Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám apukámat kisegít...

Hogyan tudnám apukámat kisegíteni pénzügyileg? 17/F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apum már nyár óta nem dolgozik, egyenlőre a nagymamám pénzeli, de ez már nem állapot.


Egyrészt apum már 2-3 éve is volt munkanélküli. Akkor másfél évig nem dolgozott, aztán egy évet “melózgatott”, majd most (nyár óta) ismét nem dolgozik.

Ki szeretném segíteni, mert nem jó érzés látni, hogy a jövőre hetvenet töltő nagymamám pénzeli apám, amikor ennek fordítva kéne lennie (tehát adott esetben apám pénzeli a nagymamám).

Két-három éve is sokat elkunyerált apum a mamámtól. (Ezt amint lett fix bevétele, vissza is fizette, az elkunyerált pénzt).

Apum jelenleg keres munkát, de az sokáig tart (az állítása szerint 2-3 hónap is akár). Szüleim külön élnek, anyum nem segít apámnak mert “már nem a férjem” indokkal nem ad neki, “oldja meg magának”, ő ezzel lezárta az ügyet. Én meg felhoztam anyumnak, hogy kisegítem apumat pénzzel, megyek diákmelózni vagy valami, de mondta, hogy “nem, te inkább tanulj”. Anyum nem tud sajna plusz melót elvállalni már most is 10-12 órázik (masszőr). De én akkor sem akarom hagyni ezt annyiban. Sokszor én vásárolok be otthon apumnak, magamnak főzök/csinálok kaját (azt a 3 ételt eszem amit meg tudok főzni/sütni magamnak), ha kell teregetek, ruhát mosok.

Szóval mit tegyek, esetleg, hogy tudnék apumnak segíteni, munkát találni magamnak stb…?

Ahogy néztem elvileg 18 éves korig, kell szülői beleegyezés ha valaki munkavállalói jogviszonyt akar magának. Tehát ha pénzért szeretnék dolgozni, akkor ehhez a szüleim beleegyezése kell. (?) Ez nem tudom mennyire van így, de én ezt olvastam.

Már pár hete nézem a profession.hu nevű oldalt, de ott nincs sok meló amit tudnék végezni, főleg a szemem miatt (gyengénlátóként nem emelhetek nagyon nehéz dolgokat, szóval a kemény/nehéz fizikai meló az kiesik a lehetséges munkakörök közül).


Valami tanács kéne, nem tudok senkihez se fordulni. Bocsi ha kicsit zavaros lett, nagyon szét vagyok esve fejben.


Köszi a tanácsokat/tippeket előre is!



2023. okt. 17. 00:00
1 2 3 4 5
 41/49 A kérdező kommentje:

40.

Semmi baj.👍🏼

2023. okt. 17. 13:18
 42/49 anonim ***** válasza:
81%
Jesszus, és ilyen felelőtlen, felnőttnek mondott emberek vettek körül egész életedben, és ennek ellenére is tudtál ember maradni? Te nem vagy gyerek! Aki azt mondja, az baromságot beszél, nem a 18 éves korod határozza meg, hogy mi vagy! Maximum jogszabályok korátozhatnak téged, de tényleg az lenne a legjobb, ha valahogy rábeszéled apudat, hogy engedélyezze azt miszerint egyedül lakhatsz! 16 éves korodtól erre lehetőséged van, és szerintem pont az ilyesmi helyzetek miatt, illetve legalább önállósodnál kicsit, és magadra dolgozhatnál, nem csődtömegekre.
2023. okt. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 A kérdező kommentje:

42-es próbálkozok “ember maradni”. Sajnos anyum a törvényes képviselőm azaz, ő felel értem ameddig 18 nem leszek. Szóval ha bármi van velem anyámat hívják, értesítik stb…

És ő ezt tuti nem engedné meg. De azért köszönöm!🫶🏼❤️🙏🏼

2023. okt. 17. 14:58
 44/49 A kérdező kommentje:

Hogy érted, hogy “Jesszus, és ilyen felelőtlen, felnőttnek mondott emberek vettek körül és ennek ellenére tudtál ember maradni?”

Ezt, hogy érted?

2023. okt. 17. 15:02
 45/49 anonim ***** válasza:
84%
Hát azok alapján amit leírtál anyádról, egy kisállatot sem engedném, hogy képviseljen, nemhogy egy embert.
2023. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés!

Milyen értelemben nem vagyok gyerek? A gondolkodásban vagy miben?

Amúgy persze, hogy kicsit felnőttes vagyok, annak kell lennem. Ez van. Ilyen az élet sajna.

2023. okt. 17. 15:05
 47/49 A kérdező kommentje:

45.ös.

Jaaa értem.😅

2023. okt. 17. 15:07
 48/49 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag semmilyen értelemben, vannak emberek akik 25 évesen is otthon ülnek és rendelik a pizzát, 2 "fifa meccs" között, és úgy jön oda nekik a kaja, hogy gyakorlatilag csak a szobából kell kijönniük, és természetesen az összes kaja, és játék is apu pénzéből. Az felnőtt ember? Nem hinném.
2023. okt. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:

Van egy vicces story-m. Pár haverommal a suliból, szoktunk együtt bulizni (azaz összejárunk egymás lakásához havonta egyszer) és hülyülni, ilyesmi. Ha van időm én is megyek. Haver x mondta hogy “A” helyre kell menni. Felszálló és leszálló megállót is megadta. Haver Y mondta, hogy “valaki nem tud elvinni mert nem értem mit mondott X”.😐

Mármint bocs, de ha meg van adva, hogy honnan hova kell menni (konkrét pontos buszmegállók voltak megadva) akkor, hogy lehet valaki ennyire béna, hogy nem talál oda?😂😅

Én kb 10 éves korom óta egyedül megyek szinte mindenhova. Ő meg 15 (majdnem 16) évesen nem tud eljutni A-ból B-be.😂🤣 Ezt én sose értettem, hogy hogy lehet valaki ennyire béndzsa.

Na mindegy.😂

2023. okt. 17. 15:21
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!