Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámmal tartsam a kapcsolatot...

Anyámmal tartsam a kapcsolatot? (26 éves férfi)

Figyelt kérdés

Kisgyerekkoromban szüleim elváltak. Hogy hogy vezetett az út a váláshoz, nem tudom, mivel anyám és apám teljesen máshogy emlékeznek. Mindegy is. Mindenesetre a váláskor anyám kapott egy új építésű lakást, apám fizette a gyerektartást, így az volt a terv, hogy elleszünk ketten, én meg majd megöröklöm azt a lakást. Anyám viszont a fejébe vette, hogy most hogy elvált, valamit be kell pótolnia. Nem dolgozott, viszont sokat pasizott meg szórta a pénzt. Sokat pasizott: például egyszer átjöttek férfiak, addig bezárt a szobámba. Szórta a pénzt: például nem főzött, ezért egy helyi 4 csillagos hotel étterméből rendeltünk minden nap. Közben nagyon boldog mégsem lehetett, mert minden este felhívta apámat cirkuszolni meg ordibálni vele.


Viszont a pénz nem terem fán... A lakást el kellett adni, a pénz elfogyott, majd amikor egy fityingje nem volt, kirakott apám háza előtt, ő meg beköltözött egy férfihoz. Tehát ezután apámmal laktam, anyámnak meg pár év múlva újra lett pénze, én meg már kamasz voltam. Ebben az időszakban elég sok ajándékkal ellátott, ami egy kamasznak óriási dolog volt, például almás telefon, almás laptop, márkás ruhák, meg kaptam egy telket, amit azóta eladtam. Egyébként hogy ez a sok pénz honnan lett, azt én nem tudom, de van egy sejtésem, hogy jobb is, ha nem tudom.


Közben lelépett a világ másik felére, és azóta is ott él. A költekezős életmódot folytatva természetesen újra elfogyott a pénze. Évek óta egy ottani férfi tartja el. Amikor egyetemista voltam (azaz nekem sem volt rendes fix bevételem) egyszer ennek a külföldi férfinek se volt munkája, de tudta anyám, hogy én eladtam a telket, így van félretett pénzem. Pár százezer forintot visszakövetelt tőlem, mondván hogy üres a hűtőjük, üres az autójuk tankja, nincs egy fityingjük se. Én meg küldtem nekik pár százezer forintot, mert mégis az anyámról van szó.


Közben mióta külföldön él, egyre ritkábban tartjuk a kapcsolatot. Amikor felhívom, mindig ugyanazokat a témákat mondja el, és órákig képes megállás nélkül beszélni. Ilyenkor a több órás telefonhívást valamilyen kamu indokkal meg szoktam szakítani, hogy most már tényleg mennem kell. Gondolom, hogy mivel nem dolgozik, pénze nincs eljárni helyekre, így halálra unja magát. És nagyon mérges rám, amiért én alig keresem, szinte mindig ő hív fel. Születésnapomkor néha küld pénzt, néha nem. De ha küld, akkor is a férfitól érkezik, ami miatt nagyon kínosan érzem magam. Ilyenkor felhívom őket megköszönni a pénzt, és ilyenkor mindig lecsesz, hogy ne csak a pénz miatt hívjam fel. És azért is nagyon mérges rám, amiért én a párommal nem akarom őket meglátogatni külföldön (aminek a költségét gondolom a férfitól kérné el, ha magamtól nem tudnám kifizetni a repülőjegyet). Amikor mondom, hogy ő is haza tudna ám jönni, nagymamámnál van vendégszoba, akkor annyit mond, hogy ő már nem megy sehova.


Amitől szintén félek, hogy mivel életében nem dolgozott, nem igazán lesz nyugdíja. Ha a külföldi pasija nem akarja már eltartani, mi lesz vele? Hazajön és majd nekem kell eltartani? Más opciója nem lesz.


Szóval a kérdés, hogy jogos a kérése anyámnak, hogy miután utoljára nem tudom hány éve láttam, pár naponta hívjam fel? Vagy illene meglátogatnom, ha ő nem hajlandó hazajönni? Ha kérnek pénzt, segítsem ki őket? Nem tudom eldönteni, hogy mi ilyenkor a helyes magatartás, hogy mi a kötelességem, mi a felelősségem. Ezért lennék kívülállók véleményére kíváncsi.


2023. okt. 16. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Engedd el. Még a végén szülőtartást követel Tőled.
2023. okt. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"kirakott apám háza előtt, ő meg beköltözött egy férfihoz. "


Itt felejtettem volna el a nevét is.

2023. okt. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tartanám. Ezt meg is mondanám neki nyíltan, különben zaklatni fog életed végéig. Amúgy attól ne félj, törvényileg nem leszel köteles eltartani, a bíróság max. zsebpénzt ítél meg, de mivel átpasszolt apádnak amikor kiskorú voltál, szerintem simán játszik az érdemtelenség is, és akkor semmit nem vagy köteles fizetni.
2023. okt. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Mivel a szülő az aki elvállalja a gyereket, ezért nincs joga követelőzni még olyannak sem aki jól nevelte, szeretetben. Bár ha ez így volt akkor valószínűleg a gyereknek eszébe nem jutna magára hagyni.

A te helyedben elmondanám neki hogy miert fordítasz neki hátat hogy legalább a lelked megkönnyebbüljön aztán ágyő.

2023. okt. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele
2023. okt. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kérj új telefonszámot, a postáját ha átveszed, írd rá, hogy a címzett ismeretlen - posta visszaküldi neki, ill. beszéld meg a postással, mit tegyél.
2023. okt. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén elvált szülős gyerek vagyok. Amikor a szüleim elváltak kiskoromban anyukám állandóan ideges, ingerült volt és hisztérikus, amit én nagyon rosszul viseltem gyerekként. Rengeteget kiabált és nem egy pofont kaptam, pedig nagyon jó gyerek voltam, de ő minden apróságon kiakadt. Nálunk is ez a helyzet egyébként, hogy a szüleim egészen másképp emlékeznek a válásra, de azt biztosra tudtam, hogy anyukám volt az aki elvált, ezért én rá haragudtam elsősorban. Azután később megtudtam, hogy a válásnak a fő oka mégiscsak az apám volt, aki megcsalta amikor még 1 éves sem voltam és egyéb szörnyű dolgokat művelt amivel szétverte a családot. Ezután már nagyba kitisztultak a fejemben a dolgok és máshogy láttam a helyzetet, már értettem miért volt olyan anyukám amilyen. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem mindig annyira tiszta ám a sztori és anyukád egyáltalán nem biztos hogy olyan rossz ember mint amilyennek hiszed.

Igaz hogy önző volt, nem gondolt rád, viszont amikor apukádnál kirakott az a te érdekedben történt és tudom hogy pár drága ajándék nem pótolja a fontos dolgokat, de valószínűleg ezzel jóvá akarta tenni a hibáit valamelyest.

2023. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
7-es azért a te esetedben sem lennék büszke anyámra. Miért téged pofozott amikor igazából apadra haragudott? Utálom azokat akik a gyerekeket terrorizálják csak mert felettük van hatalmuk...
2023. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50%
Több nyugdíja lesz, mint annak, aki az egész életében a munkában rohadt. Mit gondolsz a cig... miből számítják ki a nyugdíjukat?
2023. okt. 17. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!