Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kiakadnátok, ha nem szólna...

Kiakadnátok, ha nem szólna erről az egyetemista gyereketek?

Figyelt kérdés

Ti tartjátok el félig meddig. Jelenleg enyhébb anyagi gondja van a családnak, így abban állapodtatok meg, hogy az ösztöndíjával beszáll a saját költségeibe(ami tulajdonképpen a fele költséget kifutja), a többit pedig ti fizetitek. Belefér, de azért meg kell gondolnia neki is, meg nektek is, hogy mire költötök, tehát jó lenne, ha vigyázna a cuccaira mondjuk.

Na a kollégiumba másfél hónap után ő eltört valami saját eszközt, amit minden nap használt, ti vettétek neki. Valami 5-7 ezer forintos tételről van szó egyébként. Na ő ahelyett, hogy szólt volna nektek, hogy eltört, ráadásul másfél hónapot élt meg az a dolog, rendelt egy új tök ugyanolyan cuccot, mondván, hogy ha majd hazaviszi év végén, akkor ne tűnjön fel nektek még véletlenül se, hogy az "eredeti" már nincs meg.

Ezt onnan tudnátok meg, hogy a család eddig közösen használt egy fiókot azon az oldalon, ahonnan rendelte, és megláttátok a rendelési előzmények között azt a tételt dátummal együtt.


2023. okt. 25. 18:38
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
97%

"mondván, hogy ha majd hazaviszi év végén, akkor ne tűnjön fel nektek"

Még egy ilyen rosszindulatú feltételezést....

Az fel se merül, hogy 1, mert az volt jó árban, 2, az tetszett neki, 3, az már bevált és ugyanolyat akart... nem pedig átverni?

Szomorú ez a sztori mindenhonnan nézve.

2023. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
89%

#26 Vicces vagy.

Elvileg ja, tényleg addig függ, ameddig akar. Csak ha nappalis valaki (ha koliról beszélünk, akkor 99%, hogy nappalis), akkor limitáltak a lehetőségei a melóra. Hétköznap lehet nem összeegyeztethető a meló az órarenddel, akkor kb baxhatod. Melóra hivatkozva nem kapsz egyéni tanrendet többnyire, ha meg olyan szakon vagy, ahol nem többségében katalógus nélküli, utólag feltöltött anyagos előadásod van, akkor máris nem tudsz azzal ügyeskedni, hogy nem jársz be, mert limitálva vannak a hiányzásaid. Marad a hétvége, ami meg hát... Hétvége. Nehezebben kapsz melót, mert mindenki akkor ér rá, több közül tudnak válogatni. Levelezőre meg nem tudsz pikk-pakk átmenni, sőt, lehet meg se éri átmenni, mert mondjuk intézményen belül nincs, máshol meg ehet a fene a kreditelfogadtatáson, dobod is ki az állami féléveid, ha emiatt csúszol.

Meg alapból egy párezres tételről beszélünk. Kigazdálkodható. Nem értem miért kéne a szülőnek ezen kiakadnia, ha tőle egy fillérrel nem kért többet a gyereke.



Most ha belegondolok, hogy mik voltak nekem az ilyen árú cuccaim, amiket rendszeresen használtam, akkor ilyenek, hogy hajszárító, hajvasaló, vízforraló, pendrive, a netkábelemhez tartozó usb átalakító és kb ennyi. Mind olyan, hogy el lehet lenni nélküle, de sokkal kényelmesebb, ha van. Ha tényleg gázba lettem volna, kihagyok egy bulit, vagy kicsit lefaragok a nasiból, esetleg olcsóbb kajákat veszek (anno volt egy-egy olyan eset, hogy nagy buli előtt egy hétig napi 3 zacskós levesen éltem, hogy több pénzem legyen szórakozni).


Meg én pl alapból sok hetente jártam haza. Minek mondtam volna otthon, hogy eltört a mit tudom én, hajszárítóm? Ha anyám venne újat, még vagy egy hónap mire használno tudnám, holott nyilván szükségem van rá. És mivel kb a legolcsóbb bevált cuccokat használtam, nyilván olyat vennék újra, amit szerettem használni, nem kísérleteznék újakkal, ha már neten rendelek. Őt nem érinti az egész, annyira nem izgalmas sztori. Nem említésre méltó, ha plussz költséget se csináltam neki. Azért meg biztos meg nem írtam volna, hogy aztán évekig minden vitánál hallgassam, hogy milyen xar xemét gyereke vagyok, hogy nem becsülöm meg a cuccaim.

