Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak miért vannak irreális...

Anyámnak miért vannak irreális elvárásai velem szemben az egyetem miatt?

Figyelt kérdés
Mérnökin vagyok. Van egy tárgy. Írunk két ZH-t és az ott szerzett pontokat visszük a vizsgára, szóval 0 ponttal is lehet menni vizsgázni. Nos, itt az is nagy siker, ha az ember mondjuk 30-ból 8 pontot elér, rengeteg ember 0 pontot ír, olyan nehéz zárthelyiket rak össze a tanár. Én nekem a legutóbbi 22 pontos lett, aztán még én lettem lecseszve, hogy miért nem több, most meg fogok-e bukni, meg keresni fog tanárt stb.

nov. 24. 21:52
1 2 3
 1/25 Metionin ***** válasza:
99%
Mert fogalma sincs róla, hogy mi a helyzet az adott egyetem adott szakán/tanárával. Az enyém is ezt csinálta, kiakadt amikor olyan tantárgyam lett 4-es, ahol 90% volt a 2-es. Két opció van, vagy próbálj beszélni vele arról, hogy ez nem az általános iskola vagy ha ez nem használna, mert olyan mint pl. az enyém, akkor simán ne számolj be a jegyeidről.
nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%

Egyetemista vagy, gyakorlatilag önálló, felnőtt ember. Mi köze édesanyádnak a jegyeidhez? Nálam anno megkérdezték, hogy átmentem? Mondom igen, együtt örültünk, ha meg megbuktam, mondták, hogy nem gond, próbáld újra. Soha nem részleteztem nekik, mire hány pontot kaptam,pont ezekért,amiket leírsz.

Szerintem időben kezd el anyudat ezzel kapcsolatban leépíteni, mert most még "csak" a jegyeidbe kavar bele a tanárral meg mindennel, de aztán majd jönnek a párkapcsolataid, ahol megmagyarázza, mit hogy, meg a munkahelyed, amit véleményez.

nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell beszámolni róla, ez ennyire egyszerű.
nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
Felnőtt vagy;)
nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ment a Zh?


Jól.


sztori vége



fogalma sincs milyen erőviszonyok vannak az egyetemeken. Ha ehhez ne hajlandó alkalmazkodni, akkor meg kell tanulni nem belevonni

nov. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
27%
Egy akármilyen mérnöknek tanuló sose fogja azt írni, hogy mérnökin tanul. Mert ég és föld a nehézség, követelmény egy élelmiszermérnök, agrár vagy építész között.
nov. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem látja át reálisan.
nov. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Én biztos, hogy nem mondanám meg neki ezek után, hogy hogy haladok. Kegyes hazugság. Mamámnak is mindig azt mondom, hogy nagyon jól ment, az enyém lett az egyik legjobb, még akkor is, ha ez nem igaz.

Pláne, hogy ha igazából ez "nem számít", az eredménytől függetlenül ugyanúgy lehet vizsgázni.

nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
97%

Szerintem a gond abból fakad, hogy nem igazán érti az egyetem, és általánosságban a diploma értékét a piacon.

Ülj le vele, és beszéld meg vele, hogy hogyan néznek ki a számokérések, hogyan működik egy egyetem, illetve hogy nem a jegyekre fogsz majd fizetést kapni.

nov. 25. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Semmiről nincs fogalma, vagy nagyon félt téged, hogy ha nem leszel mindig "maximális teljesítményű, tehát nem azt hozod" akkor baj lesz.
nov. 25. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!