Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Depresszió barát segítése...

Depresszió barát segítése pénzügyileg ha nekem se sincs sok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves vagyok fiú tanuló vagyok és jelenleg 11 edikes vagyok. 9 osztály óta minden osztondijt elrakok, hogy tudjak magamnak venni dolgokat, stb. Ekkor találkoztam az eggyik barátommal,Tudni kell róla, higy kolis, mert kb 300km re lakik a suli tol. 9. elején haza akart menni, de nrm tudott mert nemvolt rá pénze, és a családja sem segíti. mrg sajnáltam, adtam neki kereken 5000ft ot. Jól össze baratkoztunk stb. Eggyik nap írt, hogy kölcsön kérne pénzt, én mondtam neki higy, bocsi de nem tudok,erre olyanokat irt higy már nem akar létezni a vilagon(Tudtam higy nem hazudik, mert nagyon csendes volt, de tényleg, nagyon.) Adtam nrki hátha rz lett az utolsó. év vége felé már nrm volt csendes, mert sikerült kihoznom öt ebből a depressziós állapotból. Ez a pénz keregedes addig fajult, hogy 500k helyett jelenleg vagy 70K-m,11 év elejére. mostanában kész ideg, meet inkasszios a fiókja amióta nem adok neki pénzt, nemtud kaját se venni maganak, (Reggeli ebed vacsorat kap a koliba de neki ez kevess) de aza gond, hogy mivel jött ez az infláció, mrg aramelkedesek, ezért nem merek adni neki, mert akkor én járhatók pórul és a családom se gazdag. és ez az éhség kikesziti őt, ongylkos irassal ír rám, hogy ő senki mrg rossz ember mer kért tőlem stb stb. Amióta nrm adok pénzt neki azóta ilyen. Most nrmtudom hogy adjak e neki valamennyit, vagy hagyjam ezt a pénz utalást. Nemtudom, mert nem akarom hogy depresszióba megolje magát, de viszont magamat se hagyhatom prnz nélkül. Lekelett mondanom a jogsirol is, mert rn nekem nagy buntudatom lenne higyha megolne magát. Szerintetek mi lrnne a legjobb döntés? vagy eddig jó döntést hoztam? ha valamit nrm irtam lr tisztán, akkoor nyugodtan kerdezhettek

2022. okt. 21. 19:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Rossz döntést hoztál, nem kellett volna folyamatosan pénzelni. Jószívű vagy, de a barátod kihasznál. Zárd el a pénzcsapot. Ha 12.es, bőven dolgozhat is pár órát pl hétvégén. Jól értem, hogy 70ezerrel tartozik? Vagy 500 ezerrel? Nem volt világos.
2022. okt. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem baleknek néz, nem depis ez....
2022. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki pénzt. Segítettél amíg bajban volt, és ő hálából piócaként addig pumpálja ki belőled a pénzt, amíg csak tudja. Megtalálta a gyenge pontodat, hogy érzelmi zsarolással nyílik a pénztárca, te pedig bűntudatból fizetsz és szívod a fogad.

Állj le teljesen a pénzeléssel, és ne hagyd magad megvezetni semmivel. Az öngyilkossággal való fenyegetőzés csak duma, és ha mégis megtenné, annak sem te lennél az oka. Nem vagy felelős mások sorsáért, a sajátodért viszont igen, amit szépen lassan teljesen leépítesz.

És még csak nem is kölcsönt adsz (úgysem látnád viszont), ha szépen eltartasz egy másik embert, aki hülye lenne a jóból kiszállni és bármit kezdeni magával.

2022. okt. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
33%
Nope. A kérdező egy troll xd
2022. okt. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
az a gond, hogy én mint kis hülye adtam neki az elején pénzt. igaz jószívű voltam, de most. miatta mondhatok lr pár dologról. Nyáron jöttem rá hogy ezt bekene felyeznem, mert nem lessz jó vége és én járok pórul. már késő, de amugy sajnálom öt. már 9. óta ismerem, hetente beszélgetünk, jó haverok is vagyunk. Csak ő tanuló, kolis, nincs senki akire számíthat rajtam kívül. És ugye tartozasai id vannak emberekkel,bankkal stb. Már tényleg nem adok neki pénzt mer egy ével ezelőtt is mrg ígérte hogy viszzaadja, csam otthon 2 en vannak rajta kívül, akik munkanélküliek, saját maga tartja el az ő családját is. Kaját is csam hitelbe kap a kolitól. túl jószívű vagyok az a gond. de mostmár nem adok neki pénzt, mrg várom míg visszaadja, mert igaz nincs most sok pénzem mert a legtöbb részét oda adtam neki (kb300K). Most mrgprobálok ezen a(Túl) joszivusegemen javitani. Persze én elakartam volna mrnni diakmunkara, csak hát későn szóltam, így kimaradtam belőle és akkor talán nem nagyon bántam volna mrg ezt
2022. okt. 23. 17:31
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy tartozásokkal teli, kölcsönökből-adományokból élő, saját magán kívül még két munkanélküli embert fenntartó személytől soha nem vasalsz be 300 ezret, valószínűleg semmit. Ami addig nem is gond, míg te ezt segítségként nyújtottad és valóban rászorulók kapták, mert neked csak kis lemondás néhány kényelmi dologról, másnak lehet nagy segítség. Fontosabb, hogy igaz legyen, és ne csak kicsalják a pénzed mindenféle szomorú történeteket bemesélve.
2022. okt. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nem ő tartja el a családját, hanem te. Ne haragudj, de te nem jószívű vagy, hanem balek. Ezt a 300k-t el is könyvelheted veszteségként, de akár még is mondhatod neki, hogy addig ne kérjen tőled, amíg az utolsó forintig vissza nem fizette a tartozását. Meglátod, el fog tűnni. Egy dolog egy tényleg bajban lévőnek segíteni, a másik meg eltartani egy élősködő, lusta, munkakerülő bagázst.
2022. okt. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7# az eggyik nem tud dolgozni, mert szivével van valami, azt elfelejtettem odairni, de amugy igazad van
2022. okt. 23. 22:57
 9/17 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy átverne,mert 9. év elején mesélt a családjáról, hogy anyukája, nagymamaja meghalt, tesojanak szív elektelesege van, a másik nyugdíjas. És ezt mind az osztály elott mondta el amit nem hiszem higy egy hazug gyerek mesélne. sokan ismerik, minden szentmisen résztvesz mint pappnak a segítője(bocsánat nrm nagyon tudom kifelyrzni, mer nem vagyok nagyon ebbe a katolikus rangok ízében) , ő ilyen nagyon katolikus ember,nagyon kedves, nrm hiszem higy egy ilyen ember ilyet csinálna, ha mégis, nagyot rontana a hírnevén
2022. okt. 23. 23:05
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor kérjen segítséget az egyháztól.
2022. okt. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!