák közt, 19 évesen szült engem. Aztán amikor apám halála után jóval lett egy tartósabb kapcsolata, szült megint 40 és 41 évesen 2 fiút. Eleinte azt mondta, megfiatalították őt, de ez nem sokáig tartott, ha így is volt. Hozzám fordultak a fiúk, ha gondjaik voltak, vagy épp az én gyerekeimhez, de a szüleikhez soha, mert nem igazán tudták a szülők, hogy mi a pálya, hogy segíthetnének. Úgy kb. semmiben nem tudták a lépést tartani velük, a közös hangot is nehezen találták. A fiúk ugyan már dolgoznak, de családjuk még nincs és az édesapjuk már nem is érheti meg, tavaly meghalt. Anyu meg már most kijelentette, hogy nem merne már unokákra vigyázni, meg hasonló, sőt szerintem már rég nem is érdeklik a kisgyerekek, pedig már dédunokái is vannak a lányom jóvoltából. Szóval előnyét nem látom.
2023. febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!