Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám apukámat kisegít...

Hogyan tudnám apukámat kisegíteni pénzügyileg? 17/F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apum már nyár óta nem dolgozik, egyenlőre a nagymamám pénzeli, de ez már nem állapot.


Egyrészt apum már 2-3 éve is volt munkanélküli. Akkor másfél évig nem dolgozott, aztán egy évet “melózgatott”, majd most (nyár óta) ismét nem dolgozik.

Ki szeretném segíteni, mert nem jó érzés látni, hogy a jövőre hetvenet töltő nagymamám pénzeli apám, amikor ennek fordítva kéne lennie (tehát adott esetben apám pénzeli a nagymamám).

Két-három éve is sokat elkunyerált apum a mamámtól. (Ezt amint lett fix bevétele, vissza is fizette, az elkunyerált pénzt).

Apum jelenleg keres munkát, de az sokáig tart (az állítása szerint 2-3 hónap is akár). Szüleim külön élnek, anyum nem segít apámnak mert “már nem a férjem” indokkal nem ad neki, “oldja meg magának”, ő ezzel lezárta az ügyet. Én meg felhoztam anyumnak, hogy kisegítem apumat pénzzel, megyek diákmelózni vagy valami, de mondta, hogy “nem, te inkább tanulj”. Anyum nem tud sajna plusz melót elvállalni már most is 10-12 órázik (masszőr). De én akkor sem akarom hagyni ezt annyiban. Sokszor én vásárolok be otthon apumnak, magamnak főzök/csinálok kaját (azt a 3 ételt eszem amit meg tudok főzni/sütni magamnak), ha kell teregetek, ruhát mosok.

Szóval mit tegyek, esetleg, hogy tudnék apumnak segíteni, munkát találni magamnak stb…?

Ahogy néztem elvileg 18 éves korig, kell szülői beleegyezés ha valaki munkavállalói jogviszonyt akar magának. Tehát ha pénzért szeretnék dolgozni, akkor ehhez a szüleim beleegyezése kell. (?) Ez nem tudom mennyire van így, de én ezt olvastam.

Már pár hete nézem a profession.hu nevű oldalt, de ott nincs sok meló amit tudnék végezni, főleg a szemem miatt (gyengénlátóként nem emelhetek nagyon nehéz dolgokat, szóval a kemény/nehéz fizikai meló az kiesik a lehetséges munkakörök közül).


Valami tanács kéne, nem tudok senkihez se fordulni. Bocsi ha kicsit zavaros lett, nagyon szét vagyok esve fejben.


Köszi a tanácsokat/tippeket előre is!



2023. okt. 17. 00:00
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező! Nagyon rendes vagy és mindig maradj ilyen!

Apukádnak lehet, hogy úgy kéne segítened, hogy a professionra őt regisztrálod és egyelőre nem magadat. Neked most tényleg a tanulásra kell koncentrálni, ne vedd a nyakadba apukád terhét, mert korán össze fogsz roppanni. Segíts neki munkát találni. Ideges lesz tőle? Az is egy jel.

Mamáddal tudsz erről beszélni? Vagy apukád tesóival, hogy valahogy hassanak rá? Kérj segítséget a felnőttektől. Kitartást neked!

2023. okt. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 A kérdező kommentje:

Apukám tesói is segítenek neki (támogatják pénzügyileg). Nem ideges ha melót kell keresni. Én úgy látom (persze ez nem biztos)

de mintha nem zavarná, hogy nincs melója. De mondom, ez csak egy tipp a részemről. Mamámmal nem tudok beszélni erről, nem akarom zavarni őt ezzel. Van elég dolga szegénynek.

Köszi, hogy kedvesen beszéltél velem, meg nem csak lehurrogtál.

