Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azok a szülők mit éreznek,...

Azok a szülők mit éreznek, akik már egy 4-esért is lecseszik a gyereküket?

Figyelt kérdés

Szerintem ez nagyon nagy bunkóság, mert egyrészt nem biztos, hogy a gyereknek jó és gyors a felfogása, másrészt pedig nincs egyforma képességű gyerek, és ezért sem szabadna elvárni a maximumot.


Egyébként meg 4-esekkel, 4-es átlaggal is simán felvesznek akármilyen főiskolára vagy egyetemre, nem kell ahhoz szín 5-ösnek lenni, úgyhogy én nem értem az ilyen szülőket, akiknek csak az 5-ös felel meg, a kiabálással és a basztatással meg csak tönkreteszik a gyerek lelkét, nagymamám ismerősének a fia is azért lett öngyilkos, mert az apja állandóan üldözte, hogy csakis kitűnő lehet, egy 4-est sem szeretne meglátni a bizonyítványában.


Ennek mi értelme van? :/


nov. 26. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Gyereke válogatja. Ha a reálos gimibe készülő hatodikosom azt mondja, szuperül megy a matek, majd a témazárója mégis négyes lesz, akkor azért kimutatom a csalódottságomat, és indítványozom, hogy legközelebb tanulhatnánk együtt, mert a jelek szerint valamit mégsem ért.

Ezzel ellentétben ha a nővére négyest írna végre matekból, frankón felterjeszteném valami díjra és pezsgővel locsolgatnám.

nov. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Azt, hogy ebből milyen jó kérdés lesz majd Gyakorin...
nov. 26. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert rengeteg frusztrált,maximalista barom van, aki a gyerekén éli ki magát...
nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%

Én csesztem már le négyesért, többször is, de volt, amikor nem csesztem le érte. Hogy mitől függ? Attól, hogy "nem volt kedvem leírni", "nem figyeltem" "közben rajzoltam" vagy "nem értettem a feladatot". Az én gyerekem 99%ban az előbbieket szokta hozni, tehát úgy képzeld el, hogy ott a tudás a fejében, de gondol egyet és MÁST CSINÁL dolgozat helyett, és kimarad feladat, amit amúgy kiráz a kisujjából. Pl díszes iniciálét rajzol mikor felírja a nevét, mert neki ahhoz van kedve, azt hiszi lesz ideje a dolgozatra, mert el van telve magától, és akkor kimarad a fele. Vagy mikor azt figyeli hogy írnak mások és nincs ott a fele.


Szerencsére ilyen 10ből ha egyszer van, sokat mondok, de minden alkalommal két nagy pofont adnék, mert a megbánás legkisebb jelét sem mutatja, mert neki ez vagy az érdekesebb volt, és "miért írja le, úgyis tudja", meg ilyenek, meg most, mikor tanulunk azt mondja matekra(csak számokat kell írnia), "ooooolyaaaaaan nehéééééz íííírni".. érted nehéz leírnia pár számjegyet, fú, a bicska kinyílik a zsebemben ilyenkor Értem, unja, én is unok neki reggelit csinálni, mégis kap. Nem úgy van, hogy azt csináljuk, amihez kedvünk van, hanem vannak kötelező dolgok, és ERŐT KELL VENNI magunkon, hogy megcsináljuk, akkor is, ha nem akarjuk. Leszrom, hogy nem akarja, Gyerek, az a dolga, hogy megírja, ha tudja, nem várom többet, mint ami a tananyag, nem kell fakt, kiselőadás, különórák, hogy emelten tanulja, csak a normális tananyag, amit le kell írnia legjobb tudásához mérten. A legjobb tudás meg nem azt jelenti, hogy nehezemre esik lerajzolni a 3. 4es számot, meg összeadás jelet, és akkor nem csinálom meg.


