Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha elviselhetetlen...

Mit tegyek ha elviselhetetlen számomra a családi légkör?Hogyan viselhetmém el ha már alig bírom ezt elviselni?Hogy éljem túl?

Figyelt kérdés
Szóval elég nehéz elviselnem már a szüleim.Szóval sokszor bántanak engem a szüleim.Leginkább anyukám.Inkább szavakkal de van hogy lekever egy pofont vagy ilyesmi.Van hogy zsarol azzal hogy elveszi a telefonom,megver vagy hogy kirak az utcára és gyermekotthonba visz meg ilyennek.Eléggé elhanyagolnak.Nem lehet velük beszélgetni semmiről mert mindig az a vége hogy vagy nem hallgatnak végig vagy elkezdik hogy nekik mennyivel rosszabb vagy elkezdik sajnáltatni magukat.Anyukám gyakran nekem panaszkodja ki magát amivel nem lenne semmi baj de engem sosem hallgat meg ha valami bajom van.Azt mondták nekem ennyi évesen semmi problémám nem lehet meg csak hisztizek majd kinövöm.Gyakran veszekednek egymássala szüleim.Volt mar olyan hogy egy ilyen veszekedésnek az volt a vége hogy apám probált öngyilkos lenni csak mert már elege van ebből a csaladból meg mindenkoből is végül nem lett nagy baj csak elvitte a mentő.Csodálkoznak hogy egésznap a szobámban vagyok és nem jövök ki.Mikor rosszul vagyok lelkileg oket az se erdekli mert mint mondtam csak azt mondjak nem lehetnek problemaim.De nekem nagyon nehez sokszor mert volt hogy bantottam magam es voltak mar ongyilkos gondolataim is es mar eleg nehez ezt a sok mindent elviselni egyszeruen nem tudom hogy viseljem el ezt a sok szart amig itt fogok elni meg 4-5 evig kb.Gondolkoztam mar azon hogy elszokok itthonrol de annak nem lenne jo vege.Tudom eleg ossze vissza lett az amit irtam.Legyszi csak az irjon valaszt aki tud segiteni negativ valaszokat hanyagoljuk.

nov. 12. 18:22
 1/3 anonim ***** válasza:
81%
Erre nehéz jó választ találni. Nagyjából akkor 13-14 év körüli lehetsz. Ez egy nagyon nehéz korszak a kiskamaszoknak és a szülőknek is. Van hogy egyszerűen a személyiségetek nem passzol egymáshoz. Idővel el fog múlni, megváltozik. Várnod kell egy kis időt, aztán olyan suliba jelentkezz ahova be tudsz költözni kollégiumba. Ha ennyire rossz neked otthon, akkor legalább ott távol tudsz lenni tőlük. Ne bántsd magad, pláne ne tegyél magadban kárt. Nagyszülőkhoz nem tudsz elköltözni egy időre? Az is jó megoldás lehetne ideiglenesen.
nov. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amikor lehetőséget lesz költözz el.
nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 gabor49 ***** válasza:
37%
ez a lazado korszak inkabb ne koltozz el a szüleid biztos jót akarnak neked
nov. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!