2023. okt. 17. 10:28
 23/49 anonim ***** válasza:
87%
Ha már keresgélsz, nézelődsz munkalehetőség után, akkor inkább olyant keress, amit apád el tud végezni. Aztán írd fel neki, hogy hol, milyen címen, vagy számon érdeklődjön, s figyeld, mit tesz. Ha kapva kap a lehetőségen, akkor rendben, állj mellette, lelkileg támogasd, de ne anyagilag! Ha viszont azt látod, hogy nem kap a felkínált munkalehetőségen, akkor nem is érdemli meg a segítséget.
2023. okt. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
95%
Amúgy ahelyett, hogy megsértődnél, hogy senki sem érti, hogy miért te dolgoznál apádra 17 évesen, inkább ki kéne nyitni a szemecskédet, hogy mekkora csövesbánat az ember. Te meg állnál be inkább a sorba bohócnak, hogy levesz egy öregasszonyt, leveszi a testvéreit, ő meg cigizget meg vakargatja. Meg példálózol itt anyáddal, hogy ő se segít. Mi a lofszból, amikor így is 12 órázik, hogy legyen a gyerekének, mert erre a díszfszra nem számíthat? Te meg ahelyett, hogy anyád terhein akarnál segíteni, ezt a semmirekellőt akarod nyomni pénzzel tovább. Drága kenyér...
2023. okt. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
94%
Aranyos, hogy segíteni szeretnél apukádnak, de ne tedd. 17 évesen gyakorlatilag te akarod őt eltartani? Ne már... Nem is a nagymamádnak kéne őt pénzelni, keressen munkát. El is ismerted, hogy kényelmes neki munka nélkül, szóval komoly akadálya nincs, hogy dolgozzon, csak otthon tesped. Anyukáddal már nincsenek együtt, persze hogy ő nem neki pénzt adni, nem is az ő dolga. Én a helyedben biztos ragaszkodnék ahhoz, hogy keressen csak szépen munkát, nehogy már a kiskorú lánya pénzéből éljen, mert derogál neki dolgozni
2023. okt. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
94%
Miért nem az anyukáddal élsz?
2023. okt. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 A kérdező kommentje:

24es.

Mikor sértődtem meg? XD

És nyitva van a szemem, anyámnak nem tudok segíteni. 🤷‍♂️

2023. okt. 17. 11:22
 28/49 A kérdező kommentje:

26os. Azért mert hát vele se jobb, ő kicsit beszámíthatatlan, volt hogy kést tett a torkomnak egyszer. Amúgy is sokat veszekszünk, sokszor pofán vág, megrúg ilyesmi. Illetve idén 3szor volt öngyilkos kísérlete, én akadályoztam meg mindegyik alkalommal. De máskor meg tök kedves és elmondja, hogy jót akar nekem. Nála sose lehet tudni, hogy veszekedés lesz vagy sem.

Ezért nem élek anyummal.

2023. okt. 17. 11:26
 29/49 anonim ***** válasza:
67%
És kaparnál egy kis szeretetért, úgy tűnik. Használnak ezek csak téged. Az egyik olyan sérült, hogy beszámíthatatlan, a másik meg egy semmirekellő. Pont egymáshoz valók. És akkor az ilyenek nyomorítanak meg úgy egy kölyköt, hogy inkább menne dolgozni erre a szrházira, csak érezhesse magát fontosnak, mert segít. Hát, sajnálom, öcsi, hogy neked ez jutott.
2023. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 Kései Sirató ***** válasza:
100%

Kérdezd meg, hogy regisztráltatta magát munkanélküliként, azaz álláskeresőként (ez az új nevük a munkanélkülieknek), ha nem, akkor tegye meg! A járási hivatalnál kell ezt intézni és jó eséllyel kap álláskeresési járadékot, ami jobb a semminél.

Egy másik lehetőség, hogy az önkormányzatnál kérhet egyszeri rendkívüli települési támogatást. Ezeket vegye igénybe, mert ha valóban nincs jövedelme, akkor az utóbbira biztosan jogosult.

Beszélj vele, esetleg kísérd el ezekbe a hivatalokba! Ennyit tehetsz te, de dolgozni ne dolgozz helyette!

2023. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!