Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért triggelődik be apám az...

Miért triggelődik be apám az unokatestvérem neve hallatán?

Figyelt kérdés
Apám mindig is az unokatestvéremet bálványozta. Engem, a saját lányát semmibe vett. Ezen túl jutottam, nem érdekel hogy nem szeretett apám sosem. Gyerek korom óta lehúzott, mármint a jó képességeimet észre sem vette, és olyan negatív dolgokat látott a személyiségembe amilyen sosem voltam. Az unokstestvéremet viszont a semmiért az egekig msgasztalja, annak ellenére, hogy pont ő az, akiben azok a negativ dolgok vannak, amiket bennem lát. Lényeg, hogy addig fajult a dolog, hogy konkrétan összekevert az unokatesómmal. Olyan dologgal vádolt, amit az unokatestvérem tett, az pedig negstív rossz dolog. Finoman normálisan mondtam neki, hogy összekevert xy-al (unokatesóm nevét mondtam) Ahogy meghallotta a nevét, azonnal örjöngve ordibált, hogy soha többet ne vegyem a számra a nevét, és hogy ki ő nekem, mi közöm hozzá? Mondom az unokatestvérem! Erre: soha többet ne vedd a szádra a nevét! Csak lestem. Teljesen tabu téma unokatesóm, és apám kb betegesen védi betegesen imádja, de még anyámnak is megtiltotta azt is, hogy kérdezzünk róla! Olyan szinten védi apám unokatestvéremet, hogyha a nevét meghallja tőlem vagy anyutól, kikel magából és vadállat lesz! Miért védi ennyire, és miért triggerelődik be ennyire?
2023. okt. 26. 23:02
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/72 A kérdező kommentje:
Nem őt ez nem tartja vissza! Idegenek előtt teljesen másmilyen! Volt hogy a haverjai szoltak neki hogy hogy beszél velem, azota előttük nem teszi, de a 4 fal közt fokozta a verbális bántalmazást.
2023. okt. 27. 15:37
 52/72 A kérdező kommentje:
Az embereket maga mellé állítja, és minket anyuval állít be a gonosznak, magát pedig mártírnak!
2023. okt. 27. 15:38
 53/72 anonim ***** válasza:
100%
#51 Pontosan ugyanilyen volt az én apám is! A haverok véleményét is lesz.rta! Rá lett hívva a rendőrség, elterjedt a faluban, hogy ki lett hívva a Lacira a rendőr, a következő sarkon persze már úgy ment tovább, hogy bevitték a Lacit a rendőrök... Másnap elment a kocsmába, ahol szembesült az emberek reakcióival, azóta alig teszi ki a lábát a házból. Minket meg békén hagy.
2023. okt. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/72 anonim ***** válasza:
100%
#52 Nálunk is így volt. Pontosan ugyanígy volt. És a magyarázkodás és kibúvó keresés helyett miért nem hívod ki inkább a rendőröket apádra? Miért?
2023. okt. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/72 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy nagyon köszönöm nektek hogy így ismeretlenül itt vagytok velem. Segít, és köszönöm! Rosszul érzem magam fizikailag is, néha rám jön a pánikroham, a halálfélelem, a megsemmisülés érzés, és megint rám rakta a felelősséget, hogy rajtam múlik anyukám biztonsága. Alázkodjak meg, kérjek bocsánatot olyanért amit meg sem tettem!
2023. okt. 27. 15:43
 56/72 A kérdező kommentje:
54 mert mondtam beszéltem rendőr barátommal, és azt mondta amit írtam. Plusz ahogy mondtam apámnak az csak olaj a tüzre. Anno ököllel vert engem meg anyut is! Volt hogy én álltam anyu elé, hogy ne őt bántsa. Verni már nem ver minket, de a lelki terror, a totális kontroll az megmaradt, és mivel fizikai nyoma nincs ezeknek, ezért nem bizonyítható. Apámnak az apja volt ilyen!
2023. okt. 27. 15:45
 57/72 anonim ***** válasza:
100%

#56 A rendőrbarátod is elmehet a p.csába. Azzal, hogy ráhívod a rendőröket, te nem veszíthetsz semmit. Apádnak kizárt, hogy olaj a tűzre, mert az ilyen férgek csak otthon a négy fal között "fasza csávók", kifelé az kell nekik, hogy az emberek jót gondoljanak róluk.


De mindegy, én itt feladom. Ha nem akarod megoldani a problémát, hát nem oldod meg. Én ennyit tudtam segíteni.

2023. okt. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/72 A kérdező kommentje:
Én olyan fáradt vagyok idegileg, érzelmileg a folyamatos készenlét érzestől (mikor kell védenem magam vagy anyut) hogy egyszerűen nincs már erőm kb semmire semmihez sem. Totálisan kimerít lemerít. Reggelente felkelni is alig megy, ébredes után kb 20 perccel máris stresszben vagyok, nappal is végig, de apam előtt nem mutatom sem a félelmet sem a stresszt, mindig önuralommal reagálok a provokációira, de ez is olaj a tűzre. Ha megvédem magam az is az. A szívem kb kiesik a helyéről. Apám örjöng, én meg semmi jelét nem mutatom neki a félelemnek, de belül nagyon érzem.
2023. okt. 27. 15:49
 59/72 anonim ***** válasza:
100%
NANE?
2023. okt. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/72 A kérdező kommentje:
57 így van pont azt mondom ha elmennek a rendőrök és ott marad a 4 fal, akkor fokozza a bántalmazást bosszúból!
2023. okt. 27. 15:50
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!