Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem értik meg a párom...

Miért nem értik meg a párom szülei, hogy a másik autista gyereküket nem szabad elvinni rendezvényekre?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elsőre nagyon rosszindulatúnak hangzik ez a kérdés, de jó okom van rá, hogy ezt írtam. A párom testvére 24 éves, autista ès konkrétan egy időzített bomba. Volt olyan, hogy nàluk voltunk vendégségbe és valaki kimondott egy olyan szót, amiről neki rossz emlék jutott az eszébe ès konkrétan elkezdett toporzékolni, poharat a falhoz vágta.

Na most nyáron lesz az esküvőnk ès a párom, finoman közölte az anyjáéknak, hogy nem szeretné, hogy ott legyen a testvére. Na erre jött a sértődés, hogy a párom milyen gonosz ès, hogy minket jobban érdekel, hogy mások mit gondolnak ès kijelentették, hogy akkor ők se lesznek ott.

De miért nem lehet ez elfogadni? A nagynéném gyógypedagógus ès ő is mondta, hogy az autista embereket nem jó elvinni ilyen eseményre, mert felzaklatja őket a sok ember.

A párom mesélte, hogy az általános iskolai ballagásán is jelentetett rendezett. Aztán amikor középiskolában végzős volt elmentek egy keresztelőre ès ott is csinàlta a műsor, akkor a párom kijelentette, hogy nem mehet a szalagavatójára, erre a szülők meg megmondták, hogy akkor ők se mennek el. Így is lett. Se a szalagavatón se a középiskolai ballagásra nem mentek el.

Tényleg ennyire gonoszság ez tőlünk?



2023. jan. 15. 05:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/114 anonim ***** válasza:
96%
Nem igaz, hogy a párod egy napot kért, amit nem szeretné, hogy a testvéréről szóljon, és azt sem kapja meg. Ez az esküvőtök, azt nem tolerálható dolog tönkre tenni és jelenetet rendezni. Miért csak az egyik gyerekre kell tekintettel lenni, a másik érzéseire meg nem? Undorító hozzáállás a részükről. És képesek inkább nem menni, hogy a másiknak még rosszabb is legyen, meg érzelmileg zsarolni. Az szép.
2023. jan. 15. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/114 anonim ***** válasza:
97%

Nen az, de el kell fogadni hogy a szülei sem fognak menni.

Nem fogjátok megértetni velük, hogy mi van.

2023. jan. 15. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/114 anonim ***** válasza:
12%
Megint egy érdekesen kisarkított történet... ezek a szülők esetleg szintén sérültek, hogy még ezt a kérdést sem lehet feltenni neki? Vagy kartonból kivágott figurák, akik jól néznek ki a történetben?
2023. jan. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/114 anonim ***** válasza:
4%

"Na most nyáron lesz az esküvőnk"


Ebbe ne legyel olyan biztos

2023. jan. 15. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/114 anonim ***** válasza:
87%

A párod miért nem érti meg, hogy ő nem olyan fontos a szüleinek, nem szeretik annyira, hogy minimális tekintettel legyenek rá?


Én nem vagyok az a típus, aki rávágja, hogy mindenért meg kell szakítani a kapcsolatot a szülőkkel, de szerintem ez az a szint. Nekem egészséges, de kicsi gyerekem van, eszembe sem jutott vinni, mikor lagzira mentünk, ne randalírozzon ott a párnak.


Meg kell mondani nekik, hogy ha nem képesek ezt az egy napot megtisztelni az életetekben, akkor inkább hagyjátok egymást békén, ápolgassák a beteg fiuk lelkivilàgát, és akkor az unokàt is felejtsék el, mert nektek nem ők parancsolnak,kit kell eltűrnötök az ilyen napokon És kit nem.

És nem kell őket keresni többé, nem kell fogadni a keresésüket. Tudom, hogy nehéz lesz a férjednek, de itt az ideje felfognia, hogy a szülei nem szeretik őt annyira.

2023. jan. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/114 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem gonoszság, hanem teljesen reális kérdés. Ha a szülők ezt nem hajlandóak reálisan kezelni, hanem homokba dugják a fejüket, és sértődést csinálnak belőle, akkor bocs, de legyen az ő veszteségük, hogy nem vesznek rászt tüntetőleg a gyerekük esküvőjén. Borzalmas lehetett a párodnak a testvére árnyékában felnőni, ha a kedves szüleinek ennyit nem számított az ő génye, és mindent a beteg gyereknek rendeltek alá, de már biztos megszokta, bár, pokoli rosszul eshet neki, hogy ő ennyit se számít. Én a helyedben tudatosítanám benne, hogy benned családra lelt, neked ő a legfontosabb, nem kell többet senkinek az árnyékában élnie, és előre kell tekinteni. Azt meg zárójelben jegyzem meg, hogy ezek a szülői reakciók legalább megerősítések abba az irányba, hogy velük is pont ilyen másodlagosként kell a jövőben foglalkozni...majd legyenek a világ közepei annak, akinek a seg..gét nyalták egész életükben, és várjanak is mindent attól!
2023. jan. 15. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/114 A kérdező kommentje:

Én teljesen megértem, hogy a páromnak ez fáj, bár soha nem mutatta úgy igazán, de ha én lennèk az ő helyében nem tudom mit csinálnék.

Meg amiket még mesélt a párom.

Nagyon sokszor leégette a testvére gyerekkorában ès csúfoltàk is emiatt, amikor meg szólt a szüleinek csak annyit mondtak rá, hogy jaj nem kell velük foglalkozni. Oké, csak ezt egy kisgyerek mèg nem így fogja fel. Miután elköltözött évekig pszichológushoz kellett járnia.

2023. jan. 15. 07:23
 8/114 anonim ***** válasza:
91%
Napközi ellátásban dolgozom de ez abszolút nem normális nálatok. A mi beteg gyerekeink szülei abszolút belátóak ilyen helyzetben. A te szüleidnek pszichiátert javasolnék. De valószinű nem látják a problémát. Hagyd ott őket a p.csába. Ezek után megérdemlik.
2023. jan. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/114 anonim ***** válasza:
92%
Én egyszer leülnék velük és elmondanám a sérelmeimet. Ha nem értik meg az én szempontomat,akkor végeztünk.
2023. jan. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/114 anonim ***** válasza:
92%
bocs. párod szüleinek. még reggel van.
2023. jan. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!