Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlreagálom? Mostohagyerek...

Túlreagálom? Mostohagyerek lennék?

Figyelt kérdés

Mindig is azt éreztem hogy mostoha gyerek voltam. Csak pár példa. Bátyám anno elmehetett albérletbe egyetemen a barátnőjével. Én utolsó évben nem kaptam kollégiumot. Apám ezen kiakadt mintha az én hibám lett volna. Diákhitelből kellett fedeznem. Van 1 egyszobás garzonlakásunk. Most bátyám lakik benne. De előtte felújították, több mint 3 milliót elköltöttek rá. Ergo bátyám kapott 1 teljesen felújított lakást ahol INGYEN lakhat mert nem kérnek tőle lakbért nyilván. Nekem annyit nem ajánlottak fel a szülők hogy vesznek 1 kanapét. Vagy hogy 2 havi lakbért kifizetnek. Ami töredéke lenne a lakás felújításnam.


Ezek után hogyan reagálnátok?



nov. 18. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Volt ennek gondolom valami előzménye is. Vagy az, hogy mindig így bántak veled, de akkor nem értem, miért csak most tűnik fel. Vagy az, hogy valami történt köztetek, ami miatt nem akarnak téged anyagilag támogatni.
nov. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Mind a 2 testvérem sokkal több mindent kapott meg már gyerekkorunkban is, felnőtt korunkban pedig méginkább, mint én. Engem nem érdekel. Ha kapok valamit, annak örülök, de ha nem kapok, az sem zavar. Nem vagyok rászorulva a segítségre, élem a saját életemet, hiszem felnőtt ember vagyok.
nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
30%
Genetikai vizsgálatot kell csináltatni.
nov. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan már, nem kell ehhez mostohagyereknek lenni, már ha ezalatt tényleg azt érted, hogy örökbe fogadtak. Simán előfordul rengeteg családban, hogy az egyik gyereket sokkal inkább támogatják. Ennek rengeteg oka van, vagy azért, mert ő az idősebb, vagy mert ő a fiatalabb, ő a fiú, vagy ő a lány, ő hasonlít jobban/kevésbé apura/anyura. És az a vicces, hogy a legtöbb ilyen kivételezést letagadják a szülők, még akkor is, ha objektíven is kivételeznek (lásd lakás, pénzügyek). Ha meg csak arról van szó, hogy a kivételezettnek több mindent engednek meg, akkor egyenesen megsértődnek, hogy ez nem is igaz.

Ez van, kérdező, sajnálom a helyzetedet, de ne azon agyalok, hogy mostohagyerek vagy-e, csak simán tudatosítsd magadban, hogy a jövőben sem igazán számíthatsz majd segítségre, és az esetleges gyerekeitek között is különbséget tesznek majd a szüleitek (bár ez lehet majd fordított irányba is, ha mondjuk a bátyáddal azért kivételeznek, mert ő a fiú, akkor ha a te részedről lesz az egyetlen fiúunoka, ő lesz majd a sztár).

nov. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem reagálod túl.
nov. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebből nehéz látni, de ha a valóság is olyan, ahogy ide lefested, akkor kapcsolat megszakítással reagálnék. Bár előtte leírnám, hogy mit tapasztaltam, amiből mi és mi egyértelmű számomra, amikből kifolyólag nem szeretném őket többé az életembe.
nov. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sok családban tetten érhető ez. Amennyire én tudom, a legtöbb esetben vagy az van, hogy fiú/lány felállás van, és az egyik neműt jobban tolják (jellemzően a fiút), vagy szimplán csak annyi a „bűne” a fiatalabbik gyereknek, hogy ő nem volt tervezett.


A sors iróniája, hogy ha majd odakerül a sor, hogy a szart kell alóluk ganajozni, akkor rögtön tudni fogják a telefonszámodat.

nov. 19. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!