Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok, ha nem szólna...

Kiakadnátok, ha nem szólna erről az egyetemista gyereketek?

Figyelt kérdés

Ti tartjátok el félig meddig. Jelenleg enyhébb anyagi gondja van a családnak, így abban állapodtatok meg, hogy az ösztöndíjával beszáll a saját költségeibe(ami tulajdonképpen a fele költséget kifutja), a többit pedig ti fizetitek. Belefér, de azért meg kell gondolnia neki is, meg nektek is, hogy mire költötök, tehát jó lenne, ha vigyázna a cuccaira mondjuk.

Na a kollégiumba másfél hónap után ő eltört valami saját eszközt, amit minden nap használt, ti vettétek neki. Valami 5-7 ezer forintos tételről van szó egyébként. Na ő ahelyett, hogy szólt volna nektek, hogy eltört, ráadásul másfél hónapot élt meg az a dolog, rendelt egy új tök ugyanolyan cuccot, mondván, hogy ha majd hazaviszi év végén, akkor ne tűnjön fel nektek még véletlenül se, hogy az "eredeti" már nincs meg.

Ezt onnan tudnátok meg, hogy a család eddig közösen használt egy fiókot azon az oldalon, ahonnan rendelte, és megláttátok a rendelési előzmények között azt a tételt dátummal együtt.


2023. okt. 25. 18:38
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
4%
Onlyfansoznèk vagy valami ha ekkora csöves lennèk
2023. okt. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
93%
nem tök mind1? :-D hogy uj vagy a regi cucc van nala. ezen buksz ki? szegeny gyerek.
2023. okt. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
57%
7000 ft-os akarmin akadtok fenn?? az kb 3 sajtos pogacsa manapsag. örülj hogy rendelt maganak es kifizette
2023. okt. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
92%
#15 Ha anyagilag függsz tőle nem tudod csak úgy lexarni a véleményét a te anyagi dolgaiddal kapcsolatban, mert ha rájön az agymenés, és kevesebb pénzt ad mondjuk, az téged is érint.
2023. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
34%
Kiakadnék, hogy ilyen sárkánynak képzel. Nem vagyok az.
2023. okt. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
7%

"Ha anyagilag függsz tőle nem tudod csak úgy lexarni a véleményét a te anyagi dolgaiddal kapcsolatban, mert ha rájön az agymenés, és kevesebb pénzt ad mondjuk, az téged is érint."

Egy felnőtt ember csak addig függ egy másik felnőtt embertől anyagilag, ameddig akar.

2023. okt. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

20 éve voltam egyetemista, akkoriban ugye még nem volt mindennapos, hogy rendeltünk dolgokat. De ha tönkretettem, eltörtem, elvesztettem akkoriban valamit, akkor általában ugyanolyat vettem helyette, mert ugye már előszörre is a legolcsóbbat vettem. Anyáméknak meg azért nem szóltam volna, mert biztos nem ez volt a legizgalmasabb dolog, ami a héten történt velem, szóval simán el is felejthettem.

Ha meg anyámék rájöttek volna, akkor nagyjából a következő párbeszéd lett volna:

- Eltörted?

- El.

- De béna vagy.

- Két ilyen kétbalkezes szülő gyerekétől mégis mit vártál?

2023. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap használta az eszközt, akkor egyértelmű, hogy kellett egy új. Mi változott volna, ha szól a szülőknek, hogy eltört? Úgyis az lett volna a válasz, hogy rendelj kisfiam egy újat, hiszen kell. Ugyanaz az eredmény, nem is értem a drámázást.

Inkább az a meglepő, hogy egy 5-7 ezer forintos vacak eltörése miatt ennyire kell rettegni a szülők reakciójától. Igen, pénz az is, de mindenkivel megesik, hogy figyelmetlenségből eltör valamit.

2023. okt. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
97%
Ne szórakozzunk már! 7000 Ft -os dologról van szó. Dehogy akadnek ki. Eltört eltört.
2023. okt. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
97%

Én eleve nem teremtenék olyan helyzetet, hogy a gyerekemnek hazudgálnia vagy titkolóznia kelljen.

DE! Ha már így esett, leszarnám, akkora gondja azért csak nincs a családnak, hogy 7e Ft földhöz vágjon bárkit is.

2023. okt. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!