Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám apukámat kisegít...

Hogyan tudnám apukámat kisegíteni pénzügyileg? 17/F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apum már nyár óta nem dolgozik, egyenlőre a nagymamám pénzeli, de ez már nem állapot.


Egyrészt apum már 2-3 éve is volt munkanélküli. Akkor másfél évig nem dolgozott, aztán egy évet “melózgatott”, majd most (nyár óta) ismét nem dolgozik.

Ki szeretném segíteni, mert nem jó érzés látni, hogy a jövőre hetvenet töltő nagymamám pénzeli apám, amikor ennek fordítva kéne lennie (tehát adott esetben apám pénzeli a nagymamám).

Két-három éve is sokat elkunyerált apum a mamámtól. (Ezt amint lett fix bevétele, vissza is fizette, az elkunyerált pénzt).

Apum jelenleg keres munkát, de az sokáig tart (az állítása szerint 2-3 hónap is akár). Szüleim külön élnek, anyum nem segít apámnak mert “már nem a férjem” indokkal nem ad neki, “oldja meg magának”, ő ezzel lezárta az ügyet. Én meg felhoztam anyumnak, hogy kisegítem apumat pénzzel, megyek diákmelózni vagy valami, de mondta, hogy “nem, te inkább tanulj”. Anyum nem tud sajna plusz melót elvállalni már most is 10-12 órázik (masszőr). De én akkor sem akarom hagyni ezt annyiban. Sokszor én vásárolok be otthon apumnak, magamnak főzök/csinálok kaját (azt a 3 ételt eszem amit meg tudok főzni/sütni magamnak), ha kell teregetek, ruhát mosok.

Szóval mit tegyek, esetleg, hogy tudnék apumnak segíteni, munkát találni magamnak stb…?

Ahogy néztem elvileg 18 éves korig, kell szülői beleegyezés ha valaki munkavállalói jogviszonyt akar magának. Tehát ha pénzért szeretnék dolgozni, akkor ehhez a szüleim beleegyezése kell. (?) Ez nem tudom mennyire van így, de én ezt olvastam.

Már pár hete nézem a profession.hu nevű oldalt, de ott nincs sok meló amit tudnék végezni, főleg a szemem miatt (gyengénlátóként nem emelhetek nagyon nehéz dolgokat, szóval a kemény/nehéz fizikai meló az kiesik a lehetséges munkakörök közül).


Valami tanács kéne, nem tudok senkihez se fordulni. Bocsi ha kicsit zavaros lett, nagyon szét vagyok esve fejben.


Köszi a tanácsokat/tippeket előre is!



2023. okt. 17. 00:00
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
80%

Te normális vagy? Mert még a gyengénlátók is látja, hogy nem :D Bocsi, ez durva volt.

De ember, most te tényleg ilyen hülye vagy vagy csak tetteted?

Az idióta, gyökér apád felnőtt ember. És vára nem oké, hogy nagyanyád pénzeli. a kis nyugdíjból, ahogy mondod fordítva kéne lennie. Te meg kistöki 18 alatt vagy, gyerektartást miből fizeti apád?

Apád egy naplopó, semmirekellő, mihaszna, magát eltartató, dolgozni nem akaró, lusta ember, csak azt nem értem mit csinál akkor egész nap? Gondolom sört vedel és nézi. a TV-t.

Nem kell neki segíteni és legjobb lenne, ha nagyanyád sem segítene neki, úgy legalább érezné h mennie kell dolgozni. Az ilyen az nem apa!

Ha segítesz neki, azzal hozzájárulsz ahhoz, hogy ne keressen munkát, csak üljön otthon.

2-3 hét nagyonmax és vissza szoktak szólni. Apád nem akar dolgozni.

Te még nme dolgozhatsz, ha melózol akkkor azt magadra költsd meg tanulj élj, éld a tinik életet csajozz bulizz stb nem az idióta lecsúszott munkakerülő apáddal kell foglalkozni, mert. a fiatalságot elszáll ! hamar elszáll utána bánatod.


Amúgy te egy jólelkű gyerek vagy sok felnőtt példát vehetne rólad de apád egy nyomoronc, addig ütném. helyedbe meg mozog, ha nem takarodna el dogozni!

2023. okt. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
81%

nagyanyád helyébe# Te még kistöki vagy.

Az öreglány helyébe addig nem jöhetne haza meg nem hoz pénzt. a házhoz!

2023. okt. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

Xdddd

“De most ember te tényleg ennyire hülye vagy vagy csak tetteted?”

Miért lennék hülye? Mert segíteni akarok apámnak?😂🤣

Vagy mi?

A többivel egyetértek amúgy.

És igen otthon ül, cigizik, ilyesmi.🤷‍♂️

2023. okt. 17. 00:32
 4/49 anonim ***** válasza:
85%

igen, mert így azt. szerencsétlen apád sosem megy el dolgozni. Nem kell neki segíteni? Ő segít neked? Gyerektartást fizeti? Mikor vet utoljára neked valamit? Ha adsz neki pénzt sosem egy dolgozni és ki fog használni és hülye leszel, ha ezt hagyod, mint mondottam az ilyen az NEM apa, te figyeltél rám egyáltalán kishaverom?

Bulizni menjél! Megértetted? Csajozzál! Ha nincs barátod akkor meg van min dolgozni, ezekkel foglalkozz, meg a saját életeddel, apad is leszr téged, nem érdemel ennyire jó gyereket, mint te! Ne segíts neki! Büdös cigi ha elfolyik legalább elmegy dolgozni ha nem lesz penhze megvenni. Megértetted? Figyeltél rám? Nem kell neki segíteni, max anyukád érdemli meg!

2023. okt. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

Értettem🫡😂

De mit érdemel meg max anyukám?

2023. okt. 17. 00:44
 6/49 A kérdező kommentje:

#4. Gyerektartást azt elvileg anyám fizeti vagyis nem tudom pontosan, hogy megy. De azért van, hogy vesz ő kaját meg ilyesmi. Most nekem annyira sok minden nem kell. Nem kell nekem márkás ruha, legújabb teló stb…

Érted.

2023. okt. 17. 00:49
 7/49 anonim válasza:
96%
De miért nem dolgozik apád?
2023. okt. 17. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:
Mert kirúgták az előző munkahelyéről. Ennyi az indok.
2023. okt. 17. 07:02
 9/49 anonim ***** válasza:
94%

Miért kellene neked segíteni egy FELNŐTT embernek, aki csupán cs.szik melózni, helyette mást tarhál?


Az ilyen emberrel az összes létező kapcsolatot meg kell szakítani, nem 17 éves GYEREKKÉNT azon gondolkozni, hogyan segíthetnél anyagilag egy felnőtt pasasnak. Nonszensz.

2023. okt. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
91%
8-as, nem. Azért nem dolgozik apád, mert egy lusta élősködő h.re, aki nem is akar dolgozni.
2023. okt. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!