Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megfelelési kényszer lenne?

Megfelelési kényszer lenne?

Figyelt kérdés
1 éve kulonkoltoztunk apukammal, anyától, ahol most lakunk az 2,5 km-re van tőle. Azóta mindennap elmegyek hozzá és ott vagyok pár órát, hetkozben ez még nem okoz különösebb fáradságot, mert suli után pont útba esik anyukamhoz, így csak hétvégente, és iskolai szünetekben kell elgyalogolnom. Viszont, ha akár csak 1 napot is kihagyok valamiért óriási buntudatom lesz,ilyenkor alap dolognak tartom magammal szemben, hogy például felhivjam es elmondjam, miert nem mentem, ennek ellenére amikor veszekszunk mindig úgy reagálok, hogy napokig nem megyek, természetesen akkoris végig buntudatom van. Amúgy ha rossz az idő akkoris elmegyek hozzá, vagy akkor is, ha nem érzem 100%-osan jól magam.

nov. 29. 18:55
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Igen, megfelelesi kenyszer. Miert koltoztetek el tole?
nov. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

#1 fokozatosan romlott meg egyre jobban a viszony köztük, kvázi megutálták egymást, mindennaposak voltak a veszekedesek, meg az egymásba kötések (sokszor inkább anyám reszerol), apukám meg volt hogy néha csúnyán kiabált vele. Egyébként nagyon sok veszekedés oka az is volt, hogy anyukám nem dolgozott/dolgozik most se. Aztán apukám mar netes tarskeresesbe is kezdett, de vegul kiderult, hogy csalók voltak mind. Aztán elkezdte tervezni az utolsó években a költözést. Nagyszülői ház felújítása stb, aztán kész lett, én többször is mentem megnezni az újonnan festett családi házat a bútorokat, stb. Egyrészt azért afelé hajlottam, hogy apával menjek, mert vele jobb volt akkor a viszonyom, belém is sokszor belémkötött anya, és az utolsó ott töltött hónapok voltak a legrosszabbak, mert látta rajtam, hogy vele akarok menni, meg mondtam is neki, így elég szemétül beszélt velem az utolsó hónapokban, és folyamatosan szidott engem is és apámat.

A második ok az volt, mert a nagyszuloi ház amit felujitott (azaz ahol most elunk), az nagyobb, van kert, saját szobám, és macskám is lett, amire egész életemben vágytam.

Egyébként rövid időn belül a költözés után már fordult a kocka, apával romlott meg a viszonyunk, és nem beszélgetünk egymással, csak alig, meg szintén keveset látom ugye a suli/munkahely miatt, meg mert mindennap megyek anyához.

De kezd anyával megint sok lenni a veszekedés...

nov. 29. 19:32
 3/24 A kérdező kommentje:
Egyébként azóta is felrója nekem, hogy rosszul döntöttem, hogy vele költöztem el, meg érezteti is velem
nov. 29. 19:34
 4/24 A kérdező kommentje:
Mármint anyukám
nov. 29. 19:35
 5/24 anonim ***** válasza:
87%

Nem a te dolgod kibékíteni őket. Nem tudod őket megváltoztatni. Persze, hogy zavar a viselkedésük, hisz szereted őket, de nem vagy felelős értük. Viselkedj úgy, hogy büszkék lehessenek rád, ha mégsem teszik, vagy így sem jó, nem a te hibád! Felnőttek, oldják meg a gondjaikat.

Azt kívánom, bárcsak tudnának téged értékelni!

Ne legyen bűntudatod, szerintem jó gyerek vagy, ha ez a kérdés foglalkoztat, hát igenis jó fej vagy!

nov. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Nem is célom kibékíteni őket, nem együtt élünk, így nem tartják egymással a kapcsolatot, időnként fontos ügyekben hívják egymást de ennyi.

Hát az utolsó mondatot elég sokszor megkerdojelezem, de köszönöm, ez jól esett.

nov. 29. 20:18
 7/24 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy? Ne látogasd mindennap, és ne magyarázkodj.
nov. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

17

Miért?

nov. 29. 22:22
 9/24 anonim ***** válasza:
0%
Ha nekik ez így megfelel, akkor ez van.
nov. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
66%
Azért kérdeztem, hogy hány éves vagy, mert nagykorúként könnyebben dönthetsz úgy, hogy nem mész.
nov. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!