Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bocsánat, de valahová ki kell...

Bocsánat, de valahová ki kell írnom. Egész életemben szenvedtem amiatt, hogy édesanyám jobban szerette a húgomat mint engem. Nem vagyok már fiatal, de mai napig megvisel. Hogyan tudnám ezt feldolgozni?

Figyelt kérdés
Normális, rendes családból származom. Ketten vagyunk testvérek, mindketten már 40 felett. Napi szinten tartjuk a kapcsolatot viberen, telefonon, de mai napig megvisel, hogy édesanyám mennyire pozitívan reagál a húgom üzenetére az enyémhez képest. Ez az érzés végig kísérte a gyerekkoromat sajnos, és a mai napig megvisel ha kicsit labilisabb állapotban vagyok. Tudom, hogy tudományosan kimutatott tény, hogy egy anya nem mindig tudja egyformán szeretni mindkét gyermekét, ráadásul én érzékenyebb is vagyok mint a húgom, de egyszerűen nem értem miért nem tudom ezt feldolgozni felnőtt fejjel.
2023. okt. 31. 19:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Hanyagold a kapcsolattartást. Ha mindig negatív élemények érnek (dícsérik a húgodat) és ezt az anyád nem éri fel ésszel, akkor érd fel te. Mi a fenének kell egy 40 múlt nőnek az anyjával naponta beszélni?
2023. okt. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Ez azért egy komoly lelki seb, még akkor is, ha nem fajult el addig, hogy pl egymás ellen fordított vagy direkt szivatott volna.



Nekem is ilyesmi van, anyám nem csinált semmi ilyen abúzív játszmát, de kettõs mérce volt mindig is.


Nekem 18 évesen ki kellett repülni, és magamnak megkeresni az elsõ lakbérre a pénzt.



A tesómnak a feneke alá toltak egy albérletet, amit évekig anyum fizetett, aztán a tesóm szép lassan átvett, de a mai napig, 30 felett viszi neki az ételhordókat...nekem már a gimiben nem csomagolt senki semmit.



De igazából én ezt azzal nyugtáztam, hogy emberi kapcsolatokat nem lehet erõltetni. Majd ha idõs lesz, én is így állok hozzá, a tesóm meg odateheti magát.

2023. okt. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Sokszor felfogadtam, hogy háttérbe vonulok, mert fájt amit érzek …. De a a szüleim idősek, 80 évesek, nem szeretném hanyagolni, dehogy, , szükségük van mindkét gyerek támogatására ebben a korban, hiszen magukhoz képest a legjobb tudásuk szerint neveltek fel.
2023. okt. 31. 20:11
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Miért, egyébként van igényük rá, hogy te menj? A tesó hol van ebben a képben, õ is látogat, támogat?



És nem, nem arra gondolok, hogy 100%ban mosd kezeidet és hagyj ott csapot-papot.

Csak mondjuk nem te leszel az, aki magához veszi a demens szülõt meg pelenkázza.

A húgod az aki elsõ sorban napi szinten ott van, te meg idõnként elviszed õket sétálni, kávézni, legjobb tudásod szerint?

2023. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Mindketten távol vagyunk tőlük sajnos. Én 600 km-re, húgom 1.300 km-re. Egyáltalán nem szeretném megszakítani a kapcsolatot velük, bármennyire fáj is a reagálása a viber üzenetekre. Amúgy én mai napig többet teszek értük, van egyfajta megfelelési vágy is, ami gyerekkorom óta elkísért.
2023. okt. 31. 20:33
 6/25 anonim ***** válasza:
95%

Ennek több oka lehet.

Lehet hogy a húgod kicsi korától pozitívabban reagalt anyádra, bújósabb volt, mint te.

- jobban hasonlított valakire, akit anyad szeret vagy önmagára

- anyád élvezi ezt, hogy te szenvedsz, es hogy egymas ellen játszik ki titeket. Ezek szerint nárcisztikus személyiség zavara van.

Szülőnek az a kötelessége, hogy úgy nevelje gyerekeit, hogy szeressék egymast es ne kompetíció legyen köztük.

Sajnálatos, hogy így érzel. De amit érzünk, az általában úgy is van

2023. okt. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%
Én már azt sem értem, hogy honnan látjátok azt, hogy kinek hogy reagál az üzenetére?
2023. okt. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
87%

Nekem kicsi gyerekeim vannak és anyaként szólok hozzá. Az elsőszülött gyerekemmel mindig kritikusabb vagyok, mert ő az elsőszülött, ő mindig meglep, pozitív és negatív értelemben. (Nyilván nekem csalódást is okoznak a vele megélt kudarcok, és hiába igyekszem ezeket lerendezni, biztosan nem tudom tökéletesen nevelni őket.)


A kisebbik már általában nem okoz meglepetést, mert bármi történjen is vele, azt már egyszer átéltem a múltban. Egyébként nem mindig könnyebb emiatt a másodikkal, mert eleve a lét gyerek nagyon más és ezért másképpen is reagálnak a dolgokra.


Nem tudom alátamasztani szóval csak úgy leírom és ha elhiszed, elhiszed, ha nem, akkor nem, de én nem jobban vagy másképpen szeretem az egyik gyerekemet a másiknál, vagy nem vagyok a fiatalabbal szándékosan megengedőbb, csak amit már az egyikkel kipróbáltam és működött azt preferalom a másiknál is. Az elsőnél mindig bénáztam. Túlféltettem.


A sors fintora, hogy a nagyobb gyerekem nem igényli annyira a testi közelségét, nem bújós, olyan mint egy kiscica. Akkor jön ha akar és nem érdekli én mit akarok. A kisebbik meg bújós és ezért lehet később az én gyerekeimben is felmerül ez majd, pedig nekem a szívem szakadna meg ha a nagyobb azt hinné nem szeretem legalább annyira mint a kicsit.


Fontold meg ezt is.. lehet anyukádnak is más hozzád fűződő elvárásai vannak magával szemben.

2023. okt. 31. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
61%
Késő…akkor kellett volna elcserélnéd amikor még nem tudott beszélni, szerintem már feltűnne nekik ha új tesót választanál
2023. okt. 31. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
7%

A hetes teljesen meg van lepve, hogy a kommunikáció két fele megy 💀

He hogy szoktál kommunikálni apám? Ugye tudod, hogy ha te dumálsz csak, az nem beszélgetés hanem napló írás?

2023. okt. 31. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!