Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvált szülők gyermekei:...

Elvált szülők gyermekei: mennyiben éreztetek hátrány vagy előnyt abból, hogy a szüleitek elváltak és az ebből adódó életmód változatossága miatt?

Figyelt kérdés

2023. okt. 20. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
10-es vagyok: ezt így visszaolvasva nagyon keserűen hangzik. :D Oké, egy elég brutális csomagot kaptam a szüleimtől útravalóként, és folyamatosan kell ezek miatt csomó mindenen dolgoznom magammal kapcsolatban, meg sok problémám volt ebből, de anyuval többek között azért is sikerült rendbetenni a kapcsolatunkat, mert felnőttként nyilván megérti az ember, hogy mit miért tett és hogy milyen iszonyatos meló volt minket felnevelnie így, nagyon sok mindent feláldozott értünk, meg azért ezekkel együtt is van sok boldog emlékem is a gyerekkoromból, de ezzel együtt sajnálom, hogy nem egy sokkal nyugisabb, kiegyensúlyozattab gyerekkorom volt. A másik, hogy ilyen kezdőrúgással is kitűnő érettségim volt, fősulit végeztem, nyelvet tanultam, éltem-dolgoztam 4 évet Londonban, egészen jó karrier áll mögöttem, és sok bukkanóval együtt a párkapcsolataim is szerencsések voltak, most boldog házasságban élek. De sokszor eszembe jut, hogy vajon hol tartanék, ha nem ilyen indulótőkét kapok (szó szerint anyagi, de főleg érzelmi értelemben is)... :)
2023. okt. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Előnyt: Semmit. Nem szívesen emlékezem vissza a gyerekkoromra. De ha nagyon mondani kell valamit kettő dolog jut eszembe:


1) Mindent magamnak kellett megoldanom, így hamar önálló lettem. Mindezt abban a világban, ahol sok huszon meg harminc éves még mindig egy nagy gyerek.


2) Születésnapkor és karácsonykor kétszer kaptam ajándékot.


Hátrányt: Ha egy pszichológus alaposan kikérdezne, biztos vagyok benne, hogy hosszasan tudná ecsetelni, hogy mekkora érzelmi roncs lettem. Mondok egy példát, ami garantáltan nem egészséges dolog: Mai napig meglepődök, ha másoknak nem teljesen érdektelen a létezésem. Például amikor kiderült, hogy a munkahelyemen nem vagyok csak úgy helyettesíthető, ha elmegyek onnan. Vagy emberi kapcsolataimban ha valaki megfogadja a tanácsomat, valakit véletlenül megbántok, vagy örömet okozok valakinek. Ilyenkor mindig kínosan érzem magam, és nem akarom, hogy "fontos" legyek. Mint amikor színpadon lámpalázas valaki, mert őt figyelik.

2023. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az őszinte válaszokat tényleg nagyon sokat tanultam belőlük.
2023. okt. 21. 10:24
 14/14 A kérdező kommentje:

9. Szuper történet. Nálam a "van remény" típusú sztori fiókba kerül.

Egy ilyenhez volt szerencsém, amikor a nőnek teljesen normális volt elvált férjjel a kapcsolata és azt is mondta hogy ha szerette és becsülte értékeit 10+x éven keresztül, akkor azért mert elváltak még lehet normális baráti a kapcsolata: összejárnak és nem kell utálnia és ellene nevelnie a gyerekeket.

2023. okt. 21. 10:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!