Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néhány szülő miért nem engedi...

Néhány szülő miért nem engedi felnőni a gyerekét? Miért irányítja? Story lent

Figyelt kérdés

Most elmesélek egy storyt, ami szerintem eddig a legdurvább, amit tapasztaltam, de ha nektek is van bármi témába vágó, ti is írjatok nyugodtan és nem pont ez a történet a lényeg, hanem eleve a jelenség.


Megismerkedtem egy 22 éves sráccal. Jártunk is egy ideig, pár hétig, nem volt egy hónap se. Az anyjának nagyon nem tetszettem ugyanis. Nem ismert, úgyhogy nem is tudhatott volna véleményt formálni. Eleve az nem tetszett neki, hogy a srác éjfél körül, esetleg néha később ért haza, mert velem találkozott, ilyenkor az anyja nem tudott aludni és érzelmi zsarolásként ezt tudatta is vele. Úgyhogy írta is a srác, hogy a következő tali nem tarthat sokáig, 9-10 körül haza kell érnie. Ez a srác szűz volt, soha nem volt senkije. Régen úgy gondolta, hogy az a helyes, ha házasságig vár vele, ahogy az anyja is tette, aztán úgy volt vele, hogy azért addig nem várna, de fél évet igen. Majd amikor engem megismert, úgy volt vele, hogy azért annál hamarabb szeretné, de nem egyszer kellett ápolgatnom a lelkét, hogy ő még sose érzett ilyen fokú szexuális izgalmat és meg van ijedve saját magától. Áthívtam magamhoz, hogy aludjon nálam, de először nem akart anélkül, hogy be ne mutatna a szüleinek. Végül az ő szülei mondták, hogy átmehetek, de ha még nem akarok, nem kell. Úgyhogy nem mentem, így is átjött, de nem aludt nálam (nem feküdtünk le). Azt beszéltük, hogy következő héten együtt alszunk. Hazament és elmondta az anyjának, hogy mit tervezünk, ő meg elhordott mindenféle erkölcstelen nőszemélynek, mert mi az, hogy ilyen rövid idő után együtt akarok aludni vele és különben is, én már szexeltem nem egy férfival... Úgyhogy a srác másnap szakított is velem, mondta, hogy nem felelek meg az anyjának, bár tudja, hogy senki nem is fog, de akkor se akarja ezt így. Köpni nyelni nem tudtam. Egyébként ennek a srácnak van egy 3 évvel fiatalabb öccse, akinek több barátnője volt, természetesen mindet utálta az anyja, kettesben nem mehettek el nagyobb programokra, de ő jobban el mer menni otthonról. Az említett srác meg még bulizni se megy, mert akkor későn érne haza. Amúgy nem elvált a nő, hanem van férje, aki a gyerekei apja, szóval nem az van, hogy mindenképp kell egy férfi az életébe a szerelem helyett.


Én amúgy a pszichológiájára vagyok kíváncsi, hogy ez hogy alakulhat ki, miért csinálják és tényleg nem érzik-e, hogy ez baromira gáz.


2022. febr. 3. 12:51
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
96%

Attól, hogy nem vált el, még nagyon valószínű, hogy nem boldog a férjével, mint férfival. A gyerekeire vetíti ki az összes érzelmét, a gyerekeiben keresi a boldogságot, szeretetet, barátságot, mindent.

Nagyon sok ilyen van. És csak boldogtalan, elégedetlen anyáknál. Egy átlagos (jó értelemben van átlagos), kiegyensúlyozott anya nem viselkedik így.

És ez nem egyenlő a szoros kapcsolattal, azzal, hogy valaki felnőtt korban is imádja a gyerekét, becézgeti stb. Sok ilyen is van, de mégis elengedik, hogy élje a gyerek a felnőtt életét és büszkék rá, ha elér valamit.

2022. febr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
87%

Jézusom, sajnálom, hogy ilyenre vesztegettél heteket. Kiskorában valószínűleg végig el volt nyomva, és minden téren korlátozva, és ilyenkor általában két válaszreakció van: vagy menekül, amint tud; vagy megtörik, beletörődik, és azonosul ezekkel a nézetekkel, és belátja, hogy anyukának igenis igaza volt, a világ rengeteg veszélyt rejteget, de majd ők ketten kivédenek mindent együtt.


Igazából örülj, hogy hamar megszabadultál tőle, mielőtt mélyebb lett volna a kapcsolat. Adtál a srácnak egy kis löketet, amivel megérezte, milyen lenne normális emberként élni, de nem tart még ott, hogy ezzel élni tudjon. (Ki tudja, hogy valaha fog-e?) Nagyon sajnálom az ilyen embereket, mert mire leesik nekik, hogy milyen elnyomás alatt élnek, vagy összeszednek annyi bátorságot, hogy tegyenek ellene, addigra már általában kiöregedett 40-esek a mamahotelben.

