Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám apukámat kisegít...

Hogyan tudnám apukámat kisegíteni pénzügyileg? 17/F

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apum már nyár óta nem dolgozik, egyenlőre a nagymamám pénzeli, de ez már nem állapot.


Egyrészt apum már 2-3 éve is volt munkanélküli. Akkor másfél évig nem dolgozott, aztán egy évet “melózgatott”, majd most (nyár óta) ismét nem dolgozik.

Ki szeretném segíteni, mert nem jó érzés látni, hogy a jövőre hetvenet töltő nagymamám pénzeli apám, amikor ennek fordítva kéne lennie (tehát adott esetben apám pénzeli a nagymamám).

Két-három éve is sokat elkunyerált apum a mamámtól. (Ezt amint lett fix bevétele, vissza is fizette, az elkunyerált pénzt).

Apum jelenleg keres munkát, de az sokáig tart (az állítása szerint 2-3 hónap is akár). Szüleim külön élnek, anyum nem segít apámnak mert “már nem a férjem” indokkal nem ad neki, “oldja meg magának”, ő ezzel lezárta az ügyet. Én meg felhoztam anyumnak, hogy kisegítem apumat pénzzel, megyek diákmelózni vagy valami, de mondta, hogy “nem, te inkább tanulj”. Anyum nem tud sajna plusz melót elvállalni már most is 10-12 órázik (masszőr). De én akkor sem akarom hagyni ezt annyiban. Sokszor én vásárolok be otthon apumnak, magamnak főzök/csinálok kaját (azt a 3 ételt eszem amit meg tudok főzni/sütni magamnak), ha kell teregetek, ruhát mosok.

Szóval mit tegyek, esetleg, hogy tudnék apumnak segíteni, munkát találni magamnak stb…?

Ahogy néztem elvileg 18 éves korig, kell szülői beleegyezés ha valaki munkavállalói jogviszonyt akar magának. Tehát ha pénzért szeretnék dolgozni, akkor ehhez a szüleim beleegyezése kell. (?) Ez nem tudom mennyire van így, de én ezt olvastam.

Már pár hete nézem a profession.hu nevű oldalt, de ott nincs sok meló amit tudnék végezni, főleg a szemem miatt (gyengénlátóként nem emelhetek nagyon nehéz dolgokat, szóval a kemény/nehéz fizikai meló az kiesik a lehetséges munkakörök közül).


Valami tanács kéne, nem tudok senkihez se fordulni. Bocsi ha kicsit zavaros lett, nagyon szét vagyok esve fejben.


Köszi a tanácsokat/tippeket előre is!



2023. okt. 17. 00:00
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
75%

"Apád egy naplopó, semmirekellő, mihaszna, magát eltartató, dolgozni nem akaró, lusta ember, csak azt nem értem mit csinál akkor egész nap? Gondolom sört vedel és nézi. a TV-t."


Azért látatlanban ne dobállózzunk ilyenekkel, mert nem tudhatjuk.

Saját sztori: Az én édesapám végidolgozta az egész életét, aztán beütött a válság és ő is elvesztette a munkáját. Mivel már 50 felett volt, a kora miatt rengeteg helyen nem alkalmazták. Fél év telt el, mire melót talált onnan ment nyugdíjba is), addig tiszta depressziós volt. Úgyhogy ne ítélkezzünk elsőre.

2023. okt. 17. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 A kérdező kommentje:

10-es.

Tudom, hogy az, de attól még nekem nagy lelkiismeretem van sajna. Én is örülnék ha nem foglalkoznék ezekkel, de túl nagy empátiám van, hogy ne érezzem, hogy segítsek valakinek:/

2023. okt. 17. 08:12
 13/49 anonim ***** válasza:
100%
11-es vagyok. Kérdező, most arra értetted a válaszod, hogy naplopó (amit nem én állítottam), vagy arra, hogy depressziós?
2023. okt. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 A kérdező kommentje:

9-es. Azért mert az apám, és ha ő nem akar/nem tud, akkor nem hagyhatom, hogy a mamám pénzelje. Most én értem mit mondanak itt sokan, hogy nem nekem kell ezzel foglalkozni, de ha én nem fogok akkor ki fog? Anyám kifejtette, hogy nem fog. Ahogy a nagymamámat ismerem, ő a világ végéig elpénzelni apámat. Apám két tesója van, aki szóba jöhet de ők sem tehetik ezt örökké. Ha most apám ennyire izé, hogy nem akar melózni, felőlem ne melózzon, olyan értelemben, hogy nem az én dolgom, hogy mit tesz az életével, de legalább ne másokat “húzzon le” pénzzel.

Amúgy lehet, hogy rosszul gondolkozok nem tudom.🤷‍♂️ Épp ezért írtam ide, mert lövésem sincs, hogy mit tegyek.

2023. okt. 17. 08:18
 15/49 A kérdező kommentje:

13-as

Arra, hogy naplopó. Tényleg az.

2023. okt. 17. 08:19
 16/49 A kérdező kommentje:
11-es amúgy sajnálom, hogy ez történt veletek:-((
2023. okt. 17. 08:22
 17/49 anonim ***** válasza:
85%

11-es vagyok.

Köszönöm, mint írtam, apu azóta nyugdíjas, szóval semmi gond :).

Nagyon jószívű kis ember vagy, de ha apád tényleg naplopó és nem akar dolgozni, nem a te feladatod ezt megoldani. A nagymamád pedig nyilván tisztában van vele, mennyit bír pénzügyileg, ha nem akarná/tudná, nem támogatná, ez a saját döntése.

2023. okt. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:
Igazad lehet.👍🏼
2023. okt. 17. 08:43
 19/49 anonim ***** válasza:
96%
Nem értem, hogy miért hozod fel mindig anyádat, miért kéne neki segíteni? Elváltak. Nem tartozik felelősséggel egy felnőtt férfiért, akinek csak annyi baja van, hogy lusta. Nagyanyád sem igazán, de gondolom ő nevelte ilyen mihasznának. Te jó gyerek vagy, de ne legyél már veréb, légyszi. A pofámról lesülne a bőr, ha a tizenéves gyerekemnek azon kellene gondolkodni, hogy hogyan menjen dolgozni, hogy eltartson! Nem is tudom, hogy mit érez az ilyen. Ha nagyon rossz lenne neki, menne gyárba, menne gyorsétterembe, vagy simán, mosogatni, de nem. Szeretik mondani az emberek, hogy nincs munka, de van, csak általában ami rögtön van, az szar. De még mindig inkább jár az ember interjúra biztos munka mellől, minthogy a nyugdíjas anyja pénzelje. Hogy nem szégyelli magát... És még cigizik is.
2023. okt. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

Akkor veréb vagyok 😂😂🤣🤣

Amúgy nem tudom, miért hozom fel anyámat én se.

2023. okt. 17. 09:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!