Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyámnak miért vannak irreális...

Anyámnak miért vannak irreális elvárásai velem szemben az egyetem miatt?

Figyelt kérdés
Mérnökin vagyok. Van egy tárgy. Írunk két ZH-t és az ott szerzett pontokat visszük a vizsgára, szóval 0 ponttal is lehet menni vizsgázni. Nos, itt az is nagy siker, ha az ember mondjuk 30-ból 8 pontot elér, rengeteg ember 0 pontot ír, olyan nehéz zárthelyiket rak össze a tanár. Én nekem a legutóbbi 22 pontos lett, aztán még én lettem lecseszve, hogy miért nem több, most meg fogok-e bukni, meg keresni fog tanárt stb.

2023. nov. 24. 21:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, erre csak annyit mondtam,ha szerintük az anglisztika büfészak, akkor lehet levizsgázni nyelvészetből és akkor utána beszélhetünk:D Utána kuss volt, ne aggódj!
2023. nov. 25. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem tudja, hogy mi folyik egy egyetemen, plusz elképzelni se sikerült ezek szerint, nem empatikus. A lényeg, hogy mantrázd magadnak, hogy nem releváns, amit mond és ne hasson rád, ne a motivációd és a mentális egészséged bánja. Nekem apukám is mérnök, én is az lettem, mind a ketten a bme-n, csak más-más szakon, na ő mindig gratulált a kettesért is jó szívvel, le se szarta a jegyeket, a keményvonalas érában szerzett ő diplomát. Még a csúszásnál is úgy volt, hogy kit érdekel, ne idegeskedjek, egyszer úgyis végezni fogok, ez a lényeg.

Úgyhogy hajrá!

2023. nov. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
97%

Mert fogalma sincs az egyetemről. Nekem nagymamám mesélte egyszer súgva 20 éve, hogy az unokatestvérem most azért nem tud jönni a családi összejövetelre, mert megbukott!!! Arra számított, hogy majd szörnyűlködni fogok, hát milyen rossz dolog már ez, Ricsike megbukott!

Egy héttel később beszéltem Ricsivel, mondtam neki, hogy ne idegelje már ilyesmivel a mamát, ezt vagy ne mesélje el neki, vagy ha mindenképp muszáj - mert ez a kifogás a távolmaradásra -, akkor nem sikerült annyira jól a vizsga, mint ahogy szerette volna, ezért megy javítani. Mama nem értette az egyetemet, hogy is értette volna, szerencsétlennek csak arra volt lehetősége, hogy a négy elemit elvégezze.

2023. nov. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom iskolazatlan, a dolgokat atlátni képtelen ember.

Nem kell ilyen részletekbe menően tájékoztatni.

Elég a vizsga végèn, hogy megvan. Ennyi.

Mondjuk az ikyen meg azon fog ventillálni, hogy miert "csak" kettes ami mernökin ugye egy remek jegy.

Hova jársz? BME? Mert ott még a csúszás is alapértelmezett.

2023. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
14, aki a BME-re jár, az nem ír olyant, hogy mérnöki szakon van. Még a 80 éves nagyanyám is azt mondja, hogy Peti vadgazda mérnök, Orsi meg vasútmérnök.
2023. nov. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%
Mert telhetetlen, elégedetlen. Nem látja át reálisan. Ne foglalkozz vele, felnőtt ember vagy, a te dolgod, nem is vagy köteles beszámolni a jegyeidről már.
2023. nov. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
96%

#15

Miért ne írhatna? Azt szoktam írni én is, a kérdés szempontjából nem releváns egyáltalán, nyilván az volt a lényege ennek is, hogy nem ilyen himihumi szakra jár és kész.

Csak szakmai kérdések alá írogatom én is, hogy mit végeztem.

A végzettségemmel való flexelés pedig nem a gyakorira való, hanem nyilván interjúra és a személyes kapcsolataimra, mert ott számít.

12-es vagyok.

2023. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
14%
17, marhára nem irreleváns, pont azért, mert arra hivatkozik, mennyire nehéz. Hát van nem egy mérnöki szak, ami elég alja, ami a tanulást illeti... És a kérdés amúgy is kb tizedszer van feltéve.
2023. nov. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
17%
17, amúgy komoly hely lehet, ahol nullás zh-val vizsgázni mehetsz.
2023. nov. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha csúszol egy vagy kettő félévet, akkor kell beszélni erről. Megha magantanárt kell keresni.


Ezért lenne jó egy normálisan működő kollégium rendszer, akkor sokan lehet haza se mennének. Pláne idegbeteghez, aki a diplomát is monotoroza.

2023. nov. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!