Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gátolhatja a fejlődésem a túl...

Gátolhatja a fejlődésem a túl sok aktivitás? Nekem vannak irreális elvárásaim?

Figyelt kérdés

Itt leginkább arra gondolok, hogy minden reggelem 3 óra sétával indítom. Vagy inkább fogalmazok úgy, hogy: a napi lépésszám célom 20.000 lépés.


E mellett edzek heti 4-5 alkalommal és nagyjából 1600-1800 kalória között eszem. Fogyni szeretnék még picit, hogy biztosabb alapokra tudjak építkezni. (170cm 73kg) Azért mozgok ennyit, mert még az 1600 kalóriával sem tudok érdemben fogyni annak ellenére, hogy elméletileg a hormonszintjeim rendben vannak (voltam vérvételen is).

2 dolog jut eszembe ilyenkor: 1, kevés a lépésszám (amit kizártnak tartok, mert lányok is fogynak ennyi kalórián)

2, közel sem égetek el annyit sétálással, mint gondolom. (ezt a 20.000 lépést 600 kalóriának "számolom", amit természetesen nem eszek vissza)


A volumenek 6-12-ig terjednek.

Hát 12

Mell 10

Feszítő 9

Hajlító 9

Oldalsó váll 6

Bicepsz 8

Tricepsz 8


Minden szett bukásig megy, az intenzitás és effort híve vagyok.


Ez mennyire gátolhatja a fejlődésem? 1 éve ugyanazokat a súlyokat mozgatom, habár ebből az 1 évből a nagy része deficit volt, szóval valamilyen szinten érthető ez, de ez mennyire normális 2 év edzés után, hogy ilyen mértékben belassult a fejlődés?


Hozzáteszem, hogy még igazán "tömegelős" időszakom nem volt, mert ezelőtt volt egy 40kg fogyásom, aztán kezdtem el izmot építeni, csak ott az volt a baj, hogy sokszor napi 1x ettem + már alapból sem egy szálkás fizikumra építkeztem (170cm 72kgról mentem fel 8 hónap alatt 81kgra, ami rohadt gyors ütem szerintem még kezdőként is főleg úgy, hogy nagyon hízékony vagyok)


Most a cél 65kg lenne, de egy szenvedés a fogyás, nem akar lejjebb menni a mérleg illetve a tükörben sincs változás + mivel testképzavaros is vagyok, emiatt néha jónak látom magam, néha meg minden kedvem elmegy az edzéstől annak látván, hogy mit értem el eddig, mert elég kevésnek gondolom.



nov. 19. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Még sok információ hiányzik, hogy erre válaszolni lehessen pontosan.


A volumenek alatt sem értem, mi az, hogy hát 12



Mindenesetre egyáltalán nem normális, 20.000 lépés és 1600 kalória mellett szinte lehetetlen normális súlyzós edzést végezni, nagyon kevés energiádnak kell maradnia ilyen körülmények mellett, folyamatos hangulatingadozással.


Ezt a tervet felül kellene vizsgálni, de ehhez sok infó hiányzik még, de alapvetően nem normális, hogy nem veszítesz zsírt, és 1 év után ugyanazokat a súlyokat emelgeted...


Protein bevitel rendben van?

nov. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hát 12 alatt azt értem, hogy 12 szett megy hátra úgy összességében.

4 szett lehúzás

4 szett széles fogású evezés

4 szett egykezes evezés széles hát fókusszal.


Protein bevitel rendben van, 150g környékén szokott alakulni.

Az egyetlen probléma, ami képbe jöhet az az, hogy az étkezési szokásom miatt egy 6 órás ablakban viszem be a tápanyagokat, de ez sem kellene, hogy gondot okozzon elméletileg.


Próbáltam, hogy többet eszek, de 2200 kalórián is jött fel havi +1kg, ami hihetetlen számomra ennyi mozgással.

nov. 20. 08:42
 3/3 anonim ***** válasza:
Minek egyáltalán ennyit sétálni? Ugrókötéllel nem tartana 3 óráig 600 kalóriát elégetni, de mindegy ahogy gondolod.
nov. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!