Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért triggelődik be apám az...

Miért triggelődik be apám az unokatestvérem neve hallatán?

Figyelt kérdés
Apám mindig is az unokatestvéremet bálványozta. Engem, a saját lányát semmibe vett. Ezen túl jutottam, nem érdekel hogy nem szeretett apám sosem. Gyerek korom óta lehúzott, mármint a jó képességeimet észre sem vette, és olyan negatív dolgokat látott a személyiségembe amilyen sosem voltam. Az unokstestvéremet viszont a semmiért az egekig msgasztalja, annak ellenére, hogy pont ő az, akiben azok a negativ dolgok vannak, amiket bennem lát. Lényeg, hogy addig fajult a dolog, hogy konkrétan összekevert az unokatesómmal. Olyan dologgal vádolt, amit az unokatestvérem tett, az pedig negstív rossz dolog. Finoman normálisan mondtam neki, hogy összekevert xy-al (unokatesóm nevét mondtam) Ahogy meghallotta a nevét, azonnal örjöngve ordibált, hogy soha többet ne vegyem a számra a nevét, és hogy ki ő nekem, mi közöm hozzá? Mondom az unokatestvérem! Erre: soha többet ne vedd a szádra a nevét! Csak lestem. Teljesen tabu téma unokatesóm, és apám kb betegesen védi betegesen imádja, de még anyámnak is megtiltotta azt is, hogy kérdezzünk róla! Olyan szinten védi apám unokatestvéremet, hogyha a nevét meghallja tőlem vagy anyutól, kikel magából és vadállat lesz! Miért védi ennyire, és miért triggerelődik be ennyire?
2023. okt. 26. 23:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/72 A kérdező kommentje:
Keresem a megoldást, illetve jogilag anyut nem tudja kitenni a lakásból csak úgy, mert anyunak is része van a lakásban. Én is itt lakom és ide vagyok bejelentve. Egyetlen egy tulajdonom van nekem, amit anyai agú nagypapamtól örököltem, egy garázs, ami eddig ki volt adva. Eladom azt, annyival is előrébb fogunk tartani anyuval anyagilag. De hogy anyut nem rakhatja ki csak úgy, az biztos. Anyu is tulajdonosa a lakásnak.
2023. okt. 27. 12:44
 42/72 anonim ***** válasza:
100%
Az apad az unokatestvered anyjaba szerelmes a mai napig, ezert a cirkusz, amint meghallja a nevet. Megeri a penzet mindketto!
2023. okt. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/72 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló szituáció volt nálunk is, ami a történet első felét illeti. Az azért volt, mert apám rá volt gerjedve az unokatesómra (meg egyébként rám is) már kislány korunkban. (Unokatesómmal egyidősek vagyunk, 2 hónap van köztünk.)


Amikor hallottam valami szexszel kapcsolatos dolgot tévében, amiről természetesen fogalmam sem volt, hogy micsoda és megkérdeztem, hogy "Ez mit jelent?" - apám mindig benyögte vigyorogva, hogy "Bezzeg az <unokatesóm neve> tudná!" És 5-6-7 évesek lehettünk, amikor ő már ilyeneket gondolt.


Nyilván unokatesóm sem tudta ezeket ennyi idősen, csak apám belefantáziálta. A másik hasonló elem, hogy engem is lépten nyomon megalázott és megnyomorított nőiségemben. Elmondott minden utcasarokra való, büdös k.rvának úgy, hogy még szűz voltam és egyébként baromi szorongó, introvertált. Amit az unokatesómba belefantáziálva "tüzesnek" (<- az ő szavai) és vonzónak talált, azt bennem tiporta és köpködte (ha megvolt bennem, ha nem).


A lényeg az, hogy beteg elme az én apám is, ahogy a tied is. És sajnos szabadon flangálhatnak a társadalomban, mert iszonyú szar a jogrendszerünk, a család- és gyermekvédelem pedig egyenlő a nullával. És emellett ott van ugye a közönyös, a fejét homokbadugó társadalom, melynek felnőtt tagjai képtelenek ilyen helyzeteket megfelelően kezelni. ÉS! még ha tudnák is kezelni, az igazság- és jogrenszer sajnos nincs felkészítve, felvértezve és főleg felhatalmazva arra, hogy a beteglelkű és elméjű férfiakat gyorsan és hatékonyan kivonja a társadalomból.

2023. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/72 A kérdező kommentje:
Már túl vagyok egy idegrángasos illetve izomrángásos pánik rohamon. Most éppen arra akar kötelezni hogy kérjek bocsánatot! De miért? Semmit nem tettem! Ha nem kérek bocsánatot, nem alázkodom meg, akkor meg anyut fogja bántani. Anyu biztonsága rajtam múlik. Teljesen kész vagyok idegileg.
2023. okt. 27. 15:11
 45/72 anonim ***** válasza:
83%
#44 Hívd a rendőrséget. Ha nem teszed, rátok hívom én. Ip cím alapján lenyomozhatók vagytok.
2023. okt. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/72 A kérdező kommentje:
Van rendőr barátom. Beszeltem vele már régebben is. Azt mondta amig vér nem folyik, nem avatkoznak nem abatkozhatnak be.
2023. okt. 27. 15:21
 47/72 A kérdező kommentje:
Ez a magyar családvédelem. Lelkilek terrorizálni bűntetlenül lehet.
2023. okt. 27. 15:22
 48/72 anonim ***** válasza:
100%
#47 Ha nem hívod ki a rendőröket, ahogy kértem, akkor persze, hogy lehet. Különben honnan tudnák, hogy segítségre van szükséged?
2023. okt. 27. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/72 anonim ***** válasza:
82%
Lehet az is eleg lenne apadnak, ha ket jaror megjelenik a haznal, s megkerdezik, h minden rendben van-e.
2023. okt. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/72 anonim ***** válasza:
100%
#49 Én is ezt magyarázom neki privátban. Az én apámnak elég volt arra, hogy örökre befogja a pofáját és meghúzza magát.
2023. okt. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!