Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám apukámat kisegít...

Hogyan tudnám apukámat kisegíteni pénzügyileg? 17/F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apum már nyár óta nem dolgozik, egyenlőre a nagymamám pénzeli, de ez már nem állapot.


Egyrészt apum már 2-3 éve is volt munkanélküli. Akkor másfél évig nem dolgozott, aztán egy évet “melózgatott”, majd most (nyár óta) ismét nem dolgozik.

Ki szeretném segíteni, mert nem jó érzés látni, hogy a jövőre hetvenet töltő nagymamám pénzeli apám, amikor ennek fordítva kéne lennie (tehát adott esetben apám pénzeli a nagymamám).

Két-három éve is sokat elkunyerált apum a mamámtól. (Ezt amint lett fix bevétele, vissza is fizette, az elkunyerált pénzt).

Apum jelenleg keres munkát, de az sokáig tart (az állítása szerint 2-3 hónap is akár). Szüleim külön élnek, anyum nem segít apámnak mert “már nem a férjem” indokkal nem ad neki, “oldja meg magának”, ő ezzel lezárta az ügyet. Én meg felhoztam anyumnak, hogy kisegítem apumat pénzzel, megyek diákmelózni vagy valami, de mondta, hogy “nem, te inkább tanulj”. Anyum nem tud sajna plusz melót elvállalni már most is 10-12 órázik (masszőr). De én akkor sem akarom hagyni ezt annyiban. Sokszor én vásárolok be otthon apumnak, magamnak főzök/csinálok kaját (azt a 3 ételt eszem amit meg tudok főzni/sütni magamnak), ha kell teregetek, ruhát mosok.

Szóval mit tegyek, esetleg, hogy tudnék apumnak segíteni, munkát találni magamnak stb…?

Ahogy néztem elvileg 18 éves korig, kell szülői beleegyezés ha valaki munkavállalói jogviszonyt akar magának. Tehát ha pénzért szeretnék dolgozni, akkor ehhez a szüleim beleegyezése kell. (?) Ez nem tudom mennyire van így, de én ezt olvastam.

Már pár hete nézem a profession.hu nevű oldalt, de ott nincs sok meló amit tudnék végezni, főleg a szemem miatt (gyengénlátóként nem emelhetek nagyon nehéz dolgokat, szóval a kemény/nehéz fizikai meló az kiesik a lehetséges munkakörök közül).


Valami tanács kéne, nem tudok senkihez se fordulni. Bocsi ha kicsit zavaros lett, nagyon szét vagyok esve fejben.


Köszi a tanácsokat/tippeket előre is!



2023. okt. 17. 00:00
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
82%
A legjobb szamodra az elnne ha külön élnél egyedül.
2023. okt. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 A kérdező kommentje:
31-es mert miért?
2023. okt. 17. 12:25
 33/49 anonim ***** válasza:
100%
Hát a amgad ura lennél és anyagilag sem ez lenne....
2023. okt. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 A kérdező kommentje:
Igazad van.👍🏼👍🏼
2023. okt. 17. 12:44
 35/49 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom, hogy ilyen emberek vesznek körül téged :(

31-esnek igaza van tényleg, érettségi után valahogy el kéne kerülni otthonról, mert te egy jó ember vagy, ők meg sajnos egy idő után lehet, hogy magukkal rántanának. Neked van esélyed egy rendes életre.

2023. okt. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 A kérdező kommentje:

29-es amúgy neked igazad van. Tényleg jó lenne ha fontos lennék nekik.😕 De nem (annyira) vagyok. Anyám azt várja tőlem, hogy jól tanuljak de ennyi. Néha ezt se. Nála sose tudod mi az elvárás. Amiért tegnap veszekedett, ma már nem zavarja stb…

Apámnak meg semmi elvárás. Néha izél a jegyek miatt, hogy így meg úgy. De aztán semmi. Aztán ismét mindegy neki az egész. 🤷‍♂️

2023. okt. 17. 13:02
 37/49 A kérdező kommentje:

35-ös, igen azt próbálom. Próbálok tanulgatni amennyire megy (tavaly négyes átlag voltam kb egész évben) szóval ja. Közgazdasági technikumban tanulok, szóval legalább lesz szakma is a kezemben az 5./13. év után.

Csak sajna idén lesz “ágazati vizsga” ami annyit tesz, hogy a szaktárgyakból az elmúlt két év egész tananyagát kell tudni, és ilyen vizsga ugyebár.😬🥶

Kemény lesz. Szóval próbálkozok az otthon apámnak segítés és a sulis teendőkkel valahogy lavírozni, hogy mindenre is jusson időm. Csak nehéz…

2023. okt. 17. 13:06
 38/49 A kérdező kommentje:
Illetve 31 és 35.-nek, hogy még csak tizedikes vagyok, szóval az még három év (minimum).
2023. okt. 17. 13:07
 39/49 A kérdező kommentje:

Illetve anyám azt is mondta, hogyha idén nem leszek 4.00es átlagú, akkor majd menjek dolgozni, ha nála (is) akarok lakni, vagy költözzek apámhoz, mert ő (anyám) nem akar majd eltartani engem és amint jövőre betöltöm a 18.-at akkor nem is lesz semmi kötelezettsége velem.🤷‍♂️☹️

Amúgy jelenleg ilyen heti váltásban élek a szüleimmel, egyik hét anya, másik apa. És anyám a “törvényes gondviselőm”. Mert ugye elváltak apummal még kiskoromban.

2023. okt. 17. 13:11
 40/49 anonim ***** válasza:
100%
Most látom hogy azt írtad, 17/F, én meg azt hittem, lány vagy, bocsánat. :D De így is érvényes, amit írtam (#25 voltam)
2023. okt. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!