2022. febr. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ne vesződj vele a magad érdekében, de azért segíts neki. Bántalmazó elnyomó családban van. Kuldd pszichologushoz, vegyel neki par ilyen konyvet h levalas szuloktol, mergezo szulok, onbizalom stb. Es szakits.
2022. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim válasza:
95%

Kellemetlen helyzet, a szülő-gyerek kötelék nagyon erős tud lenni, és a leírtak alapján a srácnak erős megfelelési kényszere lehet a szülei felé. Sajnos az érzelmi manipuláció, és az elnyomás (értsd.: önálló döntésben való korlátozás) nagyon hátráltató a személyiségfejlődésben.


Valószínüleg az anyuka nem gondol bele, hogy milyen hatással van a fiára az, hogy a feje fölött így basáskodik. Ezt a saját érdekei miatt csinálhatja, azzal, hogy barátnője lenne: bárki is lenne az illető, a srácnak kevesebb szabad (betáblázatlan) ideje lenne, tehát igazodni kéne hozzá. Ez kellemetlen, ettől kezdve mindenki kellemetlenséget, tehát ellenszenvet válthat ki belőle.


Kivéve aki hajlandó lenne szintén feladni az irányítást a saját élete fölött..


De ez soha ne legyen opció, a srácnak akkor lehet majd rendes szerelmi élete, ha

1) elköltözik, és függetlenül tudja élni az életét a szüleitől


2) valamilyen csoda során felismeri a srác a helyzetét, és sikerül elmagyarázni a szüleinek, hogy mit veszít, akik a megértés után új alapokra helyezik a szülő-gyerek kapcsolatot


Olyan kölcsönös tisztelet alapúra… Egymás idejére, privátszférájára, magánéletére, energiáira, munkamegosztásra való tekintettel például.


Tudom, hogy a vége utópikus, de nem szerettelek volna megoldás nélkül hagyni.

2022. febr. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
95%

Ennél sokkal durvább esetek is vannak. Akár egész életen át mehet ez. Ezek a szülők akik annyira megvannak győződve hogy ők jobban tudják.

És úgy kezelik hogy a gyerek a tulajdonuk.

A gyereknek el kell költöznie a szülő közeléből. És ha ez se kezeli a szitut, akkor jobban jár ha megszakítja a kapcsolatot. De azért erre ritkán van szükség.

A legtöbb esetben ha elköltözik az elég, és megköszöni hogy felnevelték és megmondja hogy monstmár a saját életét szeretné élni.

Egy fajta nagyon erős kötődés egymás iránt az alapja ennek. És rontja a helyzetet esetleges pénzügyi függés a szülőtől.

2022. febr. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
94%

Az ilyen begyöpösödött agyú "szülő" azért ilyen, mert őt is így nevelték, és azt úgy kell! Punktum! Majd talán nem ő mondja meg, mi, hogyan legyen! Vaskalapos barom, de ehhez bőven kell egy olyan "családfő" is aki szerint ez normális. Ha majd a "gyerek" elkezd látni is, nem csak nézni akkor manapság már bőven tud tenni magáért. Nekem ez tetszik legjobban a "mai világban".

Esetleg egy sms-ben tájékoztasd a lehetőségeiről, de sok energiát ne fektess a dologba. Ha ő ilyen könnyedén szakított, neked sincs sok dolgod vele.

2022. febr. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
92%
Örülj neki, hogy még időben kiszakadtál ebből a végletekig mérgező és beteg közegből.
2022. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
93%
Sajnos vannak olyan anyukák akik nem akarják elengedni a felnőtt gyerekük kezét.A pszichologiája nagyon sok minden lehet......5 fiam van,és igen a szülő hajlamos azt hinni hogy mindent jobban tud,a tapasztalat miatt es nem engedi hogy a gyerek önálló döntést hozzon.En tudatosan nem szólok bele a gyerekeim dolgába,persze ha tanácsot kér akkor persze megbeszéljük....Ebben az esetben a fiúnak kellett volna a sarkára allnia
2022. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
15%

Ezt a kérdést inkább így tettem volna fel: "miért jövök össze balfék pasikkal és miért gondolom, hogy sok ilyen van?"

Az a te dolgod kire vesztegeted az idődet, de ne gondold már, hogy ez ennyire általános lenne 22 évesen.

2022. febr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
94%
Sajnos ez abszolút nem egy ritka jelenség, és a közhiedelemmel ellentétben lányoknál is előfordulhat. Nekem a nagyszüleim (főleg nagyapám) volt ilyen, a szüleimet meg abszolút nem érdekelte, hogy a nagyszüleim milyen szinten folynak bele az életembe (csak tudnám, akkor minek csináltak gyereket?). Na mindegy, olyanok voltak, hogy ha fél-egy órával később mentem haza, a tanáraimat (!) zaklatta az öreg telefonon, totálisan nem érdekelve, hogy engem ezzel mennyire lejárat. Otthon nem volt semmi dolgom, tehát szó nem volt arról, hogy munkára fognának be vagy ilyesmi, szimplán érzelmileg maximálisan ki akart sajátítani teljesen elmebeteg módon. Az volt a magyarázat erre, hogy ez szeretet...
2022. febr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!