Amikor elrontott valamit, mert nem tudta, teljesen megértő voltam és vigasztaltam, hogy semmi gond, ha nem tudja, honnan tudná, amíg nem tanulta meg rendesen? Ez előfordul, tudatlannak lenni nem bűn, de ott érezhető is, hogy rosszul érzi magát. De olyat is szokott(ezzel visszaél), hogy azt mondja "neeeeeem tuuuuuuuuudoooooooooom"" és kiderül, hogy rá se nézett a feladatra, ha kiabálok hirtelen tudja, még jóhogy, hiszen pofon egyszerű volt, csak meg akarta úszni, hogy foglalkoznia kelljen vele. Buta gyerekkel sosem kiabálnék, de megúszós szégyentelen manipulátorral szoktam. Nem érzi rosszul magát, ha rossz jegyet kap, mert nem írt le valamit kényelemből, amit tudott. És hogy jön ez le kívülről: úgy, ahogy te is gondolod, egy hajcsár vagyok, mikor csak arra akarom szoktatni, hogy csinálja meg, amit kell legjobb tudásához mérten.

Ha majd idősebb lesz és egyedül tanul, akkor el fogom várni, hogy a betanított módszerekkel készüljön fel, de sokkal több négyesre és hármasra vagyok felkészülve, mert egyedül tanulni kihívás.. De amikor egy 4. osztályos azt mondja neked, hogy nem tudja mennyi 8+5 és nehezére esik leírni(ha megmondod neki).. úgy, hogy előtte kitűnő volt, és tudod, hogy 3 másodperc alatt voltak az összeadásai 100ig, mert másodikban gyakoroltátok.. Fú.. mint mikor azt mondja a lakótársad, hogy nem tud elmosogatni ételmaradékmentesre, ezért nem csinálja meg, vagy "nem tud" berakni egy mosást ezért neked kell. Manipuláció, és felnyomja a pumpát az emberben rendesen. Nagyon sok gyerek ilyen- és belőlük lesznek az olyan felnőttek is, akik átvernek másokat. Én ettől vagyok rettenet dühös, a gyerek egyszerűen "nem korrekt".

nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%

Volt osztálytársam (sima általánosba jártunk) idegi roncs volt kb 8. végére


Alsóban ha csak otthon kikérdezték és nm tudott valamit fekvőznie kellett.

Utána meg már elvették a telefont, tv-t, mindent...

Sosem értettem ezt a felfogást...


Engem nm szidtak le rossz jegyért, de mindig 4es, de főleg 5ös voltam. Volt pár 3-as jegyem de így is simán a megye egyik legjobb gimijébe jutottam be

nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Jó, de ti leírjátok, amit tudtok, és nem az van, mint az én gyerekemnél, hogy "jajj nem írom le, mert az fárasztó, minek írjam le"--és ezt így szó szerint képes mondani. Meg gondolom ti amit kihagytok azt NEM TUDJÁTOK, illetve utána kellemetlenül érzitek magatokat. Most képzeljétek el azt a gyereket, aki "csak úgy" nem ír le valamit és utána nem érzi rosszul magát. Mondanom sem kell, hogy a magatartása is problémás, és nem az eszével, meg a képességeivel van baja.


Tök más, ha egy rokkant embert indítanál futóversenyen, meg ha egy profi sportolót. Az én gyerekem a nyúl a mesékben, akit beelőz a teknős, még jó, hogy lecseszem a nyulat, ha nem nyújtja azt, amire képes, főleg, ha a jövője múlik rajta, amit kisgyerekként még fel sem tud fogni.

nov. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ezzel azt érik el hogy később megfelelési kényszerei lesznek és szorongásokkal fog küzdeni .
nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szegény gyereknek így veszik el az önbizalmát.
nov. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
24%

Én már akkor is kapok a nadrágszíjjal ha 4-est hozok haza, ezzel akarják a szüleim elérni hogy jól tanuljak.


16 F

nov. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
4-6 válaszoló nagyon meg akar itt magyarázni valamit idegeneknek az interneten :DDD
nov. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!