2023. okt. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
97%

Engem most már érdekelne a kérdező megfejtése. Ugyanis részemről szabad a gazda, nem tudom, min is kéne itt kiakadni.

Hogy eltörte?

Hogy nem vallotta be?

Hogy önállóan pénzt költött?

Hogy titkolta az egészet?

2023. okt. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
100%
A neten látom, Jóska, hogy eltörött a poharad, és pótolni szeretnéd. Jó lenne, ha találnál még egy olyat, amit szerettél.
2023. okt. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
0%

"ha nappalis valaki (ha koliról beszélünk, akkor 99%, hogy nappalis), akkor limitáltak a lehetőségei a melóra"

Mint minden felnőtt embernek, hiszen senkinem sem csöppen csak úgy az ölébe az álommunka álomfizetéssel.


De sehol sincs kőbe vésve, hogy

1. egyetemre kell járnod

2. most azonnal kell egyetemre járnod.


Ha fontosabb, hogy anyagilag független legyél a szülőktől már most, akkor

- lemondhatsz az egyetemről és elmehetsz dolgozni teljes állásban akár holnaptól

- elhalaszthatod az egyetemet, hogy majd akkor menj, amikor már van rá saját félretett pénzed

- vehetsz fel banki kölcsönt és járhatsz abból egyetemre

- kérhetsz kölcsön ismerőstől, baráttól, más rokontól (hogy ne a szülőktől függj)

- stb.


Az a lényeg, hogy felnőtt emberként mindenki szabadon dönt arról, hogy kitől akar függni meg kitől nem, nem tolhatja át a döntés felelősségét másra.

2023. okt. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
95%

#35 Jó, takarodj már az egyetemre járásról való okoskodásoddal. Nem ez volt a kérdés, full irreleváns bullshitelés.

Most szerinted az a normális, hogy ha valakit támogatnak a szülei egyetem alatt, akkor az számoljon be arról, hogy abból az 5-7 ezer forintból evett 1-3 ebédet a legolcsóbb menza/étterem helyen, vagy vett egy mit tudom én mit, amire ki kellett gazdálkodni a fix összegből? Nonszensz. Szülőként tök mindegy, hogy mire ment el, ha nem kért még több pénzt tőle a gyereke.

2023. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
96%
Szomorú lennék, hogy ilyen hülyeség miatt úgy érzi, hogy titkolóznia kell
2023. okt. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
0%

"szerinted az a normális, hogy ha valakit támogatnak a szülei egyetem alatt, akkor az számoljon be arról, hogy abból az 5-7 ezer forintból evett 1-3 ebédet a legolcsóbb menza/étterem helyen, vagy vett egy mit tudom én mit, amire ki kellett gazdálkodni a fix összegből? Nonszensz."

Ha szerinted nonszensz, akkor nem mész bele, hogy ilyen feltételekkel támogassanak, hanem inkább eltartod saját magadat.

Van, akinek az ilyen feltételek kisebb gondot jelentenek, mint az, ha saját magát kell eltartania felnőtt ember létére.

Ezek a választási lehetőségek. De nem kényszer egyik variáció sem.

2023. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
89%

én ott akadtam el, hogy az "enyhe anyagi gondok" és az "5-7000-es cucc" rohadtul üti egymást.


Ha nem telik egy 7 ezres cuccra, az komoly anyagok gondokra utal.

Ugyanakkor enyhe anyagi gondok kifejezést én nem is tücsök hova tenni. Most vagy van anyagi gond, vagy nincs. Szőrszálhasogatás a javából.

Tuti a szülő írta ki a kérdést, még mindig bele akar szólni a gyerek életébe, ez a tipikus "én jobban tudom" hozzállás.

2023. okt. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
12%
Tücsök! Szarkazmus.
2023. okt. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!